Sari la conținut

Plimbare 24-25.09


mihai_virusd
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Sper ca de data asta sa imi iasa planurile (si sa nu ploua :bounce: ) si sa ma pot duce la plimbare, nu ca data trecuta :))

 

M-am gandit la traseul acesta, de doua zile (cu dormit undeva intre Vatra Dornei si Bicaz):

 

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1kC60Rfu2iqgIhSvFCZXUjD4611M

 

Principalele obiective sunt Pasul Tihuta,Transraraul si Sighisoara.

 

Daca mai stiti ceva, va rog sa impartasiti :). In aceeasi ordine de idei, daca aveti cunostinte de cazari OK in zona, va rog sa-mi ziceti.

 

Daca mai sunt doritori, sunt bineveniti.

 

11233.png

Editat de mihai_virusd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu am cum sa vin, respect pentru tine Mihai pentru ca ai postat plimbarea cu o saptamana inainte. Am vazut ca se practica in ultima vreme : iesire la o plimbare pe Cheia, astazi sau eventual acum in 20 de min ... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Esti sigur de calitatea drumului intre Aiud si Bistrita? am vazut ca ai ales o varianta cam ciudata. Nu zic ca sigur e varza, dar in zona is foarte multe drumuri praf.

O varianta sigura ar fi Aiud-Turda-Cluj-Dej-Bistrita.

Oricum, drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fratzyk

Mersi, tuturor ne-ar face bine. Cred ca in aceeasi ordine de idei, includ si salina din Turda :)

 

@Bobossus

Multumesc :) oricum, ar fi prima oara cand as merge insotit de cineva de pe forum

 

@frankone

Asa este, am modificat un pic ruta, pe la Cluj. Ideea era sa evit traficul nasol Alba Iulia - Cluj-Napoca, dar poate e mai bine pe drum bun si cu cateva masini :)

 

11233.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie ca in traseul postat nu ai prins Transraraul. De la Vatra Dornei trebuie sa mergi spre Campulung Moldovenesc prin pasul Mestecanis (care este de altfel foarte frumos si cu un asfalt excelent), iar Transraraul este intre Pojorata si Chiril (asfalt nou nout, curbe variate, liber... dar cam scurt). Apoi intre Chiril si Bicaz drumul este din pacate foarte prost, plombat si foarte denivelat dar fara gropi.

Plimbare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am venit de pe Transalpina spre Sibiu am mers pe acelasi traseu configurat de tine, iar intre Rod si Saliste ziceau localnicii ca s-a surpat drumul si nu se poate trece. Intorceau toate masiniile, m-am intors si eu, si am mers din Poiana Sibiului pe 106G. Un drum in lucru cu portiuni de carosabil decopertate.. griblura, praf.. dragutz :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Musai prin Mestecanis, de la Bicaz la Vatra Dornei ii un drum rupt de iti zdrangane motorul ca Ducati din groapa in groapa. Mi-am promis ca nu mai calc pe acolo pana nu aud ca s-a facut. Mai prost decat pe Valea Jiului... si peisajul ii fain si te oftici ca nu vezi nimic ca tre' sa te uiti in ce groapa preferi sa dai. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...