Sari la conținut

Planuri Iesiri - Plimbari/Evenimente moto


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

Am gasit un traseu....BELEAAAA !!!! :( si e la Aprox 78-100 Km de Oradea

 

Traseul Vârfuri-ChiÂşineu CriÂş (eu am fost de la Vârfuri până la Ineu)

Drumul județean 79A care are aprox 89 KM

 

Pe scurt: 70-90 KM NUMA curbă(Ineu,Varfuri)...țâță de mâță !!! Asfalt impecabil,nou(la nivelul celui din Ungaria), marcat corespunzător .....nu prea circulat...deocamdată .

Aveți aci toata gama de curbă(e):strânse,largi în urcare în coborâre presărate cu mici linii drepte de max 1 Km :laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am gasit un traseu....BELEAAAA !!!! :D si e la Aprox 78-100 Km de Oradea

 

Traseul Vârfuri-ChiÂşineu CriÂş (eu am fost de la Vârfuri până la Ineu)

Drumul județean 79A care are aprox 89 KM

 

Pe scurt: 70-90 KM NUMA curbă(Ineu,Varfuri)...țâță de mâță !!! Asfalt impecabil,nou(la nivelul celui din Ungaria), marcat corespunzător .....nu prea circulat...deocamdată .

Aveți aci toata gama de curbă(e):strânse,largi în urcare în coborâre presărate cu mici linii drepte de max 1 Km :D :(

 

:D Cam tarziu l-ai descoperit Manule. La mine ultima iesire anul asta, acum vreo 3 luni, a fost pe drumul ala. Confirm si eu ca e beton...doar ca am avut emotii in cateva curbe din cauza pietrisului ramas dupa asfaltare. In rest super....trafic foarte foarte slab, asfalt ca-n vest si curbe la greu. Sper sa iesim la primavara la o tura pe acolo. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un traseu....BELEAAAA !!!! :( si e la Aprox 78-100 Km de Oradea

 

Traseul Vârfuri-ChiÂşineu CriÂş (eu am fost de la Vârfuri până la Ineu)

Drumul județean 79A care are aprox 89 KM

 

Pe scurt: 70-90 KM NUMA curbă(Ineu,Varfuri)...țâță de mâță !!! Asfalt impecabil,nou(la nivelul celui din Ungaria), marcat corespunzător .....nu prea circulat...deocamdată .

Aveți aci toata gama de curbă(e):strânse,largi în urcare în coborâre presărate cu mici linii drepte de max 1 Km :laugh: :D

Notat......facut....numai cand am fost era un frig de imi lingeam mucii prin casca deci nu am prea reusit sa savuram curbele dar vine primavara si sigur ne vom vedea...:D))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
:banana: Cam tarziu l-ai descoperit Manule. La mine ultima iesire anul asta, acum vreo 3 luni, a fost pe drumul ala. Confirm si eu ca e beton...doar ca am avut emotii in cateva curbe din cauza pietrisului ramas dupa asfaltare. In rest super....trafic foarte foarte slab, asfalt ca-n vest si curbe la greu. Sper sa iesim la primavara la o tura pe acolo. :)

 

 

:blbl: Cam tarziu l-ai descoperit Manule. La mine ultima iesire anul asta, acum vreo 3 luni, a fost pe drumul ala. Confirm si eu ca e beton...doar ca am avut emotii in cateva curbe din cauza pietrisului ramas dupa asfaltare. In rest super....trafic foarte foarte slab, asfalt ca-n vest si curbe la greu. Sper sa iesim la primavara la o tura pe acolo. :D

unde sa iesi u mah ? ai fost vreodata cu noi? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde sa iesi u mah ? ai fost vreodata cu noi? :)

 

Nu cu voi Bulan, cu Dani am fost, eu cu CN-ul si el cu Kawa. Si la primavara o sa ies si cu voi ca mi-am gasit piesele. Cu ce vroiai sa vin pana acuma? Cu trenu'? :D

Editat de dumitrasrazvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de la weissbriach si Nasfeld.

Si dormitoru' cu patu' meu mare.

