Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

je am pus 300v 10-40 si 10-50 pana acu' - merge brici

peste 2 saptamani ii fac iar schimbu' si o sa merg pe BARDAHL 10-50 sau 15-50 nu stiu exact cum e. (daca te intereseaza acest ulei, da un pm userului mac)

 

bafta.

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a schimbat bujiile la 954? am si eu in plan si vreau sa stiu la ce sa ma astept.din ce am inteles trebuie dat rezervorul jos,airboxul si cam atat.Am o cheie de bujii (tubulara cu hexagon pentru cheie in capat) dar nu stiu daca este neaparat necesara una cu articulatie si daca am loc de manevrare acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry, am uitat sa specific...ceva sport

da, 929 si 954 au aceeasi toba (prindere)

O dau la schimb cu un bidon de 4L de ulei Motul 7100 10-40.. Adica 200lei. :P

Stare impecabila.

LE: Aaa, tu vrei sport, nu "touring" cum e asta stock.. scuze. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a schimbat bujiile la 954? am si eu in plan si vreau sa stiu la ce sa ma astept.din ce am inteles trebuie dat rezervorul jos,airboxul si cam atat.Am o cheie de bujii (tubulara cu hexagon pentru cheie in capat) dar nu stiu daca este neaparat necesara una cu articulatie si daca am loc de manevrare acolo...

 

eu am schimbat la 929 si a fost ceva complicat.

trebuie dat jos rezervorul...sau tinut cumva ridicat

cutia de la filtrul de aer

 

problema e ca bujiile sunt inghesuite si trebuie o cheie mai speciala...cumva peste ele vine o rigidizare a cadrului si n ai loc de umblat pe acolo....nu stiu cum e la 954...dar posibil sa fie tot asa..:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am schimbat la 929 si a fost ceva complicat.

trebuie dat jos rezervorul...sau tinut cumva ridicat

cutia de la filtrul de aer

 

problema e ca bujiile sunt inghesuite si trebuie o cheie mai speciala...cumva peste ele vine o rigidizare a cadrului si n ai loc de umblat pe acolo....nu stiu cum e la 954...dar posibil sa fie tot asa..:drink:

 

damn! as vrea sa schimb si io bujiile in uikend la 929-le meu si filtrul de aer.. trebe neaparat cheie speciala de honda sau se potrivesc si alte chei de bujii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

damn! as vrea sa schimb si io bujiile in uikend la 929-le meu si filtrul de aer.. trebe neaparat cheie speciala de honda sau se potrivesc si alte chei de bujii?

 

DAP,CAM TREBUIE...AVEA BAIATUL ALA O CHEIE SPECIALA...E INGHESUIALA RAU ACOLO...CAUTA UN MANUAL DE SC44 SA VEZI CUM ARATA CHEIA...

FILTRU TRE SA SCHIMB SI EU...AI IDEE UNDE E MAI IEFTIN?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAP,CAM TREBUIE...AVEA BAIATUL ALA O CHEIE SPECIALA...E INGHESUIALA RAU ACOLO...CAUTA UN MANUAL DE SC44 SA VEZI CUM ARATA CHEIA...

FILTRU TRE SA SCHIMB SI EU...AI IDEE UNDE E MAI IEFTIN?

 

mie mi-a adus JAGI din state bujii NGK iridium si filtru de aer K&N la fabuloasa suma de 400 ron tot. mai ieftin nu gasesti,am cautat io!!

am manual de sc44 si o sa ma uit,mersi!

 

p.s. chiar asa, mersi bogdan pt piese si mac pt cauciucuri :wink:

o sa testez totul la serres in aprilie, abia astept. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cam asta ar fi

 

Mesaj completat

mie mi-a adus JAGI din state bujii NGK iridium si filtru de aer K&N la fabuloasa suma de 400 ron tot. mai ieftin nu gasesti,am cautat io!!

am manual de sc44 si o sa ma uit,mersi!

 

p.s. chiar asa, mersi bogdan pt piese si mac pt cauciucuri :wink:

o sa testez totul la serres in aprilie, abia astept. :drink:

la fel am luat si eu...aceleasi jucarii dar nu am apucat sa le montez....eu m-as incumeta sa mi le montez singur dar chinul e la bujii.vad ca esti (si) din bucuresti daca vrei putem incerca intr-o zi sa le schimbam la ambele mobre eu mai am niste scule ceva si unde-s mai multi puterea creste....daca te ajuta cu ceva ideea....vorbim pe pm mai multe

post-37993-1269019606_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cam asta ar fi

 

Mesaj completat

 

la fel am luat si eu...aceleasi jucarii dar nu am apucat sa le montez....eu m-as incumeta sa mi le montez singur dar chinul e la bujii.vad ca esti (si) din bucuresti daca vrei putem incerca intr-o zi sa le schimbam la ambele mobre eu mai am niste scule ceva si unde-s mai multi puterea creste....daca te ajuta cu ceva ideea....vorbim pe pm mai multe

 

frumoasa moto...negru mat? autocolant?...ce bani?

deci...de unde iau si eu un filtru aer la pret de criza? nu neaaparat kn...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa moto...negru mat? autocolant?...ce bani?

deci...de unde iau si eu un filtru aer la pret de criza? nu neaaparat kn...?

este vopsita :drink: iar ca bani nu pot sa spun o suma pentru ca eu am facut-o :wink:

 

filtru de aer stock gasesti la orice magazin moto (poti consulta rubrica vanzari unde sunt sigur ca vei gasi) iar daca vrei k&n iti recomand sa iei legatura cu JAGI.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...