Sari la conținut

Accident Popesti Leordeni - GSX-R cu Matiz


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Daca tu crezi ca mediocriatea si mersul incet sunt reteta pentru viata vesnica pe doua roti,multa bafta! Realitatea mai da de pamant si cu cei prudenti si inceti si ii mai face si ingeri.

 

Azi era un flacau cu un KTM pe strada Ionescu Sisesti, mergea vijelios (minim 80km/h) pe contrasens desi era linie dubla continua si doua benzi pe sensul lui de mers. Tocmai ce-i zic sotiei uite-l si pe asta cu ce viteza merge pe contrasens, daca intoarce vreunul praf il face.

 

Ei bine exact asta s-a intamplat peste trei secunde, l-a tavalit unul cu o duba care a vrut sa intoarca si l-a proiectat in alta masina. Din fericire era in picioare si era in regula dar a avariat doua masini plus motocicleta lui. Dar macar se poate lauda ca nu e mediocru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 408
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

De cand mediocritatea=viteza? Nu sunt surprins decol ca asta ai inteles...

Din moment ce a supravituit se pare ca viteza aia extraordinara de peste 80 ,nu a fost chiar asa de extraordinara.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand mediocritatea=viteza? Nu sunt surprins decol ca asta ai inteles...

Din moment ce a supravituit se pare ca viteza aia extraordinara de pe 80 ,nu a fost chiar asa de extraordinara.

 

A supravietuit prin noroc, ala cu duba doar l-a sters si l-a dat jos de pe mobra care s-a dus taras in alta masina. Daca apuca ala sa intoarca mai mult se lasa cu SMURD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Si sunt sanse ca este unul exact ca voi,cu aere de mare moralist si dupa cateva zile de pauza si recuperare o sa revina la dat sfaturi si indemnuri la prudenta.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sunt sanse ca este unul exact ca voi,cu aere de mare moralist si dupa cateva zile de pauza si recuperare o sa revina la dat sfaturi.

 

Eu nu sunt moralist, nici eu nu merg incet dar in nici un caz nu as fi facut prostia pe care a facut-o el. Ideea e ca daca vrei sa ramai intreg trebuie sa-ti adaptezi viteza conform traficului/situatiei iar acolo era o situatie in care cel cu KTM-ul nu avea ce sa caute pe contrasens mergand cu viteza pe langa o coloana care stationa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu sunt impotriva prudentei ,sunt impotriva agaricilor care tot fac pe sfatuitorii cand ei sunt inca la stadiul de a merge jenant de prost.Si chiar daca nu va place sa o recunoasteti sunt printre voi si bantuie si forumul.

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:03

Sunt chiar distractivi aia care recunosc ca nu au mers cu vitezana dar nu li se aprinde beculetul sa se opreasca acolo si continua sa povesteasca despre vitezane ca niste experti.

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:14

 

Eu nu sunt moralist, nici eu nu merg incet dar in nici un caz nu as fi facut prostia pe care a facut-o el. Ideea e ca daca vrei sa ramai intreg trebuie sa-ti adaptezi viteza conform traficului/situatiei iar acolo era o situatie in care cel cu KTM-ul nu avea ce sa caute pe contrasens mergand cu viteza pe langa o coloana care stationa.

Te rog foarte frumos sa-mi arati unde anume am spus eu ca nu trebuie sa te adaptazi sau ca nu este important sa citesti traficul ....

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:15

Moralismul online este un truc ieftin.

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:21

In 2018 o sa fac o pauza in privinta circuitului si asta o sa imi dea mai mult timp pentru plimbari prin tara.O sa urmaresc topicurile de plimbari si o sa fac pe dracu-n patru sa-mi fac prezenta cand se anunta vre-un moralist ,dar nu imi imaginez ca o sa prind prea multi traspirand doar sa se mentina pe mobra pentru ca astia prefera iesirile pe tastatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt impotriva prudentei ,sunt impotriva agaricilor care tot fac pe sfatuitorii cand ei sunt inca la stadiul de a merge jenant de prost.Si chiar daca nu va place sa o recunoasteti sunt printre voi si bantuie si forumul.

