Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu stiu de ce a luat-o topicul la vale...

 

Multi si-au exprimat parerea (subiectiva) fata de motocicleta din topic, iar alti posesori de BMW au luat asta ca pe un afront personal (fie la adresa lor, fie la marca BMW, fie etc)..

 

Eu nu inteleg de ce posesorii de BMW nu accepta ca a-ti placea sau nu aceasta motocicleta este ceva pur subiectiv...

Au fost si unii care au avut niste pareri mai putin academice si neargumentate,dar aia nu merita bagati in seama :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu stiu de ce a luat-o topicul la vale...

 

Multi si-au exprimat parerea (subiectiva) fata de motocicleta din topic, iar alti posesori de BMW au luat asta ca pe un afront personal (fie la adresa lor, fie la marca BMW, fie etc)..

 

Eu nu inteleg de ce posesorii de BMW nu accepta ca a-ti placea sau nu aceasta motocicleta este ceva pur subiectiv...

 

Au fost si unii care au avut niste pareri mai putin academice si neargumentate,dar aia nu merita bagati in seama :)

 

Feedback obiectiv:

 

Atelajul din primul post, este un concept pe baza R9T care reinterpreteaza tema raliurilor moto din anii 80 si tangential conceptul scrambler.

 

Motocicleta cel mai probabil va fi expusa la diferite evenimente de profil si eventual cand interesul va fi consumat, va fi expusa intr-un muzeu/expozitie patronata de BMW.

 

Cu toate ca imaginea si performanta suna promitator, sansele ca el sa devina model de serie pentru producatorul bavarez sunt aproape nule, sansele maxime sa vedem mai multe astfel de modele pe piata ar fi ca initiativa customizarii modelului de serie sa fie preluata de catre un atelier moto dedicat unor astfel de activitati.

 

Mai obiectiv (sec) de atat nu pot....

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal imi place . Probabil ca nu-mi voi permite unul , vreodata , dar il trec pe lista de vise ;) .

 

Ai AT. De ce ai visa asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Revin si eu cu un coment: acum 2 saptamini m-am plimbat cu nine-t- ul.oricit de mult imi place mie bmw boxer trebuie sa recuosc ca a fost una dintrecele mai proaste motociclete facute de ei pina acum.furca simpla inversa si frinele individuale de pe f800 fac din atelaj un gunoi de condus dar o bijuterie de expus.eu unul il consider un bun donator de piese pe viitor.cit de cel despre care vorbim aici mie imiplace de ma scap pe mine de cum arata dar nu imi mai dau niciodata cu parerea de cum merge pina nu ma dau cu el. Referitor la faptul ca au cele mai multe mobre vindute in ro iar gs pe plan international rupe se datoreaza faptului ca fac motociclete foarte bune si nu reclamelor. Cit despre customizatori versus custom de fabrica eu zic ca mai bine mergi pe cel de fabrica unde piesele sunt calculate masurate ,testate si nu iti pun viata in pericol. Se poate vedea si in biker build of cind faceau doi customizatori 2 motociclete si trebuiau conduse pina la un punct comun .toate se stricau pe drumul cel lung de vreo 200mile.

» Post actualizat in 21 Aug 2016 11:31

Cit despre problemele pe cere le au bmw-urile gen flansa de la grup astea sunt chestii care apar si se rezolva prin recall.ce crede cineva ca exista un om care se urca pe o mobra noua si face cu ea 200000 km inainte de lansare si spune ce are? Pe de alta parte sunt printre putini care vin cu ceva nou la fiecare generatie si nu schimba doar carene si furci .acum 3 ani spre exemplu au schimbat TOT la boxere si uite ca le-a iesit si de data asta,pentru ca lumea a inceput sa ceara si mai mult de la mobrele lor.eu chiar nu cred ca toate au platit ei toate comparatiile de big enduro turing in care cistiga numai gs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...