Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 14 ore, enopul a spus:

Xadv ul e super, ai pozitie buna , loc suficient la picioare pe care l as fi vrut si la xmax. Suspensia e super, cutia e faina la drum lung insa in trafic aglomerat e chin, schimba des, da socuri.. clar scopul ei e bine determinat pt afara orasului. 

 

Ai incercat sa pui pe modul SI sau SII? La Africa Twin avea moduri sport sischimba ok. 

Pe modul Drive este inuman cu DCT-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zi mi un importator, nu reusesc sa gasesc

Acum 21 minute, LionEl a spus:

 

Ai incercat sa pui pe modul SI sau SII? La Africa Twin avea moduri sport sischimba ok. 

Pe modul Drive este inuman cu DCT-urile.

Am pus o in toate modurile🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.07.2024 la 13:13, enopul a spus:

Zi mi un importator, nu reusesc sa gasesc

Am pus o in toate modurile🤣🤣

@Ruginel, ajuta ma cu numele unui importator te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am tot oscilat daca sa iau sau nu suspensia, am reglat o pe hard maxim :) e decenta pt oras. Totusi am mai vb cu posesori de yss, chiar azi cu unul care avea adv350 si spunea ca e prea hard pt gustul lui. Nu am inteles de ce a schimbat suspensia originala . Am gasit ce vreau pe ebay, cu tot cu vama duce spre 2000 lei, lucru confirmat si de cel cu adv. In primavara ma ocup de achizitie.

 

Intre timp am comandat șa confort la Dual Motors, vine in 10 zile. I am mai pus niste prelungitoare oglinzi ca pe original loveam cu oglinda in parbrizul Givi. Acum se incadreaza perfect. 

Eu sunt multumit de agregat, isi face treaba pt care a fost achizitionat. La toamna ii montez si termoscutul deja cumparat. Daca nu ninge, ma duc la munca cu el mult si bine. 

Consumul mediu e 3.5 la suta. 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am comandat si suspensia spate, Yss G sport. Am vrut sa iau si upgrade furca dar nu am reusit sa ma interesez de montaj decat la un singur atelier care cere 1100 pt montaj si alte cateva sute pt diverse operatii....upgrade ul e 1000 lei kit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat si kitul pt furca upgrade. Nu vine cu uleiul yss pt ca reguli de transport ...uleiul e inflamabil. Vanzatorul mi a recomandat 15w, original yamaha vine cu 10w. Cel mai probabil o sa merg pe recomandarea lor , 15w si ca sa fiu prietenos o da pun putoline vandut de dualmotors. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Puteți pune suspensie "o lins" de 10000€, faptul că 🛵 are o tonă (la figurat) de masă nesuspendată (tot motorul basculează solidar cu roata) face să nu aibă veci vreun fel de ținută de drum! Inerția acelei mase enorme o împiedică să urmărească denivelările drumului oricât de șmecher și 🦾 ar fi amortizaibărul.

(Și) de aia scuterul nu e motocicletă!

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 57 minute, ENEOS a spus:

Puteți pune suspensie "o lins" de 10000€, faptul că 🛵 are o tonă (la figurat) de masă nesuspendată (tot motorul basculează solidar cu roata) face să nu aibă veci vreun fel de ținută de drum! Inerția acelei mase enorme o împiedică să urmărească denivelările drumului oricât de șmecher și 🦾 ar fi amortizaibărul.

(Și) de aia scuterul nu e motocicletă!

aceste cuvinte ne doare :( 

 

Tot ce mi-am dorit vreodata a fost sa ma salute motociclistii adevarati cand sunt pe scuter, oare voi putea trai acest vis vreodata?? 

 

Radem glumim, dar da suspensiile pe scutere sunt niste pocnitori 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari, am luat si eu xmax 300 de 2 saptamani. Pana acum e genial (rodaj 🙂)

 

Am avut si eu problema cu chitzaitul pe spate, super deranjant. Nu e de la placute, e de la conducta de frana care atinge ceva. Au rezolvat cei de la DualMotors

 

In rest numai de bine :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, RNK a spus:

Salutari, am luat si eu xmax 300 de 2 saptamani. Pana acum e genial (rodaj 🙂)

 

Am avut si eu problema cu chitzaitul pe spate, super deranjant. Nu e de la placute, e de la conducta de frana care atinge ceva. Au rezolvat cei de la DualMotors

 

In rest numai de bine :)

 

 

Salut, 

 

Ia zi mai multe te rog. Ce, cum au rezolvat ca sa le zic sa rezolve și la mine când mă duc la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca s-a construit barajul Bicaz si Vidraru, si s-a zburat pe Luna, sigur se poate monta si al doilea disc cumva

n-o fi mai greu de executat decat alea :)

 

totul depinde de costuri..., o jamba de furca, (poate potriveste de la XMax 400), si o gramada de adaptari...

 

acum, din experienta mea de vreo 4k km pe Xmax, in oras poate chiar nu merita sa investesti pt asta

iar afara, pe serpentine, avem alte mobre :)

 

fiecare mobra ar trebui folosit pt ce a fost proiectat....

eu as estima ca in 2-3-400 de iepuroi nu ne-am incadra cu piesele si manopera pt acest upgrade, iar vreo 600-800-1000 de iepuroi nu as da pt al doilea disc de frana

 

dar urmaresc cu atentie acest subiect, niciodata nu stii dce unde sare iepurele!!

 

 

 

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, apriliacluj a spus:

daca s-a construit barajul Bicaz si Vidraru, si s-a zburat pe Luna, sigur se poate monta si al doilea disc cumva

n-o fi mai greu de executat decat alea :)

 

totul depinde de costuri..., o jamba de furca, (poate potriveste de la XMax 400), si o gramada de adaptari...

 

acum, din experienta mea de vreo 4k km pe Xmax, in oras poate chiar nu merita sa investesti pt asta

iar afara, pe serpentine, avem alte mobre :)

 

fiecare mobra ar trebui folosit pt ce a fost proiectat....

eu as estima ca in 2-3-400 de iepuroi nu ne-am incadra cu piesele si manopera pt acest upgrade, iar vreo 600-800-1000 de iepuroi nu as da pt al doilea disc de frana

 

dar urmaresc cu atentie acest subiect, niciodata nu stii dce unde sare iepurele!!

 

 

 

Am lăsat la revizie și instalat niste accesorii RT-ul. 

 

Băieții au fost foarte amabili și mi-au dat un scuter la schimb - un C400X. 

 

Are rost sa zic că e diferenta de la cer la pământ? Are 2 discuri de frana și când frânezi ingheata in loc mai nene mai. Comparativ cu asta xmax are frane de bicicleta. 

 

Astfel încat ori găsesc sa fac un upgrade ori îl dau și iau altceva cu 2 discuri de frana pe fata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...