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:03

Sunt chiar distractivi aia care recunosc ca nu au mers cu vitezana dar nu li se aprinde beculetul sa se opreasca acolo si continua sa povesteasca despre vitezane ca niste experti.

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:14

 

Te rog foarte frumos sa-mi arati unde anume am spus eu ca nu trebuie sa te adaptazi sau ca nu este important sa citesti traficul ....

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:15

Moralismul online este un truc ieftin.

» Post actualizat in 12 Oct 2017 20:21

In 2018 o sa fac o pauza in privinta circuitului si asta o sa imi dea mai mult timp pentru plimbari prin tara.O sa urmaresc topicurile de plimbari si o sa fac pe dracu-n patru sa-mi fac prezenta cand se anunta vre-un moralist ,dar nu imi imaginez ca o sa prind prea multi traspirand doar sa se mentina pe mobra pentru ca astia prefera iesirile pe tastatura.

 

Asta asa la o lectura rapida, daca ma uit in urma gasesc acelasi stil de exprimare. Eu atat iti zic: Sa-ti rupi mainile si picioarele. Este o urare spartana, daca nu o stii cauta pe net, poate gasesti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine, a merge cu viteza excesiva prin Bucuresti sau oricare oras aglomerat, inseamna a merge jenant de prost pe motocicleta. Si asta nu pt ca nu ai tehnica necesara, ci doar pt ca nu ai inteligenta suficienta sa realizezi cate lucruri asupra carora nu ai control se pot intampla intr-un timp atat de scurt, in cat toata tehnica si experienta nu te mai ajuta.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il mai certati pe Goe, o sa va traga tanti Mita de urechi, parol!

 

Nu ii mai dati nici apa la moara, va pierdeti timpul de pomana. Se curata singur cat de curand, nu din cauze ce tin de controlul mobrei, este desigur un "AS" in aria asta, ci din cauza unui anevrism cerebral. Are "doar" 4 editari ale propriei postari, va dati seama la ce nivel de frustrare a ajuns. Si atunci va intreb, ce sens are "agaricilor" sa ii alocati timp unui astfel de personaj?

 

Indiferent de modul in care aleg sa merg, o fac pe barba mea, caz in care nu vad de ce as recurge la diverse apelative pentru unul sau altu care nu merg conform stilului meu? Am fost in ture cu baieti mult mai rapizi decat mine asa cum am fost cu unii mult mai retinuti decat mine. La sfarsitul zilei tot ce a contat a fost faptul ca am facut o tura frumoasa si ca ne-am intors acasa intregi. Nu ma intereseaza competitia cu ceilalti, ma intereseaza cea pe care o port cu mine, de aici pot invata.

 

Se tot repeta pe forum faptul ca este bine a nu se confunda strada cu circuitul, foarte bine se face! Ma "tem" ca "asii" astia de pe circuit nu prea ar face fata strazii. Asfaltul nu e ca in palma, ba' din contra, unde mai pui ca intalnesti masini, carute, cai, vaci, oi, gropi si alti "ASI" de circuit.

 

Exista loc pe drum pentru toata lumea, stiu ca nu se poate, dar unii dintre "asii" astia ar trebui sa mai coboare din nori si, daca tot au timp berechet, sa mai ajute tinerii prin sfaturi, nu prin jigniri ce denota prosta lor crestere.

 

Avem un caz cat se poate de clar pe forum, un baiat care a avut doua accidente dar ofera sfaturi mai ceva precum mama omida. Ce sa ii facem? Sa il injuram ca la usa cortului? Sa organizam o potera? Sa il rastignim?

 

Sa fie sanatos, poate scrie pana ii cad degetele, eu unul nu am ce invataminte sa trag de la el astfel incat il ignor. La fel ajung sa ignor si "ASII" care nu se mai suporta in propria piele de cate stiu ei sa faca. Faptele sunt cele ce conteaza! Nu am vazut absolut niciun eveniment creat de "ASI" prin care sa adune o mana de oameni incepatori si sa ii invete una alta din vasta lor experienta. Am vazut insa o serie continua de critici. O fi criza varstei, nu stiu, dar nici n-are sens sa imi bat capul.