Si caciulitza mea de mos... si restu... :banana: :)

 

Nah Zurby...iata-ti pozele. :blbl:

alek dar ala i echipament de sky? blugi?

 

las important e ca a fost fain si v ati distrat. bravo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma , iti zic eu acuma : Erai barbierit tot timpul. :D :D

nUUUUU MA !!!!!!!!!! DA APROAPE IN TOATE POZELE EL SI OANA IS LA............................BU...BU ...BUCATARIE !!!!! :) I BUNA PORECLA AIA :blbl:

 

SCUZE DE OFF TOPIC .....DAR POZELE ASTEA CRED CA ALEK A GRESIT TOPICU SAU PUNEM SCHIURI PE MOTOARE SI DAM O TURA ? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe 25 aprilie e deschiderea sezonului in Basarabia la Chisinau . Am vorbit cu cativa motociclisti ,sambata, care au profitat de vremea buna si m-au invitat la deschidere . Eu merg sigur ,chiar dak merg singur .E ceva deosebit si se aduna motociclisti din Ucraina si Rusia . Dak mai e cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 25 aprilie e deschiderea sezonului in Basarabia la Chisinau . Am vorbit cu cativa motociclisti ,sambata, care au profitat de vremea buna si m-au invitat la deschidere . Eu merg sigur ,chiar dak merg singur .E ceva deosebit si se aduna motociclisti din Ucraina si Rusia . Dak mai e cineva ?

 

In cazul asta , ma bag si eu , da cum sa te las singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca faceti iesiri mai scurte vin si eu cu inca vreo doi amici :crack:

iesirea nu e chiar atat de lunga 700 km dar asigur doritorii ca nu o sa regrete in primul rand drumul de la Cluj e superb , eu merg Cluj , Reghin care e un drum superb numai curbe si cateva zone cu cateva serpentine , dupa care urmeaza zona Toplita cu peisaj superb ,dupa care pasul Tihuta adik Borsec ,serpentine , drum impecabil ,Piatra Neamt ,Roman , Husi deasemenea drum tot curbat .De la vama sant 100 km pana la Chisinau de drum impecabil numai pe dealuri ,deci urci si cobori intruna . Mai scurt traseul e foarte frumos , drum bun si foarte bun. E doar o portiune langa Toplita care a nu e foarte buna are vreo 40 km ,dar nu va ganditi la drum rau ,mai este cate o groapa ici colo.

 

In cazul asta , ma bag si eu , da cum sa te las singur.

Multumesc contabile ,deci deja nu merg singur.Sper sa nu te razgandesti , eu sigur merg si dak bag mobra in microbus si tot merg .Asta doar dak ninge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 25 aprilie e deschiderea sezonului in Basarabia la Chisinau . Am vorbit cu cativa motociclisti ,sambata, care au profitat de vremea buna si m-au invitat la deschidere . Eu merg sigur ,chiar dak merg singur .E ceva deosebit si se aduna motociclisti din Ucraina si Rusia . Dak mai e cineva ?

 

Divizia de lux nu te lasa la greu !!!!!!! :crack: pana la Moscova ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iesirea nu e chiar atat de lunga 700 km dar asigur doritorii ca nu o sa regrete in primul rand drumul de la Cluj e superb , eu merg Cluj , Reghin care e un drum superb numai curbe si cateva zone cu cateva serpentine , dupa care urmeaza zona Toplita cu peisaj superb ,dupa care pasul Tihuta adik Borsec ,serpentine , drum impecabil ,Piatra Neamt ,Roman , Husi deasemenea drum tot curbat .De la vama sant 100 km pana la Chisinau de drum impecabil numai pe dealuri ,deci urci si cobori intruna . Mai scurt traseul e foarte frumos , drum bun si foarte bun. E doar o portiune langa Toplita care a nu e foarte buna are vreo 40 km ,dar nu va ganditi la drum rau ,mai este cate o groapa ici colo.

 

 

Multumesc contabile ,deci deja nu merg singur.Sper sa nu te razgandesti , eu sigur merg si dak bag mobra in microbus si tot merg .Asta doar dak ninge

 

 

II bine ziua , cade sambata , deci ..... have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...