Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca CHIAR nu se poate face cum vreau atunci nu am de ales,nu? Doar n-o sa raman cu seaua rupta :D)

 

 

Ieri am descoperit un tapiter pe magheranului, dupa ce imi iau saua va zic daca e ok sau nu.

Pretul a zis ... 15 lei cu materialul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU e ok! Ieftin si... relativ prost. :blink: Dezastru la capitolele simetrie si capsare. :D

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat .... incearca la Tapel (http://www.tapel-sibiu.ro sau http://www.tapel-sibiu.ro/contact_ro.html)

Fac sei de calarie, dar poate cineva de acolo, dinter workerii de acolo se poate baga la asa ceva, fiind deja expert in prelucrearea in aceasta forma, a seii.

Nu cred ca foarte mare diferenta!

Let us know daca ai incercat !

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emppu: Ai fi surprins de ce se poate face :D

Si eu am avut saua la un atelier de tapiserie auto si a iesit chiar mai bine decat cea originala... Dar (ca exista si un dar, din pacate) sufera la capitolul consumabile. Nasturii pusi de ei se rup intr-o veselie si pana acum am schimbat vreo 4. Din fericire pe garantie (aici jos palaria, nu au comentat nimic).

Daca te intereseaza pot sa-ti dau nr. de telefon pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ! dupa cum stiti rebelul este ranit in urma unui eveniment nefericit.

acum vreau sai vindec ranile si am nevoie un pic de ajutorul vostru sa ma indrumati cum sal repar cat mai repede.

ghidonul este indoit, am masurat cu slublerul diametrul si mia dat 22, un baiat mia trimis un ghidon de virago care este mai subtire si nu stau comenzile pe el, am incercat sa ma uit pe louis dar nu mam descurcat cu limba, habar nu am cum se spune ghidon in germana

nu tin neaparat sa fie nou dar sa se potriveasca,

scriu poate cineva a vazut un anunt, stie pe cineva care vinde sau chiar are unul de vanzare, daca are comenzi le el nu ma supar il iau cu totul,

pt moment atat vreau sa iau, restul pieselor lovite le voi schimba pe parcurs

multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de primul schimb de ulei la 1000km.. de cumparat este cumparat de la reprezentanta din germania...

Suna si intreaba.E cel mai aproape de Sibiu

Cu respect

 

Top Motor

Brasov

Adresa: Bd. N. Balcescu nr. 20

Telefon: +40-268-475.202

Fax: +40-268-475.202

e-mail: topmotor@honda-bikes.ro

web: www.hondabikes-bv.ro

 

 

 

 

 

salutare ! dupa cum stiti rebelul este ranit in urma unui eveniment nefericit.

acum vreau sai vindec ranile si am nevoie un pic de ajutorul vostru sa ma indrumati cum sal repar cat mai repede.

ghidonul este indoit, am masurat cu slublerul diametrul si mia dat 22, un baiat mia trimis un ghidon de virago care este mai subtire si nu stau comenzile pe el, am incercat sa ma uit pe louis dar nu mam descurcat cu limba, habar nu am cum se spune ghidon in germana

nu tin neaparat sa fie nou dar sa se potriveasca,

scriu poate cineva a vazut un anunt, stie pe cineva care vinde sau chiar are unul de vanzare, daca are comenzi le el nu ma supar il iau cu totul,

pt moment atat vreau sa iau, restul pieselor lovite le voi schimba pe parcurs

multumesc anticipat !

 

Vali ,doctorul lipseste pana luni.Poate are ceva acasa.

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lenker, parca...

Apropo, daca esti paralel cu germana insa te mai descurci in engleza, vezi ca translatorul din gogule se mai descurca cat de cat, nu perfect insa cat sa-ti faci o idee.

Editat de kinzo_2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali ,doctorul lipseste pana luni.Poate are ceva acasa.

Cu respect

 

Si luni e randul Hotomanului meu. Asa ca stai la coada la consultatie Rebelule! Sa nu te prind pe usa din dos cu ciocolata si cafeaua ca te pui rau cu talharii. :D Si estem tot mai multi din ce observ. :blink:

 

:kiss:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

MARE PROBLEMA MAI AM SI EU!!!

