Sari la conținut

Triumf Daytona 675


zorac_ldf
 Share

Postări Recomandate

salut :lol: .......vreau sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi sau pareri legate de Triumf Daytona 675 :) .......as dori sa achizitionez aceasta motocicleta dar am auzit pareri impartite :cheers:

 

ia-l ca n-o sa-ti para rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daytona 675

-se spune ca ar fi cea mai buna motocicleta din clasa supersport a anului 2006

-pretul este cam mare si nu cred ca are fiabilitatea japonezelor

-mie personal mi se pare un pic mai slab finisata decat altele

-acum suntem in 2007 si in clasa asta au aparut noi modele ce pot depasi Triumph-ul ca performante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daytona 675

-se spune ca ar fi cea mai buna motocicleta din clasa supersport a anului 2006

-pretul este cam mare si nu cred ca are fiabilitatea japonezelor

-mie personal mi se pare un pic mai slab finisata decat altele

-acum suntem in 2007 si in clasa asta au aparut noi modele ce pot depasi Triumph-ul ca performante.

 

 

A fost dovedita in Master Bike 2006 ca locul trei overall dupa Aprilia Mille Factory si ZX10 la doar cateva sutimi pe Jerez dupa acestea.

 

Pretul este OK iar ca anduranta s-a dovedit deja in curse de gen.

 

E super finisata si dotata.

 

E trei cilindrii si 675, nu prea e nimic la clasa ei.

 

Singurul impediment este ca da dependenta de trei cilindrii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

A castigat mai toate testele anul trecut la clasa 600. Daca sti un pic engleza eu am in format pdf. o anumita revista englezeasca cu testul respectiv unde gasesti mai multe date. Nu spun numele revistei ca sa nu fac publicitate :crack:. da-mi pe privat un mail si iti trimit. Oricum redactorii englezi erau supe incantati de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, redactorii englezi sunt extaziati de tot ce e al lor... :lol:

Din auzite si citite, e o motocicleta deosebita! Multi zic ca ar scoate cele mai misto sunete pentru o motocicleta, ca are un motor elastic si puternic... Uf! Revistele astea! Personal, n-am o parere, fiindca nu m-am suit pe una, dar te pot sfatui sa incerci, ca nu ai ce pierde! Daca multi zic ca e buna... inseamna ca nu poate sa fie asa de rea! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimeni ce sfaturi sa iti dea pe aici pentru ca sfaturi poti primi de la cineva care are sau care s-a urcat pe una si care se si pricepe la motoare, astfel incat sa iti faca o comparatie pertinenta.

Deci slabe sanse sa primesti un raspuns multumitor.

Erau niste baieti cu 650 pe tunari, nu stiu daca itnra pe forum. Ei ar putea sa iti dea un punct de vedere. chiar daca nu e vb de 675.. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimeni ce sfaturi sa iti dea pe aici pentru ca sfaturi poti primi de la cineva care are sau care s-a urcat pe una si care se si pricepe la motoare, astfel incat sa iti faca o comparatie pertinenta.

Deci slabe sanse sa primesti un raspuns multumitor.

Erau niste baieti cu 650 pe tunari, nu stiu daca itnra pe forum. Ei ar putea sa iti dea un punct de vedere. chiar daca nu e vb de 675.. bafta

 

 

Bre Sinner, comparatie cu ce? Omul nu vrea comparatii, vrea o parere daca merita investitia sau nu. Eu zic ca da pentru ca am idee de motoarele moderne in trei cilindrii, am patru. Baietii cu 650-ul si-ar lua imediat 675 daca ar avea cu ce imi imaginez numai ca 675 e din alt film si aici nu ma refer la bani ci la faptul ca nu are nimic comun cu nici o alta mobra pe piata la momentul asta in sensul ca nu poti sa compari mere ce pere. End of story.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa ai grija cu motocicletele astea Triumf ... :baldy: :bigstar:

 

???

cam la ce te-ai referit ?.. ca si eu ma gandesc acum in perspectiva la achizitionarea unui SpeedTriple dupa 2005, in viitor

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bizar, in 2006 a aparut ozn-ul r6, deci nu stiu ce sa zic de 675 2006.

top speed 249 ????!!!!!

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DN

 

Triumph Daytona 675 este o motocicleta balansata si nicidecum un R1. N-a pretins nimeni ca se duce in 300. Desigur 254 km/h sau 249 e ridicol de putin, da...

 

ia vezi ce zice omul asta mai jos

 

http://www.motoring.co.za/index.php?fSecti...ticleId=3415645

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehe, pai nici r6 nu e r1!

daca urmaresti linkul pus de mine, vezi ca pe pagina ai optiunea de a compara motociclete. r6 sta mult mai bine.

dar neclaritati am in ceea ce priveste suntul. o fi chiar asa misto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vroiai tu R1? ori m-am inselat...

 

sta mult mai bine pe hartie sau pe linie dreapta, r6 e fara indoiala foarte competenta, 675 e pur si simplu altceva, nu neaparat mai buna intrucat termenul bun e relativ, ci doar diferita si foarte echilibrata.

 

Ai citit reportajul? Ai vazut Master Bike results 2006? Pentru multi 675 a fost revelatia anului. Asta dupa ce Triumph n-a avut nimic de prezentat la supersport multa vreme.

 

Catalunya 24h 2006 Daytona 675 pe locul 10

/index.php?...c=53682&hl=

 

Iar sunetul e tipic trei cilindrii... Niiiice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vroiai tu R1? ori m-am inselat...

 

sta mult mai bine pe hartie sau pe linie dreapta, r6 e fara indoiala foarte competenta, 675 e pur si simplu altceva, nu neaparat mai buna intrucat termenul bun e relativ, ci doar diferita si foarte echilibrata.

 

Ai citit reportajul? Ai vazut Master Bike results 2006? Pentru multi 675 a fost revelatia anului. Asta dupa ce Triumph n-a avut nimic de prezentat la supersport multa vreme.

 

Catalunya 24h 2006 Daytona 675 pe locul 10

/index.php?...c=53682&hl=

 

Iar sunetul e tipic trei cilindrii... Niiiice...

 

mi-ar placea sa incerc unul si daca merita mi-as lua. parca era unul la vanzare pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar placea sa incerc unul si daca merita mi-as lua. parca era unul la vanzare pe forum...

 

N-am vazut nimic pe forum. Cred ca pretul e corect la dealer acum, e un model nou si garantia nu iti strica. E o motocicleta exotica pe meleagurile astea. Si cred ca ar avea mai multa grija de tine decat un R1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot nu m-ai lamurit ce ai vrut sa spui cu asta

adica la ce te-ai referi cand ai facut afirmatia asta ?

se scrie triumph!

cred ca asta a vrut sa sublinieze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Mie unul imi place Triumph Daytona 675. Daaaaaaaaaaar, de la placut pana la cat de buna e cu adevarat e cale lunga. Asa ca........ a calarit-o cineva? Aveti pareri de la prieteni? Fiabilitate? Cat de buna e, etc?!

 

SITE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat sa o calaresc insa din ce-am citit despre ea, e foarte laudata. A iesit foarte bine in comparativul din Motociclismo la clasa SS. Are cel mai mare cuplu din clasa ei. (72nm) Aici poti vedea review-ul celor de la MCN iar aici test drive-ul lor cu noul Daytona 675 2009.

 

In fotografiile de mai jos poti vedea diferentele de stil dintre modelele 2008 / 2009

 

854.jpg

856.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...