Sari la conținut

Accident 13 Septembrie


CMS
 Share

Postări Recomandate

ia un sfat de la mine. in 4 ani de facultate de drept, 3 ani de motociclism, 2 accidente in care am fost victima, 3 ani cu job in domeniul juridic: A R D E - O!

 

tine minte vorba inteligenta: facere de bine este f&&&re de mama.

 

alt sfat: eu pentru 75 zile ingrijiri medicale cu tot chinul de a recupera o mana si infirmitate pe cae nu o recunoaste INML nici la contraexpertiza pe penal (mai am pe civil o sansa). si pot lua 40000 euro. dar infirmitatea este cam 35% mobilitate redusa la incheietura pumnului stang si cam 10% putere deficitara. permanente.

 

ia un avocat bun, citeste al dracu de bine ce semnezi (un avocat forteaza 20% din prejudiciu, chiar mai mult). fii pe faza ca avocatul iti e prieten doar cat isi vede el interesul. nu semna fara sa citesti de 5 ori in ce proportii ii oferi onorariul. sa nu ajungi sa ceri 10000 euro si sa ii dai 9000 avocatului.

 

daca ajungi sa intri in penal (peste 90 zile ingrijiri medicale) ai un avantaj. nu timbrezi, celeritatea procesului, etc. e vorba de sume enorme aici, 4 zerouri in euro. nu te lasa vrajit de basini si partzuri feminine. prostia se plateste. tu simti prostia ei, pe pielea ta. de ce sa o ierti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CMS, nu ma pricep la chestii legale drept pentru care nu prea pot sa te ajut in cazul de fata insa am 2 mari nedumeriri:

1. Cum poti sa te "invarti cu motorul 20 de metri" dintr-un accident la 40Km/h

2. Cum poti sa mergi in zona aia cu doar 40 Km/h?

 

In rest, imi pare rau pentru accidentul tau si sper sa te recuperezi rapid. Atat fizic cat si financiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

existat riscul sa te coste mai mult de 10k numai sa te repari complet ! (operatii, recuperare, timp pierdut in care puteai sa faci bani)

cu 90 de zile de spitalizare se poate ajunge si la 100k (platiti de asigurator ) daca dai de un judecator sensibil. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CMS, nu ma pricep la chestii legale drept pentru care nu prea pot sa te ajut in cazul de fata insa am 2 mari nedumeriri:

1. Cum poti sa te "invarti cu motorul 20 de metri" dintr-un accident la 40Km/h

2. Cum poti sa mergi in zona aia cu doar 40 Km/h?

 

In rest, imi pare rau pentru accidentul tau si sper sa te recuperezi rapid. Atat fizic cat si financiar.

 

@bogo ... man tocmai ce facusem dreapta dinspre piata constitutiei eram pe prima banda...m.am incadrat pe a doua apoi a aparut ea... nu sunt vitezoman...iar cu invartitul am dat in bordura din spatiul verde si acest lucru a produs rostogolirea...imi pare rau ca nu pot pune poze ca iti aratam totul..iti multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 40km/h opresti in 10m. Nu sint circotas, dar totusi, cred ca "exagerezi" cu 40km/h. Poate aveai 60. In fine, nu-ti aduc nici o vina, insa daca jungi sa ne intrebi pe noi ce suma sa ceri, inseamna ca pe tine nu te doare nimic.Ori esti prea anesteziat,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu johnnyk...asta e realitatea momentului si am vaga impresie ca tipa e ancorata mai bine ca tine in ea. Nu-i bai, tu iti iei avocat pe masura si te detasezi emotional de ccaz. Daca accepta sa te faca om si sa-ti dea ea suma propusa (prin avocat, evident), ii dai pace si viata ei continua asa cum si-o doreste. Altfel, se deschid procese si ce iese, iese. Pana la urma, deocamdata doar tu esti cu viata data peste cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii? Divort - nu, cel putin pana nu vezi eu zic sa nu crezi sunt vorbe asemanatoare cu cele pe care le mai invoca alesii in parlament.

Dar chiar si asa.

Tu nu ai treaba cu viata ei. Suna bine INML cu nr de zile de spitalizare pentru plangere prealabila si nu peste. Avocat obligatoriu - e ca popa la cununie ori botez - nu vrei fara ca altfel nu mai e scris in ceruri.

 

Mult noroc.


» Post actualizat in 24 Aug 2016 09:30

Apropo revin cu un post. Ai spus ca accidentul s-a intamplat pe 17. Nu trebuia sa fie politia calare pe voi pentru piciorul rupt si tija? Amicala parca era exclusa la vatamari.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...