Sari la conținut

Mi-am Luat Moto! :)))))))


Zouza
 Share

Postări Recomandate

Cautarile si probarile de diverse moto au luat sfarsit ieri, 10 ianuarie 2007. Nu zic ca nu mi-au placut, dar e si mai bine sa gasesti ceea ce-ti doresti. :D

 

De ieri sunt detinatoare unei Honditze VFR 400 cu toate actele in ordine(am scapat si de nebunia actelor) :lol:

 

Acum nu-mi ramane decat sa "devorez" noul cod rutier si sa ma apuc de invatat. Pana in primavara trebuie sa fiu As :rose: ... :D Nici chiar asa...mi-a scapat acum, emotia si entuziasmul :D .

 

In primavara imi voi lua si permisul ......Da, eu am luat-o in sensul invers.... :blink: Nu sunt fan "normalitate" neaparat. :D Motivatia e si mai mare asa.

 

Am atasat si pozele .... Zouza 2 o cheama :D

Felicitari, sa o stapanesti sanatoasa si saa veti grija una de cealalta. Asfalt uscat dupa ce iei A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jos cu palaria! :blink: e o alegera super-buna! asaceva a-s dorii si eu pentru prietena! nu degeaba... si eu am vfr :D

sa-l stapanesti sanatos si sa faci sute de mii de km fara probleme :rose:

 

a, inca ceva! si motorasul meu e tot rosu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautarile si probarile de diverse moto au luat sfarsit ieri, 10 ianuarie 2007. Nu zic ca nu mi-au placut, dar e si mai bine sa gasesti ceea ce-ti doresti. :D

 

De ieri sunt detinatoare unei Honditze VFR 400 cu toate actele in ordine(am scapat si de nebunia actelor) :lol:

 

Acum nu-mi ramane decat sa "devorez" noul cod rutier si sa ma apuc de invatat. Pana in primavara trebuie sa fiu As :rose: ... :D Nici chiar asa...mi-a scapat acum, emotia si entuziasmul :D .

 

In primavara imi voi lua si permisul ......Da, eu am luat-o in sensul invers.... :blink: Nu sunt fan "normalitate" neaparat. :P Motivatia e si mai mare asa.

 

Am atasat si pozele .... Zouza 2 o cheama :D

Felicitari! :D incearca sa ai rabdare pana iti iei A-ul ; stiu....e greu, mai ales cand se va imbunatati vremea... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zouzo, mai cu intarziere asa... FELICITARI! Sa te bucuri de ea si sa sa va stapaniti sanatoase una pe cealalta! :D "Zuzadoi" suna cam... ciudatel asa :blink: , nu crezi? Nu mai bine ii spui Zouzica sau Zouzilica? E doar o sugestie, nu dadeaaa... :D :lol: Adevarul e ca si pe mine ma lua lumea "la rost" cand auzea cum il cheama pe Cacutz. :D :rose:

 

Ei, pana la urma felicitari din nou, si sa te faca fericita! Si totusi... cat dadusi "pi iea"? :D

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zouzo, mai cu intarziere asa... FELICITARI! Sa te bucuri de ea si sa sa va stapaniti sanatoase una pe cealalta! :lol: "Zuzadoi" suna cam... ciudatel asa :lol: , nu crezi? Nu mai bine ii spui Zouzica sau Zouzilica? E doar o sugestie, nu dadeaaa... :lol: :moron: Adevarul e ca si pe mine ma lua lumea "la rost" cand auzea cum il cheama pe Cacutz. :haha: :crack:

 

Ei, pana la urma felicitari din nou, si sa te faca fericita! Si totusi... cat dadusi "pi iea"? :P

 

Da pe tine cand te vedem la scoala si pe "Cacutz" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Doar ce am ajuns de la poligon unde am avut a patra ora de conducere.

 

A fost frig(bine ca nu a mai fost atat de frig ca data trecuta!).

 

Au facut misto colegii incepatori de mine! Au spus sa-i anunt cand mai vin sa nu mai vina si ei in aceeasi zi cu mine ca se pare ca eu aduc frigul!!! Hahahaha!

 

Pana astazi aveam probleme cu frana. Imi era frica sa pun frana pentru ca o puneam prea brusc si ma dezechilibram de fiecare data(folosesc numai frana fatza iar acceleratie nu folosesc deloc inca). Senzatia era ca pic de fiecare data cand apasam frana.

 

Am simtit nevoia sa povestesc cum mi-a mers astazi pe poligon. :finger:

 

Cu frana a fost super OK din prima(am fost si eu surprinsa de mine) si am tinut-o tot asa pana la sfarsit! Nu mai imi este frica decat un piculetz de tot!

 

Am trecut la jaloane...din doi in doi....eu am incercat si din unu’ in unu' si am reusit de cetava ori, dar va dati seama ca nu in linie, toate, la rand. Mai am mult pana acolo.... hihihi!!!

 

Mi-a placut super mult la jaloane....nu m-am dezechilibrat si am impresia ca voi putea sa o tin…mi se pare stabila….si buburuza mea e cam la fel!

 

Sunt sigura ca imi vor placea mult curbele ....exact cum credeam si cum imi facusem deja o parere ca pasagera pe moto. Nu-mi place linia dreapta si nici viteza pe linie dreapta! :drink:

 

Marius, instructorul meu, a zis ca se vede ca am progresat si ca sunt pe drumul cel bun. Imi spune ca ar fi fost super bine daca as fi "rupt" in doua o bicicleta sau poate mai multe! :ok:

Eu stiu sa merg pe bicicleta dar nu prea am mers pe bicla. Mi-am luat si bicla de curand, inainte de moto ca sa exersez. :finger:

 

Era si o tipa acolo care face ape chopper si era uimita ca pot tine GS-ul. :kick:

 

Una peste alta sunt multumita de mine, referitor la lectia moto.

Daca a confirmat si Marius ca m-am descurcat mult mai bine. ;)

 

 

P.S. Tot fara acceleratie am mers, ca si pana acum. Ma repet, stiu. :)

Mai bine invat super bine fara si dupa mai vedem.

Oricum maneta aia e varza....o sa fie destul de greu sa ma obisnuiesc cu ea..se invarte si in sensul celalalt, dar cu totul, nu cred ca accelereaza totusi..incercam sa-mi explic ce s-a intamplat ultima data cand am gafat rau de tot cu acceleratia(cand un coleg s-a urcat pe moto si a dat drumul la surubul care tine acceleratia si a uitat sa-l insurubeze cand s-a dat jos si dupa el m-am urcat eu). Dar a fost bine! :hug:

 

 

 

Acum o sa fac luni, marti si miercuri de la 8.00. Sper sa nu mai ploua, ninga, etc. Toti spera de fapt! Ha! Ha! Ha! :hug:

 

:wink: Ai luat-o de afara sau din tara?MA INTERESEAZA CUM STA TREABA CU TAXA DE PRIMA INMATRICULARE.

 

 

Am luat-o din tara. Era deja inmatriculata. :what:

 

Bubule , uite ca mi-a venit o idee......Zouza-Buburuza : :)

 

 

Da, o sa-i pun buline negre si o fac buburuza! E deja in plan! :bounce:

Editat de Zouza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...