Sari la conținut

Moto sport 25kw pt A2


sebicbr
 Share

Postări Recomandate

Sa nu-ti dea...am participat la examenul de admitere in barou si am fost aproape sa il iau. Anul asta invat mai mult, ca abia in septembrie mai e alt examen. Usor, incet. Orice inceput se vrea fecund

:)) Apropae am f.....o pe Miss Bucuresti,,eu i-am zis ca vreau, ea mi-a dat o palma. Sigur ma vrea! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era : poate sa conduca daca are 25km motocicleta ? se putea raspunde cu da sau nu si veneai cu un argument nu ca dosare penale,topic aiurea,etc

 

Au fost cateva moto la vanzare si am crezut ca imi va raspunde cineva care chiar are si s a lovit de aceasta problema

O sa merg zilele urmatoare la RAR sa ii intreb si o sa terminam discutiile,nu are rost sa ne certam.

Nu tre' sa te fi lovit de problema ca sa stii raspunsul, trebuie doar sa fi invatat legislatia cand ti-ai luat permisul. Lectura placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati copiii pe motoare de mici, eu m-am saturat de marii motociclisti romani ce s-au apucat de calarit la +30 de ani. Asta dupa ce si-au luat masina, casa si purcel. Acum sunt mari pasionati de moto. Cine e pasionat de moto cu adevarat, doar asta viseaza. Cu asta incepe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@speedy.k

Generalizezi. Trebuie sa intelegi ca intotdeauna cocalarii sunt vizibili, asta si vor. Nu poti sa zici ca toti pustanii cu motor sunt cocalari. Si daca te duci la Victoriei o sa vezi ca multi au peste 25-30 de ani.

 

@JUST4TNT

Felicitari ca ai ales extremele. Un pustan poate sa conduca si o motocicleta inmatriculata si ingrijita.Cum de o are, asta e treaba lui. Pana la urma cam toti am primit bani de buzunar, in loc sa ii cheltuie, ii strange sa isi cumpere o gioarsa(de ex). Sau munceste vara sau dupa liceu.Daca pustulica ala viseaza toata noaptea motoare si merge pe o giorsa de la 16 ani pana la +30, e de 10000000 de ori mai pasionat de moto decat corporatistul care merge doar pe moto noua, altfel ii cad coa**le sau ceva. Pasionatul adevarat merge pe orice, doar sa fie alaturi de pasiunea lui. Si aici nu vorbesc de motociclism ca si pasiune.Vorbesc de pasiuni in general. Cu cat faci mai multe sacrificii pentru pasiunea ta, cu atat esti mai pasionat.

 

Daca pentru voi,ala care isi da toti banii(care sunt foarte putini) ca sa se plimbe cu gioarsa lui de la 16 ani pana la adanci batraneti, nu e mai pasionat de 1000 de ori ca motociclistul standard roman care isi cumpara motocicleta dupa ce s-a aranjat in viata, sunteti intr-o mare eroare.

 

Eu vreau multi obsedati de motociclete in comunitate, nu vreau ca motocicleta sa fie un accesoriu luat atunci cand te-ai realizat financiar.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@speedy.k

Generalizezi. Trebuie sa intelegi ca intotdeauna cocalarii sunt vizibili, asta si vor. Nu poti sa zici ca toti pustanii cu motor sunt cocalari. Si daca te duci la Victoriei o sa vezi ca multi au peste 25-30 de ani.

Nu vorbeam despre pustanii cu motoare. Vorbeam de pustanii care-si iau motoare mari pentru ca alea mici sunt pentru fraieri. Ce daca lege, ce daca sfaturi de la ai mai batrani, ce daca nu li se potriveste mobra?! Legea e pentru fraieri, ei sunt smecheri; batranii sunt niste expirati, da-i in plua noastra; nu conteaza sa se potriveasca mobra, conteaza sa fie MARE si VITEZANA!

Am sfatuit de-a lungul vremii ceva pustani. Unii din aia care n-au ascultat au ajuns pe targa. Dar niciunuia din aia care au ascultat nu i-a parut rau. Deci nu generalizam, ci trageam niste concluzii din propria experienta.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@waweesh

Amesteci pasiunea cu respectarea legii.

Eu la 32, cu naked-ul meu de 50cp de pe care am dat jos lamaia acum fix 2 zile sunt mai motociclist decat e un puști de 17 ani pe 600cc si 100cp care in acte sunt 35. Pentru ca eu respect legea iar el e un infractor.

Hai sa iti dau un exemplu tampit: daca eu fac o pasiune pentru piz.da de 15 ani, pot sa fu.t in numele pasiunii mele? Sau ma "sacrific" si ma orientez la piz.da de varsta legala (adica 16 in Ro)?

Am mai fu.tut pi.zda de 15 ani cand aveam 15 ani. Nu voi folosi nimic din ce am invatat de atunci pana acum ca sa o "vrajesc" sa cedeze. Voi fi cat mai responsabil. Cam așa promite si pustiul asta.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau multi obsedati de motociclete in comunitate, nu vreau ca motocicleta sa fie un accesoriu luat atunci cand te-ai realizat financiar.

Vorbesti de Cristi? Eu mi-am luat prima moto de 500$$, erau ultimii mei bani, si eram trecut de 30 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...