Sari la conținut

Bucuresti - Viena in 1 zi


Grigore Dolghin
 Share

Postări Recomandate

Grig, fii antena!

 

Eu te sfatuiesc de bine... si daca vrei sa ai o intreaga excursie frumoasa, nu forta nota din prima zi, mai ales ca esti cu pasager...

Iti spune asta un motociclist care a facut 2.200 km in 48 ore prin Romania, iar in Europa am rulat snur 5000 km in 5 zile.

Pentru ”recordul tau”, Bucuresti- Viena (1000 km) intr-o zi... nu este ”exceptional”, este chiar banal. Mai gandeste-te!

 

Sa auzim numai de bine,

 

La multi kilometri frumosi!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pana la Sibiu vei avea ceva de depasit,dar apoi te poti deconecta cu o portiune de autostrada. De la Deva la Arad o sa ai parte iar de p portiune de drum destul de incalcita,dar daca iti plac depasirile si virajele,se poate transforma intr-o exp placuta.

Cum Dumnezeu te poti denecta mergand pe autostrada nu inteleg! Pe mine ma ia somnul si imi amortesc oasele patratind gumele pe drum drept.

Tie nu-ti plac virajele? :-)

In alta ordine de idei, cel care a initiat topicul, urca-te pe motor si mergi exact atata timp cat o faci pe lumina si te simti bine! Nu are niciun rost sa intrebi pe forum, suntem diferiti ca structura si rezistenta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui tempomatul pe 180, ridici parbrizul si stai de vorba, in liniste cu pasagerul (dopuri in urechi si dai volumul in casti mai tare).

Nu mai este plictisitor.

 

La 1h si 40' opresti in benzinărie, bei o cafea, faci plinul, dar ai facut eficient 300km.

 

Sau, daca ai probleme cu radarul, 150km/h si opresti la 2h. Dar este nitel monoton.

 

Când ai de facut 1400-1500km/zi, este super.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu! :) :) :)

» Post actualizat in 01 Apr 2016 05:52

Pentru pasager, criteriul de oboseala este numărul de ore state in sa.

Cifra magica-i cam 6.

Dacă vrei să o faci zi de zi, 3-4 zile apoi ceva pauza.

 

Si acum in functie de cum permite starea drumului, daca mergi cu media 100, programezi etape de 600km.

Daca ai autostrăzi si vrei sa ajungi, 900km/zi.

Daca mergi cu 50 pe pasi in Alpi, 300.

 

Daca mergi singur, cat te tine fizicul.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...