Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Duminică csmf acolo, curățenie în locație?!?

Eu nu mai merg nicăieri pt că 1. N-am cu cine, 2. Am primit devizul cu dările către stat pe trim 2 și respiră și RCA la conservă,  deci +1000€ de dat săptămâna care vine 🤬, 3. Mai am o acțiune zoo caritabilă pe care nu am reușit s-o îndeplinesc azi și trebuie să încerc mâine. 

Bine, un drum la Râșnov cu cazare la cort nu se mai simte dpdv cheltuieli, dar nu sunt in the mood, stau acasă la AC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

Duminică csmf acolo, curățenie în locație?!?

Eu nu mai merg nicăieri pt că 1. N-am cu cine, 2. Am primit devizul cu dările către stat pe trim 2 și respiră și RCA la conservă,  deci +1000€ de dat săptămâna care vine 🤬, 3. Mai am o acțiune zoo caritabilă pe care nu am reușit s-o îndeplinesc azi și trebuie să încerc mâine. 

Bine, un drum la Râșnov cu cazare la cort nu se mai simte dpdv cheltuieli, dar nu sunt in the mood, stau acasă la AC.

Cel mai de cacao moment al vietii…sa ai cu ce ..sa nu ai cu cine 🙂

cat despre rasnov si dn1 ..samb si duminica ….mai bine la AC

ps … sa ramai si fara curent …ala ar fi blestemul total 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hello ,party people!

Cineva interesat de o tura buc siriu retur ?

 

daca nu, ok.

daca da,

 ne vedem la 8.30 Rompetrol Otopeni mâine dimineata. 

 

FB_IMG_1690964881357.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 8/4/2023 at 6:37 PM, Flower-Power said:

Hello ,party people!

Cineva interesat de o tura buc siriu retur ?

 

daca nu, ok.

daca da,

 ne vedem la 8.30 Rompetrol Otopeni mâine dimineata. 

 

FB_IMG_1690964881357.jpg

Când? 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, The Flying Dutchman a spus:

Sper ca plimbarea a fost placuta. Si mai sper ca nu au fost evenimente nedorite (daca va intrebati de ce am spus asta va rog sa va imaginati ca sunt ruda cu mama Omida sau ca ii stiu pe unii dintre participantii la tura).

A fost plăcută, fără evenimente nedorite..dacă zici ca ești prieten cu cineva din grup,înseamnă că ești cu ENEOS, cu altcineva nu ai cum. Așadar, intreaba-l pe el ..

 

Acum 9 ore, GoodKat a spus:

Ha, cred ca am fost in spatele vostru o vreme apoi fiecare s-a dus in treaba lui.

Unde ne-am interesectat? Pe curbe sau pe DN? Știu că am mai fost însoțiți uneori dar nu te reperez. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Flower-Power a spus:

dacă zici ca ești prieten cu cineva din grup,înseamnă că ești cu ENEOS

:nono:

Sau o fi under cover :what:

Oricum niciodată nu am cauzat vreo problemă când am ieșit în grup, fie că am fost 2, 20 sau mai multe motoare, deci nu mi se aplică. Doar dacă olandezu' zburător o fi (încă un) mare fan de-al meu pasionat de 💩 și ventilatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

:nono:

Sau o fi under cover :what:

Oricum niciodată nu am cauzat vreo problemă când am ieșit în grup, fie că am fost 2, 20 sau mai multe motoare, deci nu mi se aplică. Doar dacă olandezu' zburător o fi (încă un) mare fan de-al meu pasionat de 💩 și ventilatoare.

Nu la tine se referea olandezul, dacă am făcut vreo năzbâtie eu..adică vreo nefăcuta..dar dpmdv toate nazbatiile au fost calculate😂 just kidding, am fost cumințica. 😅

Acum 38 minute, GoodKat a spus:


Eu am plecat cu ceva zeci de minute mai tarziu decat voi din Bucuresti, insa cred ca v-am prins la sensul giratoriu de la Barcanesti. Eu mi-am continuat drumul spre Sinaia, voi (cred) erati mai in fata si probabi ati luat-o spre Siriu de la Ploiesti.

Iti vazusem postarea pe grupul de facebook cand propuneai o plimbare la mare pe drumul vechi catre mare. Ma gandeam sa dau si eu join dar nu stiam daca pot ramane si peste noapte asa cum ziceai tu initial. Eu m-am dus sambata spre Cota 2000, Transbucegi, am mai bananait-o prin zona o perioada, am ratacit drumul ca doar nu eram prost sa imi iau GPS-ul cu mine, apoi am venit pe Targoviste spre Bucuresti.

Weekendul asta care urmeaza nu cred ca am timp de motocicleala, insa saptamana viitoare ma gandesc sa fac un 2 zile prin Dobrogea cu o noapte de cazare pe undeva, mers batraneste (90-120) la relax. Nu mi-am stabilit un traseu anume, insa vreau sa bifez Enisala si Cheile Dobrogei. Ma mai gandesc pana atunci ce mai gasesc de vazut.

 

Oare ne-am întâlnit și în Rompetrol dimineața..nu te reperez..

Legat de postare pe fb, miercuri când am postat m-am uitat la prognoza meteo și am văzut ca dorlar la mare nu ploua, în rest sambata și duminica precipitații peste 80 %șanse. Asta a fost motivul miercuri sa zic ca mergem în vamă. Nu eram incantata, ca drumul mi se pare urâțel dar decât nimic, tot era bine.

Pe urma am cautat joi și vineri cazare și nu am găsit, eu nu ma duc la oha, am depășit vârstă acestor experiente, dacă nu știu ca am unde sa dorm ,rămân acasă. 

