Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Nu, e la Dridu...in drumul către casa.

Nu știu dacă mâine e vreme buna, as avea timp de plimbări  dar cu condiția sa nu fie frig..

Si mai ales

Sa plooo..

Am încercat sa o iau spre munte și m-a rupt vântul.. acum constat ca devin chiar pretențioasă, nu pe ploaie ,nu pe frig, nu pe vânt...in curând o sa ma intereseze și umiditatea aerului dacă o tin tot asa...

Am întors de pe DN și am zis sa fac în sfârșit o poza ,sa fiu în rand cu lumea..

20230603_130709.jpg

Gata, sunt în trend..😂😂😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea.

Nu merge nimeni la mare weekendul asta?

Este parca o intrunire moto la Saturn.

Dar nu pe A2, ca eu am enduro și nu pot cu viteza peste 120, dar putem face un traseu super prin sud, pe lângă Dunăre, trecem cu bacul și ajungem pe litoral mai jos de Mangalia.

Ce ziceți?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este. Probabil locatia este intre statiuni.

352237535_145916685154024_8023067985763861905_n.jpg

Dar este langa Mangalia in Saturn, nu Mamaia, cel putin anil asta:

 

9 iunie – 11 iunie, Seawolves Bike Fest. Eveniment organizat de Seawolves MC. Locatia: Pe plaja Recif din Saturn. Cateva cuvinte: „Vor exista si zona de campare la cort si zona de parcare moto precum si oferte speciale pentru participanti cu cazare convenabila in imediata apropiere a locatiei.”

Avem si un info cu toate intrunirile moto tot de pe acest forum aici:

 

Asa ca... asfalt uscat!!!!

😉👍

Editat de EnduroXT
adaugare poza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, misionaru a spus:

In weekend este intrunirea moto a celor de la Seawolves: https://www.seawolves.ro/ dar e in Mamaia.

Nu mai e trendy mamaia! Nu ești la curent.

Eu plec încolo vineri dimineață via Călărași, dar n-am enduro și merg în ritm susținut. 😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de seawolves se făcuse topic acu vreo 2 ani cu ceva problema și era toată lumea fiarta pe ei și că nu o sa mai meargă? Plus mini alunecarea cu mobra spre domnișoara polițistă? Sau încurc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, bafta!

😇👍

Pana la urma si eu cred ca plec vineri dimineața pe partea din est, dar nu pe A2, ci paralel, pe drumul vechi spre mare, iar la un moment dat o sa trec podul pe unde vine si A2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, robert23mg a spus:

Nu de seawolves se făcuse topic acu vreo 2 ani cu ceva problema și era toată lumea fiarta pe ei și că nu o sa mai meargă? Plus mini alunecarea cu mobra spre domnișoara polițistă? Sau încurc?

Ba da. Cu cazarea la phoenicia, bani dați în avans prin februarie, pandemie, plm. Întrunirile au fost mișto dpmdv, dar mai mișto în Camping S decât la phoenicia.

Alunecarea ce treabă are cu clubul organizator?

Acum 58 minute, EnduroXT a spus:

nu pe A2

Nici eu nu merg pe A2, trec cu bacul la Călărași și merg spre Mangalia pe la Negru Vodă.  Până la Călărași am 2 variante, aș bagă pe sud dar sm mult de croșetat fie București fie centură...

 

Screenshot_20230607_183026_Waze.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ENEOS, la cat pleci? ca parca as merge cu tine pe partea aia...

Sau GoodKat, tu pe ce drum ai vrea sa mergi si pe la ce ora ai vrea sa pleci?

 

Apropo, nu vreau sa ma combin cu nimeni, dar am văzut ca aici este cel mai vizionat post si am incercat sa gasesc companie de drum. 🤣

 

Cazare, eu am gasit pe Booking in Jupiter la Hotel Cometa (nu mai cunosc regulile, dar sper sa nu fac reclama pe aici).

Stau doar o zi, vreau sa ma intorc sambata dupa parada moto, ca vad pe vreme ca poate o sa ploua duminică si nu mai vreau sa ma ud.😉

 

Va rog, care sunteti hotarati, dați detalii la cat plecati si pe unde, ca sa vada lumea si sa se decida pana joi seara.

😇👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jupiter e depaaarte de locație, m-am orientat la ceva unde să pot ajunge și în 4 labe după 🍻 🍺.

Eu aș vrea să plec pe la 7 cu încă un 🏍 din zona Chitila - Pajura dar, așa cum am spus, merg în ritm alert și prefer să mă însoțesc cu cunoscuți pe care îi știu cum merg și care țin ritmul. No offence,  merg separat și de finul meu care călărește un șodou de 750.

Dacă (apuci să) vezi vreun FJR roșu cu proiectoare și număr FJR să știi că eu sunt. :D

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, daca o sa te vad, oricum o sa te salut.

🤣👍

Am si eu un amic foarte bun cu un yamaha xt ca al meu, dar din pacate, in perioada asta are o problema la motor, asa ca eu cred ca plec in jur de ora 7-8 singurel si in ritmul meu, tot pe traseul tau, ca l-am facut si anii trecuti si mi-a placut.

Ca noutate, vad ca s-a intreptat vremea si acum arata ca o sa fie frumos si duminică, dar o sa vedem.

 

In rest, bafta si asfalt uscat!

😇👍

 

PS: pe vremuri era lumea mult mai activa pe acest forum, dar cred ca s-au mutat aproape toti pe Facebook, ca vad ca aici e cam liniste acum...🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 6/8/2023 at 7:35 AM, EnduroXT said:

Super, daca o sa te vad, oricum o sa te salut.

🤣👍

Am si eu un amic foarte bun cu un yamaha xt ca al meu, dar din pacate, in perioada asta are o problema la motor, asa ca eu cred ca plec in jur de ora 7-8 singurel si in ritmul meu, tot pe traseul tau, ca l-am facut si anii trecuti si mi-a placut.

Ca noutate, vad ca s-a intreptat vremea si acum arata ca o sa fie frumos si duminică, dar o sa vedem.

 

In rest, bafta si asfalt uscat!

😇👍

 

PS: pe vremuri era lumea mult mai activa pe acest forum, dar cred ca s-au mutat aproape toti pe Facebook, ca vad ca aici e cam liniste acum...🤣🤣🤣

O poză de pe bac:

🤣👍

20230609_101420.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.06.2023 la 11:48, ENEOS a spus:

Țâțoasa de la prostv zicea aseară instabilitate în toată țara duminică...

 

 

n-ai dat si un telefon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...