Sari la conținut

Stutz rupt pompa benzina


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Am schimbat pompa de benzina la masina si din neatentie am rupt stutzul ei. Capacul si stutzul sunt din plastic, sunt curios daca exista vreo varianta sa il lipesc cu ceva si sa si tina?

Pompa este submersibila, in rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura substanta care ar putea lipi poli#&@®¥ ala cred ca e ASTA , materialul e f rebel. Totusi fiind benzina + presiune poate e mai sigur ce zice @tng, eventual facand o alta trecere prin capac.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, am crezut ca e stutzul de la exterior, acolo doar hosch-ul vietii daca o lipi. Oricum fiind in rezervor nu risti sa iei foc daca o sa cedeze lipitura, insa probabil poti face un guguloi suficient de mare care sa tina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poti incerca la un instalator sanitar,are aparat de incalzit plastic, mufe,etc. Se mufeaza plasticul perfect,ce,curge apa calda-fiarta prin conducte si nu scapa pe nicaieri.


» Post actualizat in 28 Oct 2018 08:18

Poti scoate stutul de la pompa veche,defecta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu am mentionat ca pompa am schimbat.o deja cu alta in ziua aia.

Discutia este mai mult teoretica, dar ma tenteaza sa incerc cu hosch sau alta varianta, sa o las in benzina si sa vad daca tine, desi acum mi.e lene sa o desfac din nou :-))

 

Ps: nu pot scoate stutul, este ramas pe furtun. Problema e ca furtunul ala nu este unul simplu, ci rezistent la benzina pt.ca sta submers, este din ceva plastic transparent si arata cumva ca ala de aspirator. Pot in schimb sa tai putin din el si sa lipesc cu hosch ca un guler in jurul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...