Jump to content
Sign in to follow this  
ssk

detalii 600 rr suceava

Recommended Posts

cauta un frate motociclist din zona si roaga-l sa se duca sa ii faca o vizita,dai si tu acolo 2-3 beri,in mord cert ii trebuiesc gume noi.

fratele ăla motociclist s-ar putea sa fie mai frate cu vânzătorul decât cu cumpărătorul...motocicleta e revopsita(daca nu e chituita/Sparta eu zic ca nu e o problema)..ce mi se par dubioase(in afara de preț) sunt capacele de la motor..par vopsite si alea..sa nu fi avut vreo căzătura mai gravă si sa fi fost refăcute asa..temporar

Motocicleteta ca si masina se cumpara dupa o proba corespunzatoare la drum. Mai nou 'baietii' o dau la proba cu banul pe masa, chiar daca este 'frate'.

nici pozele nu-s de cea mai buna calitate... incepe prin a cere niste poze facute ziua si de rezolutie buna, cu o camera foto sau un tel mai ok.

nu ma deranjeaza sa fie repovsita. oricum urmatorul motor vreau sa-l fac alb.

deci esteticul sa zicem ca nu e chiar o problema. dar nu vreau sa-si bata joc de mine sa fie mecanic praf. exista si alte cai de a recupera investitia facuta in combustibil pana acolo, dar zic ca suntem intr-o tara civilizata si nu trebuie sa apelam la asa ceva.

» Post actualizat in 02 Jan 2017 11:17

fratele ăla motociclist s-ar putea sa fie mai frate cu vânzătorul decât cu cumpărătorul...motocicleta e revopsita(daca nu e chituita/Sparta eu zic ca nu e o problema)..ce mi se par dubioase(in afara de preț) sunt capacele de la motor..par vopsite si alea..sa nu fi avut vreo căzătura mai gravă si sa fi fost refăcute asa..temporar

ai dreptate. sunt vopsite capacele.

proprietarul a confirmat.

motoreta este in service acum, pentru furca.

cand am intrebat de partea mecanica a ezitat putin de tot. - cica : ca pentru un motor de 43000 km.

deci cred ca abandonez ideea de a vedea motorul.

Edited by ssk

» Post actualizat in 02 Jan 2017 12:56

il intrebasem si eu ceva detalii dar nu prea pare ok motorul

2005.....2300 euro...la ce te asteptai?

sa fie omul sincer !!

i-am spus ca nu ma intereseaza estetic, - partea mecanica. a inceput sa se balbaie .

E o Honda mane. Vrei sa tina 100 000km reali? Cilindrii sint megauzati la 50 000km. Poate vrei un anunt mai putin sincer, cu poze false.

dute sa o vezi,si intreaba daca e dispus sa mai lase la pret ca sa iti scoti si tu partea mecanica,ca altfel nu o cumpara nimeni,mai putin cineva mai naiv.