Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bună ziua sunt din Buzău Âşi am o întrebare pentru cei ce au reparat Honda CB 750.La roata spate sunt 2 distanțiere între basculă Âşi roată Âşi au dimensiuni diferite(unul are 22 mm celălalt 26 mm).Montajul lor aleatoriu duce la decalarea roții față de centrul motocicletei.Întrebarea mea e care se montează în partea stângă lângă foaie.Mulțumesc anticipat pentru răspuns.Am citit pe forum că e un mecanic renumit la Sibiu care atre un astfel de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua sunt din Buzău Âşi am o întrebare pentru cei ce au reparat Honda CB 750.La roata spate sunt 2 distanțiere între basculă Âşi roată Âşi au dimensiuni diferite(unul are 22 mm celălalt 26 mm).Montajul lor aleatoriu duce la decalarea roții față de centrul motocicletei.Întrebarea mea e care se montează în partea stângă lângă foaie.Mulțumesc anticipat pentru răspuns.Am citit pe forum că e un mecanic renumit la Sibiu care atre un astfel de motor.

Karpatenwolf(Cristian Holban)

Tel.0745/262471

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stie nimeni vreun service sau ceva de genu unde se repara si se lucreaza cu fibra de sticla?

 

Poate reusesti sa iti gasesti ceva pe ebay si nu te mai muncesti cu fibra. Probabil asa ceva iti trebuie: /index.php?/topic/35616-banditmania/page__view__findpost__p__744968

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva unde mi-as putea reconditiona un butuc/contact ? Au dat hotii navala la mobra si am ramas cu un butuc cat se poate de sifonat ... de cumparat nu gasesc pe la nimeni nici macar din dezmembrari :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se poate rezolva problema??? Este vorba de un BMW F650 ST din `99 ... se pare ca am luat o teapa mai mare ca mine cand l-am luat...

Editat de ViRuSaKe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se poate rezolva problema??? Este vorba de un BMW F650 ST din `99 ... se pare ca am luat o teapa mai mare ca mine cand l-am luat...

ii pui o furca japoneza sh :lol: cu janta dural , daca F-ul nu are melc de km pe roata aia

 

 

;)

 

bine, poti insista in continuare cu piese BMW

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=700385&page=6

:hurt: wtf!? chinezarii cu eticheta nemteasca , cine a trecut cu 80kmh peste bordura aia "mica" din giratoriul de la Mohu pe sensul VL-SB stie ce zic si apreciaza jantele de dural cu spite

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca am gasit cu 150 de euro cupele ... sper sa nu fie strambe jambele c-am belit-o ... trebuie sa inlocuiesc toata suspensia fata :( ... cum naiba o fi palit-o nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca am gasit cu 150 de euro cupele ... sper sa nu fie strambe jambele c-am belit-o ... trebuie sa inlocuiesc toata suspensia fata :( ... cum naiba o fi palit-o nu stiu.

orice prost poate sa stranga menghina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahh... era sa uit... un service/mecanic pentru mobra mea (bmw f650 st)imi recomanda si mie careva? ca nu ma pricep s-o consult singur ca sa stiu ce mai trebuie schimbat la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Selimbar str principala (M Viteazu) 50 ... daca duci numa' furca nu uita! sa slabesti capacele de sus ;)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cine imi poate recomanda un service moto pentru centrat sau echilibrat rota fata(geanta e cu spite)?

 

Multumesc

Ai deschis si topic nou.

S-au dat mai sus 2 service-uri. Nu era greu sa mergi la fiecare sa intrebi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine imi poate recomanda o vulcanizare/service pentru a echilibra sau centra roata de moto...PS geanta e cu spite!

 

Multumesc

 

poti incerca la vulcanizarea din strand, pe coltul cu sensul giratoriu. Ei mai "mestereau " propriile motociclete si cred ca te pot ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...