o problema care se pare ca nici eu, nici altii nu-i prea dau de cap:

moto- gsxr 600, anul de fabricatie 1997; cand merge in sarcina si ii dau ture adik peste 9-10.000 mii se taie gazul, bubuie de numa si scoate flacari pe toba (da... exact cum fac unii pe la intalniri, doar ca eu am nevoie sa accelereze nu sa scoata flacari);

ce am facut: prima data am scimbat bujiile -fara nici un rezultat :burnout: ; am golit rezervorul, l-am curatat, am curatat sita de la pompa de benzina, curatat filtru de aer - tot nimic :cheers: , am schimbat pompa de benzina- NIMIIICCC ;) :) ; am dat cu spray de curatat carburatoarele, si l-am sincronizat- tot nimic :D :burnout: :burnout:

crede cineva ca ma poate ajuta? vreo sugestie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MARE PROBLEMA MAI AM SI EU!!!

o problema care se pare ca nici eu, nici altii nu-i prea dau de cap:

moto- gsxr 600, anul de fabricatie 1997; cand merge in sarcina si ii dau ture adik peste 9-10.000 mii se taie gazul, bubuie de numa si scoate flacari pe toba (da... exact cum fac unii pe la intalniri, doar ca eu am nevoie sa accelereze nu sa scoata flacari);

ce am facut: prima data am scimbat bujiile -fara nici un rezultat :lol: ; am golit rezervorul, l-am curatat, am curatat sita de la pompa de benzina, curatat filtru de aer - tot nimic :) , am schimbat pompa de benzina- NIMIIICCC :blink: :) ; am dat cu spray de curatat carburatoarele, si l-am sincronizat- tot nimic :laugh: :laugh: :lool:

crede cineva ca ma poate ajuta? vreo sugestie?

:D ...FA-L CHOPPER!!! :lol:

P.S. Scuzati ironia....Ajutati-l , ma careva pe om!!

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MARE PROBLEMA MAI AM SI EU!!!

o problema care se pare ca nici eu, nici altii nu-i prea dau de cap:

moto- gsxr 600, anul de fabricatie 1997; cand merge in sarcina si ii dau ture adik peste 9-10.000 mii se taie gazul, bubuie de numa si scoate flacari pe toba (da... exact cum fac unii pe la intalniri, doar ca eu am nevoie sa accelereze nu sa scoata flacari);

ce am facut: prima data am scimbat bujiile -fara nici un rezultat :lol: ; am golit rezervorul, l-am curatat, am curatat sita de la pompa de benzina, curatat filtru de aer - tot nimic :) , am schimbat pompa de benzina- NIMIIICCC :blink: :) ; am dat cu spray de curatat carburatoarele, si l-am sincronizat- tot nimic :laugh: :laugh: :lool:

crede cineva ca ma poate ajuta? vreo sugestie?

Daca gasesti un motor exact ca al tau pune-i CDI de pe ala si da o tura de proba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti un motor exact ca al tau pune-i CDI de pe ala si da o tura de proba.

 

 

tare mi frica ca CDI-i de vina :) ; problema e ca nu am gasit pana acum si nici nu stiu pe cineva care sa aibe gsxr din 97

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi aduce o maneta de frana ?

de care maneta? de care motor? vezi la magazin sub viaductul de la obor sau da-mi detalii si poate-ti aduc.

use PM

 

tare mi frica ca CDI-i de vina :cheers: ; problema e ca nu am gasit pana acum si nici nu stiu pe cineva care sa aibe gsxr din 97

vezi ca este unul din 98 in Sb. la blocurile vis-a-vis de disfoteca cu liquide, unul albastru-alb. Mihai il chiama pe tip, poate va puneti d'acord.

Editat de lombardia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei,ai uitat de filtrul meu de aer?

:cheers: nu nenea... vin in 15 cu toate celea-placute, filtre, sem'ring :banana: .

doar semeringul trebuie sa vad, cred ca-l comand la v-un magazin ca furnizori mei nu-l au.

dupa targul de la Milan sper sa prind un contact bun la garnituri si semeringuri :blbl:

Editat de lombardia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

recomand service-ul on-line, in prima faza.adica schimba-i bujiile. pentru asta nu e nevoie de service specializat.

in cele mai multe cazuri, nu functioneaza una din bujii. daca nu merge nici asa, incearca aici:

Selimbar str principala(M Viteazul) nr.50(partea dreapta cum vii din Sibiu)

la dl.Karpatenwolf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi recomanda un service in sibiu care sa rezolve problemele unui kawasaki?

nu are putere,miroase a benzina pe esapament,duduie ceva de genul ca nu merge un piston...

 

 

 

ba sa nu zici ca ai pb cu verdeata ta?!?! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi recomanda un service in sibiu care sa rezolve problemele unui kawasaki?

nu are putere,miroase a benzina pe esapament,duduie ceva de genul ca nu merge un piston...

 

cam greu cu vakasaki astea...numai ''laude'' se aud despre ele...

is facute in romanica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...