Sari la conținut

Sugestii traseu lejer Vama Veche-Bucuresti


Rimio
 Share

Postări Recomandate

Mananca bine, hidrateaza-te bine, baga cateva ore de somn daca ai unde si retur cum zice colegul mai sus pe A2.

Sunt convins ca data viitoare o s-o lasi mai subtire cu bautul.

Sa dai de veste ca ai ajuns bine acasa.

 

Drum bun !

Editat de finu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus, respecta viteza legala . Nu risca sa te opreasca vreun echipaj ca ai festelit-o.

Daca te simti obosit fa opriri dese.

Ziua s-a marit, asa ca ai timp suficient sa ajungi intreg acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca ai baut bine, sa deschizi topic ca sa intrebi cum ajungi de la mare in Bucuresti este ceva! :rusinica:

Cum ajung nu e o problema. Cum ajung cat mai safe (sunt cu pasager) si cat mai putin obosit e subiectul topicului.

 

Asta e, am fost iresponsabil dupa prima sticla de vin. Rusinica mie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caz. Un cunoscut a baut de la 17.00 pana la 23.00. Vin, whiskey. La 7 dimineata, venea in bucuresti cu taxi sa ia masina de serviciu. A luat masina, s-a intors acasa, intr-o localitate de la vreo 15-20 km de bucuresti. La nici 200 m de casa l-a oprit politia. ( era aproape 9 ceasul). Testul a iesit cu 0,44 mg alcool pur in aerul expirat. Dosar penal.

SFAT : cantareste bine cat ai baut, pana la cat si asa cum spun colegii, hidrateaza-te, mananca bine, mai stai pe acolo, dormi daca este cazul fie si pe plaja :)), nu te grabi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza de la profil o aveai sau ai pus o acum?

:-)

Drum bun si grija mare

 

O am de cand m-am inregistrat pe forum :). Intamplarea face ca de obicei nu beau. Dar si cand rup lantul ...

 

 

Caz. Un cunoscut a baut de la 17.00 pana la 23.00. Vin, whiskey. La 7 dimineata, venea in bucuresti cu taxi sa ia masina de serviciu. A luat masina, s-a intors acasa, intr-o localitate de la vreo 15-20 km de bucuresti. La nici 200 m de casa l-a oprit politia. ( era aproape 9 ceasul). Testul a iesit cu 0,44 mg alcool pur in aerul expirat. Dosar penal.

SFAT : cantareste bine cat ai baut, pana la cat si asa cum spun colegii, hidrateaza-te, mananca bine, mai stai pe acolo, dormi daca este cazul fie si pe plaja :)), nu te grabi.

 

Din cate stiu dupa betii crunte poate dura peste 24 de ore sa ajungi la alcoolemie zero :). Nu ma surprinde deloc intamplarea relatata de tine. Si eu am avut un morcovel la intoarcere.

 

Oricum, m-am intors pe A2, care a fost mai libera decat ma asteptam. Am, deschis ventilatiile la casca si geaca, lucru care cred ca a ajutat.

 

O sa fiu mai responsabil pe viitor.

 

Multumesc tuturor pentru suport.

Editat de Rimio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu mai responsabil pe viitor.

 

Multumesc tuturor pentru suport.

 

Chiar te rugam sa fii mai responsabil .Mai ales ca aveai si pasager.

Acum asteptam berile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...