Sari la conținut

Accident Cheia 09.09.2017


SONYC
 Share

Postări Recomandate

E bine ca esti bine. Grija mare cu recuperarea - ai o iarna intreaga la dispozitie. Pacat totusi ca esti inca la inceput de drum, poate in perioada asta o sa ai timp sa vezi mai multe din partea frumoasa a motociclismului si la primavara sa o iei, incet, de la inceput. Cu mai multa atentie si cumpatare. Competitiile se fac pe circuite, pe sosea doar ne bucuram de mersul pe doua roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acoperita de casco?

Glumesti:) in Medlife Iancului sunt cativa ortopezi de renume care vin din spitalele de stat, de la Foisor, de la Sf Ioan (profesorul artroplastiilor), si din Floreasca erau cativa. Ceva trauma light sigur au mai facut(nu poli,dar nu e cazul) si e important sa gasesti pe unul care opereaza dupa standardele actuale, nu ca acum 40 ani, cum sunt inca multi obositi in spitalele mici. Exceptie facand Municipalul, acolo NU. Nu...

Succes in recuperare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai mergeti fratilor pe Cheia, s-a fwtut de tot traseul ala...nu mai e cum era acum 7-8-10 ani.

 

Anul trecut am fost ultima data pe acolo si nu cred ca o sa mai merg pe Cheia prea curand.

Am ales ruta ca alternativa la Siriu pt drumul de intoarcere spre Brasov.

 

Cred ca un destept de sofer de TIR sau camion a uitat sa puna capacul la rezervor si in fiecare viraj curgea motorina garla pe sosea.

Mi-au transpirat mainile in manusi in acele de par cand imi fugea spatele ca pe gheata, nu stiam cum sa mai ocolesc motorina ma-sii!

 

Pana in Sacele am tot vazut motorina in viraje, pacat ca nu l-am prins din urma pe individ ca l-as fi strans de gat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...