Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Salutare!De ieri am si eu un 929 si sunt superfericit.Problema este ca ma cam da in nas atunci cand o turez,parca s-ar inneca, si nu stiu care e cauza.In treapta a doua am apasat ambreiajul si s-a oprit motorul.Oare ce ar putea fi?In curand si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ocazie rara: dau CBR900RR(929) din 2000 cu 21700km reali,inmatriculata,necazuta,carene ,vopsea si suruburi absolut originale,injectie,152cai(pt cei care nu stiu) pe un cbr 900rr model mai vechi si diferentza!!!!!!!!!!!

 

Da!ati inteles bine,pe una mai veche si diferentza,dar am pretentii si de la motorul care-l primesc in schimb!!!

 

Cum e in poze asa e si in realitate,superba!!!

 

Astept oferte in special prin PM care stie care nu sa scrie aici!!!

 

Bafta si sarbatori cu bine!!! :crack:

Valabil!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara dar deja esti stresant cu motocicleta pe care incerci sa o vinzi.

Stim cu totii,ai un 929 superb la un pret.........bun pe care nu o cumpara nimeni,devin ostentative posturile tale si nu-si au locul aici.

Multumesc pentru intelegere.

Crezi ca are cineva nevoie de observatiile tale?

 

Sau crezi k ai cumva un 929 mai bun ca al meu(parerea mea niciodata)

 

Vad ca faci observatii dar si tu ai anunt de vazare sub observatia care ai facut-o!

 

Daca nu o vrei tu nu inseamna ca nu o vrea nimeni!

 

Nu am nevoie sa-mi apreciezi tu pretul si motocicleta,eu stiu ce am si care se pricepe stie de asemenea! :crack:

 

Si pretul meu nu o sa fie niciodata le fel de bun ca al tau pt ca eu nu am un 929 trantit si revopsit am doar unul in perfecta stare!!!

Editat de puric
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca are cineva nevoie de observatiile tale?

 

Sau crezi k ai cumva un 929 mai bun ca al meu(parerea mea niciodata)

 

Vad ca faci observatii dar si tu ai anunt de vazare sub observatia care ai facut-o!

 

Daca nu o vrei tu nu inseamna ca nu o vrea nimeni!

 

Nu am nevoie sa-mi apreciezi tu pretul si motocicleta,eu stiu ce am si care se pricepe stie de asemenea! :crack:

 

Si pretul meu nu o sa fie niciodata le fel de bun ca al tau pt ca eu nu am un 929 trantit si revopsit am doar unul in perfecta stare!!!

 

Tu nici cand vorbeste omul frumos nici alfel nu intelegi ca nu esti bine venit aici cu anunt de vanzari. asta incearca toata lumea sa te faca sa intelegi!

Ma gandesc ca tosi un Admin o sa ia pozitie la posturile tale aici!

Eu totusi iti doresc un an nou fericit!! :crack:

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici cand vorbeste omul frumos nici alfel nu intelegi ca nu esti bine venit aici cu anunt de vanzari. asta incearca toata lumea sa te faca sa intelegi!

Ma gandesc ca tosi un Admin o sa ia pozitie la posturile tale aici!

Eu totusi iti doresc un an nou fericit!! :crack:

OK asta e problema domnilor ca daca nici un admin nu a cosiderat ca e nevoie sa intervina dc cosiderati voi asta?

Va deranjeaza chiar asa de tare? nu vreau sa ma gandesc mai departe la invidie sau altceva!

La multi ani oricum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Puric ,Domnul Graur vrea sa-ti deau un sfat.Poti sa-ti pui o semnatura cum ca vinzi o 929,un cbr 600f4 sau mai stiu eu ce ai de vanzare insa incearca sa postezi ceva interesant(o intrebare...un raspuns) despre modelul 900 cbr rr pentu ca eu pentru asta intru pe aceasta sectiune si nu ca sa vad ce vinzi tu.Multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact, cred si eu ca e cea mai buna solutie. motorul lui adi (puric) e chiar frumos, dar lasa-l sa se vanda singur, la un moment dat iti faci antireclama postand de atatea ori. bafta si la multi ani.

ahh, si apropos, nu are cineva o oglinda stanga de 929 sau 954? help me please, s-a rupt de la transport......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact, cred si eu ca e cea mai buna solutie. motorul lui adi (puric) e chiar frumos, dar lasa-l sa se vanda singur, la un moment dat iti faci antireclama postand de atatea ori. bafta si la multi ani.

ahh, si apropos, nu are cineva o oglinda stanga de 929 sau 954? help me please, s-a rupt de la transport......

Sincer sa fiu mai pun anunturi si din plictiseala ca e iarna si ce dracu sa fac!

Oglinzi gasesti pe louis model original si is facute f bn si costa cam 20e bucata! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi vand motocicleta. E in stare superba, are toate cacaturile pe ea si cate si mai cate, de aia nu vreau sa o vand. Merge tare. Daca sunteti interesati sa o cumparati, nu ma intereseaza, pentru ca nu o vand.

:crack: :crack: :crack:

 

normal, doar ti'am vandut'o eu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevaru' e ca daca Mac zice ca baga pipi de mâță in ea, cel putin jumate din noi bagam la fel, ca doar e enciclopedie ambulanta :crack: ... :crack:

 

Acu' sariti cu alta treaba: intrebare> cadrul la SC28 este anodizat? :crack:

 

 

nu, e aluminiu satinat.

pe cadrul de la tine eu am inceput sa slefuiesc partea dreapta jos dar nu am mai avut nervi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunet caracteristic Hondei, chiar si cele mai noi modele au acest sunet...

mac, e un ulei bun, fara indoiala, eu folosesc putoline decand ma dau pe motor, prietenul merge in campionatul balcanic de super moto, asta e unul dintre sponsori, iar uleiul e ft ft bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma indoiesc ca e bun

am vazut ca il folosesc in multe campionate, inclusiv in civ cativa piloti, TT.

cu bardahl uleiul dupa 4000 cand il schimb e perfect identic cu cel nou, in plus nu mai aud zgomotele din motor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca cei de la castrol nu mai fac 10w-40 full sintetic. era cel mai potrivit ptr o utilizare stradala si in conditiile noastre climatice

acum sunteti obligati sa mereti pe 10w-50 care daca va documentati putin veti intelege ca e deja ptr motoare elaborate. oricum e ok

10w-60 sa nu mai vorbim ..numai ptr superelaborate si pista :crack: duce la o pierdere de 1-2 cai putere dar protejeaza in conditii extreme

 

ca si cauciucurile, uleiul tre sa il alegeti in functie de mai multi factori, in special tipul motorului, clima, utilizare, modificari..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...