Sari la conținut

Accident moto Deva (Decebal X Zarandului)


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

victimele unor accidente sunt INVESTIGATE IMEDIAT DUPA in mod gratuit in spitale

 

Corect, dar stim si noi ce inseamna un tratament in spital, dupa masurile de urgenta, imediat de dupa accident. Sunt multi bani bagati in tratament, recuperare etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

victimele unor accidente sunt INVESTIGATE IMEDIAT DUPA in mod gratuit in spitale

 

Nu e asa, Iane.

Victimele accidentelor rutiere si a agresiunilor, precum si cei dusi la spital din cauza alcoolizarii peste limita suportabilului trebuie sa plateasca toate cheltuielile medicale.

Ca ei isi recupereaza (eventual) paguba ulterior, de la firma de asigurari sau de la cel vinovat, e alta poveste.

De aceea, daca pici singur cu mobra si iti ciocanesti o mana/picior (situatie ipotetica), la spital(daca nu ai fost inregistrat si de politie cu respectivul eveniment) mai bine declari ca ai cazut pe scari sau de pe acoperis, in timp ce il reparai, nu trebuie sa platesti nimic in felul asta.

Sistemul dracului....

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa, Iane.

Victimele accidentelor rutiere si a agresiunilor, precum si cei dusi la spital din cauza alcoolizarii peste limita suportabilului trebuie sa plateasca toate cheltuielile medicale.

Ca ei isi recupereaza (eventual) paguba ulterior, de la firma de asigurari sau de la cel vinovat, e alta poveste.

De aceea, daca pici singur cu mobra si iti ciocanesti o mana/picior (situatie ipotetica), la spital(daca nu ai fost inregistrat si de politie cu respectivul eveniment) mai bine declari ca ai cazut pe scari sau de pe acoperis, in timp ce il reparai, nu trebuie sa platesti nimic in felul asta.

Sistemul dracului....

 

nici asa nu e. :)))

tu ca victima nu platesti absolut nimic. autorul accidentului, mai bine zis, cel vinovat are obligatia sa suporte toate cheltuielile medicale. de aici si nebunia cu sutele de procese in care spitalele au dat in judecata vinovatii accidentelor pentru recuperarea tratamentelor si a taxelor de spitalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu primesti instiintarile si somatiile de plata, pentru ca doar tu, ca victima, figurezi in baza lor de date, nu?

nu vorbesc de cazu cand pici de unu singur si-ti rupi ceva.

vorbim de accidente de circulatie, cum e cel de mai sus, in care victima NU PLATESTE NIMIC. spitalul trebuie sa recupereze contravaloarea actului medical de la cel vinovat de producerea accidentului. ce e asa de greu de inteles?

din ce am inteles din articol, motociclistului nu i s-a acordat prioritate. deci nu are nici o vina, iar tot ce inseamna ingrijiri medicale vor fi suportate de vinovat.

 

nu stiu cat sens au discutiile astea acum. legea e publica, se poate consulta pentru orice nelamuriri. mai important e sa vedem cum putem ajuta omu asta...

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu e asa, Iane.

Victimele accidentelor rutiere si a agresiunilor, precum si cei dusi la spital din cauza alcoolizarii peste limita suportabilului trebuie sa plateasca toate cheltuielile medicale.

Ca ei isi recupereaza (eventual) paguba ulterior, de la firma de asigurari sau de la cel vinovat, e alta poveste.

De aceea, daca pici singur cu mobra si iti ciocanesti o mana/picior (situatie ipotetica), la spital(daca nu ai fost inregistrat si de politie cu respectivul eveniment) mai bine declari ca ai cazut pe scari sau de pe acoperis, in timp ce il reparai, nu trebuie sa platesti nimic in felul asta.

Sistemul dracului....

la accidentul care l am avut m au luat de pe strada si mi au facut toate investigatiile fara sa PLATESC un leu

vorbesc de anul 2005-2006 cand am avut accident nasol

m a luat salvare din strada si m au plimbat prin toate sectiile inclusiv radiografie si operatie chirurgie

NU AM AVUT NICI O NOTA DE PLATA!!!!

dar DA daca soliciti tu sa mergi la spital particular si vrei extra investigatii VEI PLATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Ianachim... Urgenta de 24 ore e gratuita.

Decontul de la iesirea din spital se poate trimite societatii de asigurare.

Problema e ce faci intre timp...

Sistemul medical... E cum e... traim in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In accidentul meu recent (luna trecuta), vinovatul a platit toate investigatiile medicale de urgenta, plus recoltarea probelor biologice. Ultima data cand ne-am vazut cu vinovatul, mi-a spus ca trebuie sa se duca la spital ca mai are de achitat 1700 de lei pe acolo...

Oricum, nu conteaza asta acum, important este ca Mihai sa treaca cu bine peste perioada asta grava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai este putin putin mai bine , dar inca nu il scot medicii din coma indusa !

- Se poate face ceva pentru el , doar dupa ce trece peste perioada de coma indusa .

 

- Va tinem la curent cu detalii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...