Sari la conținut

Durere In Sufletul Motociclistilor Ieseni :(


orestte
 Share

Postări Recomandate

tragedie si durere in sufletul motociclistilor ieseni...nu pot descrie altceva...nimeni nu se astepta la asa ceva....nu merita asa ceva un baiat asa de tanar(25 ani), la locul lui si foarte de "viatza"

SERDARI ADRIAN cunoscut de multi si sub numele de DROGHY caci despre el este vb se indrepta spre bacau (cu pasager, o fata) in nopatea de 13 mai 2004.....la un momentdat incepe ploaia, cu 12 km inainte de bacau motocicleta incepe sa intrerupa la bujii intrand apa....se opreste pe marginea soselei ATENTIE SOSEA CU 4 BENZI, cu pozitia si farul aprins....in timp ce curata bujiile si discuta cu fata (fata era inca calare pe motor) este spulberat de un tir....fata nu pateste nimic...el este izbit....pierzandu-si constiinta si avand contuzie cerebrala ff grava si fractura deschisa la gamba.....din amanuntele care le am de la fata reiese ca soferul cu greu a coborat din tir in timp ce ADRIAN zacea pe marginea drumului intr-o balta de snage, nu mai spun ca abia la a 3a masina oprita a fost transportat la spital unde nici nu vroiau sa-l deie jos din salvare supand ca "asta e varza"...fata tipand la ei a venit pza de la spital care tocami aia l-au dat jos din salvare..iar dupa ce tatal fetei a ajuns la spital si a dat spaga au inceput sa se ocupe de el.... in tot acest timp el pierduse aprx 2,5l de sange...tot in aceasi noapte este adus la spitalul de nurochirugie din iasi unde este in coma de gr 3 de joi noapte....

numai rugile tuturor si vointa lui de viata ihl vor readuce la normal....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumezeu sa-l ierte

acum am fost anuntat ca Drohgy ne-a parasit.

sansele au fost minime dar eu am crezut mereu in norocul pe care l-a avut omul asta ..si am crezut mereu ca isi va reveni ..dar ......inca unul din cei buni ne-a parasit.....

nu pot sa imi exprim durerea

pt cei din iasi.....sper sa ne intalnim cat mai multi diseara in fundatie sa vedem ce facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca droghy(IS-91-DOG) a ajuns la capatul soselei....si poate ca acolo sus cineva va avea grija de el si isi va implini visul...cel de a calatori mereu...nu am cuvinte ..durerea in sufletul nostru este mare ....

condoleante familiei si DUMNEZEU SA-L IERTE.........:ph34r:

inmormantarea v-a avea loc miercuri 19 mai 2004 la cimitirul SF. PETRU SI PAVEL

in jur de ora 13

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poţi să mai spui...prea devreme, incredibil şi stupid....

Dumnezeu să-l ocrotească acolo..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...