 

Nu te agita Goe, iti spun de pe acum, nu iti voi raspunde, n-am timp de pierdut cu alde "ASI" ca tine, uite, e vreme buna, ies la o plimbare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca incepatorii le stiu deja pe toate si nu mai ai ce sa ii inveti, iti zic eu ;)
Si daca tot pare ca rezisti asa cu brio calamitatilor strazii, nu pui si tu o poza cu guma ta spate ca sa vedem si noi cam la ce se face fata? :D ... daca si mersul pe strada a ajuns motiv de lauda... sa ne fie cu iertate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apoi vine replica: "de cand este motociclismul despre aplecat? Ce, daca merg in stilul meu nu e bine? Mai bine mai prudent, sanse mai putine sa patesti ceva." Problema e ca sansele cresc mai degraba odata cu nepriceperea, decat cu viteza.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Asule", daca nu ma inseala memoria ti-am mai spus cel putin o data ca esti pe langa subiect. Nici in cazul de fata nu sta altfel situatia, era de asteptat.


"Ma frend", eu nu am nimic de demonstrat. Nu m-am batut cu pumnul in piept ca sparg buci prin blugi in timp ce manevrez mobra pe viraje. Voi insa, aka "ASII" aveti de demonstrat! Voi sunteti cei cu aere de "campioni de circuit". Prin urmare, te invit sa postezi o fotografie cu guma ta spate, atentie, nu cea de circuit, ca nu facem comparatii de gradinita, de strada. Ne trebuie un punct de plecare nu? Prinde in fotografie si numarul de azi din Libertatea, stim toti ca il citesti.

 

Discutam dupa ce faci acest lucru, bine "Asule"?

 

PS. "Mersul pe strada" nu este motiv de lauda, atat doar ca in aceasta ecuatie sunt implicate o serie de necunoscute pe care voi, astia care va jucati pe pista, nu le intampinati niciodata. Mai mult de atat, eu unul nu arunc cu noroi in cei care se joaca pe pista si tin cont de secunde, in schimb voi aruncati cu mizerii in cei care tin cont de viata lor si nu de secunde.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SONYC
Nu discutam, asule, ca n-am ce sa discut cu oameni cu gandire absurda. Eu cu atat mai putin am de demonstrat. Te-am intrebat ce te vaiti atat cu mersul pe strada. Nu iti trebuie facultate sa mergi pe strada. Orice cocalar poate calari o motoreta, cum orice puscarias poate deveni taximetrist. Exemple sunt mii si-si.

In schimb tu vad ca ai tipic atitudine de asistat social. Tare-n gura + nu ni se face, nu ni se da. Stai linisit, cu atitudinea asta n-o sa te cheme nimeni vreodata sa-ti arate sau sa te invete ceva. Au mai fost ca tine. Astia ca voi oricum stiu tot dinainte, ca au citit ei pe internet ;)

KM am vreo 100k pe 2 roti in vreo 12 sezoane pe mai multe motorete. N-ai sa gasesti vreun post de-al meu pe aici in care ma vait ca ma doare mersul pe strada. Si nici nu postez ca sa ma aflu in treaba (daca imparti nr de posturi la 10 ani de cand sunt menbru aici, iti da un procent foarte jos de reply-uri pt ca nu ma bag aiurea in seama. Da' vad din astia ca tine care nu stiu sa se lege la sireturi in domeniul moto si tot ei sunt si cu gura, si cu nasul pe sus, iar cand le atragi atentia se victimizeaza. Mai mult decat atat iau la peni$ by default oameni care mai stiu una-alta cu 2 roti. Da stiu, libertate de exprimare, da mai si ganditi inainte sa postati.
Poze cu guma spate de pe strada am mai pus pe alte topicuri, daca o sa cauti sigur gasesti.