Vineri am găsit cazare în vamă, la 820 ron la o pensiune cu 2 margarete ceva oribil, asa ca am zis pas...vineri seara am făcut update la postare ca mergem pe Siriu după ce am văzut ca nu se leagă nimic cu vamă adică sa găsesc cazare la un pret decent, nu ceva ce costa mai mult decât Radisson hotel de 5 stele.

 

În weekend asta sper sa mai ies cu motorul, vedem dacă se aliniază astrele, celalalt sunt la mare și sunt șofer..😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Flower-Power a spus:

drumul mi se pare urâțel

Spre sudul litoralului recomand drumul pe la Călărași (până acolo sunt mai multe variante, eu prefer pe la Sărulești) și apoi Negru Vodă- Mangalia. Da, se pierde niște timp la bac, e 1 pe oră, pleacă parcă la și 30' de pe malul "continental" și la ora fixă dinspre Dobrogea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai fain drum spre "sudul litoralului" este probabil pe la bulgari: diferite variante către Burgas sau Varna, apoi mers pe coastă spre nord până la destinație. Nu este însă pentru cei grăbiți :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, PzKpfW a spus:

Cel mai fain drum spre "sudul litoralului" este probabil pe la bulgari: diferite variante către Burgas sau Varna, apoi mers pe coastă spre nord până la destinație. Nu este însă pentru cei grăbiți :) 

bine zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.08.2023 la 10:24, GoodKat a spus:


Nu ne-am intalnit sigur ca ma reperai usor (fara misto) ca motocicleta mea iese din tiparele a ceea ce se gaseste pe strada, cel putin vizual. Cum am zis, eu v-am ajuns din urma. Am alimentat la Petromul de la Baneasa, apoi am luat-o catinel spre Sinaia. Mereu gasesc oameni care ma intreaba daca am restaurat-o. Sa vezi soc si groaza cand le zic ca este din 2022 :crack:

 

 


Pe unde vrei sa motociclesti weekendul asta? Referitor la mizeria numita "litoralul" romanesc, nu ma pasioneaza, mai ales nu in perioada asta si nu statiunile de la Mamaia pana la Vama :crack: In cel mai rau caz imi iau un sac de dormit si ma culc langa motor decat sa sparg 500-1000 de lei pe o noapte de cazare intr-o dugheana sinistra. :crack:Nu sunt pretentios insa nu imi place sa imi bat joc de bani.

Weekendul asta pe TF și TA plecare din OMV Iuliu Maniu (cum ar veni Bucuresti sector 6 😁) ora 8.15 sambata 12 Aug 2023 retur duminica 13 Aug 2023. Pentru cele și cei interesați va rog doar cu confirmare în prealabil sa nu se ocupe toate locurile..Just kidding...

Traseul îl vedeți, punctul de plecare la fel..cazare undeva în punctul D al traseului, fiecare își face rezervare ,noi am optat pentru https://www.booking.com/Share-F5HXOiC

Cine nu dorește, cine nu poftește, e în regula...nu trebuie sa semnalizeze..😅 mulțumesc.

PS: sper ca am liniștit și pe cei mai cârcotași dintre voi în ceea ce privește organizarea.

Drumuri faine și uscate!

IMG-20230808-WA0002.jpg

Screenshot_20230808_203338_Maps.jpg

20230808_164011.jpg

Poza de azi 😊

La 07.08.2023 la 18:36, PzKpfW a spus:

Cel mai fain drum spre "sudul litoralului" este probabil pe la bulgari: diferite variante către Burgas sau Varna, apoi mers pe coastă spre nord până la destinație. Nu este însă pentru cei grăbiți :) 

Interesant...poate în septembrie..sau octombrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a venit din Mangalia ca să fie prezent la 8.15..a dormit cu noi în cort pentru ca nu a găsit cazare..și am mai racolat un tip care a venit din București după ce am plecat noi și a zis ca vrea sa se alăture grupului, însă pentru ca nu a găsit cazare nicăieri, a decis sa se întoarcă..ajunsesem la cazare și a zis ca nu vrea sa ne înghesuie, voiam sa ii punem saltea în cort ,cum ii pusesem și celuilalt, insa a zis ca se întoarce în București. 

 

Am făcut aseară gratar, salata de roșii ,salata am gatit-o eu, ca să ma laud..

In spațiul asta de cazare sunt mulți motocicliști străini cu care am și întrat în vorba..zici ca scriu jurnalul lui tetelu..

 

20230813_085055.jpg

20230813_084526.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 3 minute, De 3 Lei CuiE a spus:

Nimic? Nimeni? 

 

A murit pasiunea. 

La 13.08.2023 la 9:00, Flower-Power a spus:

a dormit cu noi în cort pentru ca nu a găsit cazare

 

Ceva gang bang?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sâmbăta 2, 3 septembrie , Bucuresti Cazanele Dunarii, o noapte de cazare sambata spre duminica retur Duminica.

 

Plecare sambata dimineata ora 8.30 OMV iuliu Maniu 

Screenshot_20230901_155400_Maps.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

Sâmbăta 2, 3 septembrie , Bucuresti Cazanele Dunarii, o noapte de cazare sambata spre duminica retur Duminica.

 

Plecare sambata dimineata ora 8.30 OMV iuliu Maniu 

Screenshot_20230901_155400_Maps.jpg

Cazanele nu trebuiesc doar punctate ca e pacat.  As alege malul Sarbesc, as manca neaparat o Cega la “Restaurant Panorama” si intoarcere pe traseul tau de plecare. 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Flower-Power a spus:

Ok, bine de stiut...merci! Vii si tu, te tenteaza?

Just for my info.

Merci.

Poate alta data, acum sunt in vacanta…. “cu barcuța”🤪 Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...