Sari la conținut

VULCANIZARE MOTOCICLETE/SCUTERE


Postări Recomandate

 Eu am fost aici:

https://www.google.com/maps/@44.4288748,26.0164442,3a,70.5y,283.33h,82.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1sqfzGLbqqf50Pts0MkGHaXQ!2e0!7i16384!8i8192

 dejantat, jantat, echilibrat,schimbat valve = 75 ron,atelaj: Sym Maxym 400i 2012,roti de 15 si 14 inch! 

Str Moinesti 30,sector 6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi sa incalt Goldwing-ul cu anvelope noi.

Aici:

SC LLC SERVICE CONCEPT SRL
Strada Doina 17, 052034 București

 

125 lei/roata. Lucrat frumos si rapid. Strans suruburile de la roata cu cheie dinamometrica.

 

Am vazut ca au si ITP moto (daca are cineva nevoie).

 

Anvelopele le-am luat de la anvelopelider.ro.  Preturi un pic mai mari decat pe anvelopemoto.eu dar aveau pe stoc si au venit in cateva zile. Am luat 6 anvelope, ca sunt multe mobre de incaltat. Toate au DOT de anul acesta sau sfarsit 2021. Au venit de prin toata UE: Spania, Germania si Franta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

situație Honda Forza 300 (2019)

 

Șurub înfiletat pe suprafața de contact a anvelopei spate.

Pus șnur la vulcanizarea auto de cartier pentru a mă mișca provizoriu și comandat anvelopă nouă online, livrată în 24 ore cu DOT de 2 luni (wow).

Căutat vulcanizare moto în zonă, pentru MONTAT & ECHILIBRAT ANVELOPĂ NOUĂ SPATE  pe 14', cu demontat roata, primul criteriul fiind proximitatea (mno, să ajutăm economia locală și micii antreprenori)

Din discuția telefonică îi simțeam cum dădeau ochii peste cap când spuneau:

 

”A, scuter ... are roata mică ... a, păi n-avem scule să dejantăm așa ceva ... mai căutați ”

”A, scuter ... apăi trebuie dată jos și evacuarea, și bascula ... nu cred că ne încadrăm, avem atâta de muncă pe aici ... ”

”A, scuter ... sorry noi facem doar motociclete ... ”

”A, scuter ... păi e ceva de muncă, trebuie să demontăm ..., n-avem timp acum, reveniți în 2 săptămâni pentru programare”

 

Am sunat și la 2 service-uri dedicate scutere, oameni mult MAI amabili la telefon.

Cel mai aproape de mine avea un loc disponibil în 2 săptămâni, celălalt era prea departe.

 

Pentru Bucureștiul anului 2023, prețurile sunt aproape duble față de cele din postarea care deschide acest topic. 

De oferta telefonică primită de la reprezentanță nici nu are sens să zic, am impresia că moda decontării ”pe firmă” a dus prețurile din anumite ateliere într-o zonă crepusculară.

Nu vreau să mă gândesc ce e în alte orașe, cu o ofertă mai redusă de servicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, iondaniel a spus:

situație Honda Forza 300 (2019)

 

Șurub înfiletat pe suprafața de contact a anvelopei spate.

Pus șnur la vulcanizarea auto de cartier pentru a mă mișca provizoriu și comandat anvelopă nouă online, livrată în 24 ore cu DOT de 2 luni (wow).

Căutat vulcanizare moto în zonă, pentru MONTAT & ECHILIBRAT ANVELOPĂ NOUĂ SPATE  pe 14', cu demontat roata, primul criteriul fiind proximitatea (mno, să ajutăm economia locală și micii antreprenori)

Din discuția telefonică îi simțeam cum dădeau ochii peste cap când spuneau:

 

”A, scuter ... are roata mică ... a, păi n-avem scule să dejantăm așa ceva ... mai căutați ”

”A, scuter ... apăi trebuie dată jos și evacuarea, și bascula ... nu cred că ne încadrăm, avem atâta de muncă pe aici ... ”

”A, scuter ... sorry noi facem doar motociclete ... ”

”A, scuter ... păi e ceva de muncă, trebuie să demontăm ..., n-avem timp acum, reveniți în 2 săptămâni pentru programare”

 

Am sunat și la 2 service-uri dedicate scutere, oameni mult MAI amabili la telefon.

Cel mai aproape de mine avea un loc disponibil în 2 săptămâni, celălalt era prea departe.

 

Pentru Bucureștiul anului 2023, prețurile sunt aproape duble față de cele din postarea care deschide acest topic. 

De oferta telefonică primită de la reprezentanță nici nu are sens să zic, am impresia că moda decontării ”pe firmă” a dus prețurile din anumite ateliere într-o zonă crepusculară.

Nu vreau să mă gândesc ce e în alte orașe, cu o ofertă mai redusă de servicii.

Salut,

si pana la urma ce ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Adrian M. a spus:

Salut,

si pana la urma ce ai facut?

 

Un coleg mi-a recomandat Grand Racing Garage, sunat & programat (aici ne-am potrivit foarte bine și ca orar de lucru), rezolvat de 2 băieți deosebiți.

Editat de iondaniel
detaliere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...