Partea amuzanta din toata povestea asta e ca gandirea ta nu poate sa conceapa ca se poate ambele (si circuit si strada). La tine e doar ori-ori. Si fix aici te inseli. Am mai zis-o si-o mai repet. In afara de grila de baieti care participa activ in campionat (pe care ii numeri pe degete), restul oamenilor se duc pe circuit de placere, hobby si/sau ocazie. Asta nu inseamna ca nu merg restul timpului pe strada.

@Edd - am un ktm 1290 adv cu care am facut vreo 13k anul asta, multi, putini, atat am avut timp... si din nou, nu m-ai vazut vaitandu-ma. Mai sus am explicat foarte bine la ce m-am referit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Muhahahaha!!

 

Ma asteptam la altii sa se simta cu musca pe caciula si sa se dea in spectacol dar a facut-o unu de care nici nu stiam ca exista.E bine si asa ...

Bravos baietii ,faceti front comun impotriva celor care va doresc doar bine pentru ca este mai important sa pareti cocosi pe forum.

Cand o sa va opriti din vaicareala permanenta ca sunteti calariti de conservari ,se poate spune ca ati inceput sa faceti ceva bine.

Obsesia cu viteza imi aduce aminte de o poveste cu o cucoana care in calitate de presedinta a unei oranizatii de genul Femeile Isterice Impotriva Cuvintelor Vulgare,a trimis o scrisoare de aprecire unui autor de dictionar pentru ca nu a inclus nici un cuvant murdar.Raspunsul a fost "Multumesc doamna,va admir tenacitatea de a le cauta din scoarta-n scoarta".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia "Asule" este ca nu postezi fotografia, am inteles bine, da? In cazul asta lasa-ne pe noi astia care ne dam pe strada in linistea noastra, nu te deranjam cu absolut nimic.

 

Nu voi comenta mai mult, in lipsa argumentelor ajungi, clasic si trist, la aceste apelative dragute. Spor in toate "ma frend", iti trimit maine o poza de pe TF, poate vezi si tu astfel muntele anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ Edd

 

Stimabile, cerebelul tau poate sa perceapa ca atunci cand ai contact cu o persoana pentru prima data este si momentul in care acea persona incepe sa existe ,pentru tine?

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hai mai ca nu e chiar asa de departe de "normalitate".Ai uitat ca pe baza unei poze de rezolutie proasta, cu guma motorului din sant se elucideaza tot misterul accidentelor de aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit discutiile de la cei implicati direct in accidentul in lant din Barcanesti, unde o persoana si-a pierdut viata, discutii care, evident, nu au avut nicio legatura cu ce s-a povestit aici pagini intregi si "rauri de cerneala" scurse. Nimic din ce se scrie aici nu are legatura cu realitatea, doar daca cineva prezent la accident relateaza. Altfel, asa cum am scris si acolo, sunt rauri de cerneala si polite platite pe unde apucati :)

 

Revin: motociclism.ro, irecuperabil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SONYC - e retardat sa raspunzi la o cerinta cu aceeasi cerinta, cum e retardat sa raspunzi la o intrebare cu aceeasi intrebare... intelegi nuanta? Si ti-am zis, vad ca te pricepi cu forumeala, ia si cauta si ai sa gasesti. Io m-am luat de linistea nimanui, ti-am zis doar sa nu te mai smiorcai. Si mai ti-am zis ca imi pare ca vrei s-ajungi vedeta :D Cine ma stie, stie ca nu mananc rahat aiurea, tu in schimb desi nu realizezi, te faci de ras prin unele posturi. Stii cum e aia, mi-e rusine de rusinea ta. Bafta si succes.

@Misionaru - am cerut poza ca sa inchid discutia, nu ca sa puna el poza, ca stiam ca nu va pune dinainte sa-i cer :) Nuanta era alta... pizdificarea motociclistilor care a inceput de ceva timp si ia amploare din ce in ce mai tare. S-a umplut orasul de opariti. Toata lumea are pretentii, dar cu motocicleala mai subtire, ca nah ...

@Edd - stai linistit ca nu creste inca o pereche de oua daca ajungi la Nkapp. Sunt baieti care au ajuns acolo si scapa motoreta de pe loc daca n-au hill assist ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...