Jump to content
Sign in to follow this  
SuzukiRf600R

Pareri Alphahead Romania

Recommended Posts

Parcă și Forma. Dar nu sunt branduri românești.

Alphahead mereu a sustinut ca productia efectiva este in Asia. Brandul, gandirea, probele, discutiile cu alti motociclisti ce dau feedback, magazinul....totul made in Romania. 
de ce nu produc in Romania? Au zis ca nu au gasit oamenii potriviti.

nu stiu cat e marketing, cat e cost efficiency sau cum s’o scrie sau cata vrajeala

Nu stiu ce sustin ei, cert e ca textul pe care l-am citat de pe site-ul lor e intentionat inselator pentru a atrage o anumita categorie de cumparatori( asta daca n-au inceput cumva sa produca si in Romania)

Parerea mea e ca a ''produce echipament moto romanesc'' ar trebui sa implice ca cel putin o parte din procesul de productie sa fie realizata local. 

Să vezi câte chestii sunt made in uk de niște chinezi care au deschis o firmă cu sediul intr-o căsuță poștală din regat... 

CLAR nu poti produce nimic în România cu costurile din India, Bangladesh etc., e simplă treaba! 

Pai in Romania s-au facut multe chestii:

- volane Momo la Brad

- interiorul pentru castile Nolan, in acelasi faimos Brad

- costume integrale si din doua piese pentru motociclete de viteza, la Hunedoara

- costume integrale pentru cei din Moto Gp la Alba Iulia

- ghete Hein Gericke tot la Alba, etc.

Asta nu inseamna ca sunt slabe calitativ.

Citat

CLAR nu poti produce nimic în România cu costurile din India, Bangladesh etc., e simplă treaba! 

Stiu dar asta nu inseamna ca trebuie sa-ti pacalesti clientii. 

Nu sunt singurii care folosesc aceasta tehnica sunt foarte multi si se practica si in multe alte tari din UE. 

Am vazut si cazuri mult mai grave cu bocanci care pleaca din fabrica din Romania cu eticheta ''made in Italy'' 

E treaba lor cum aleg sa-si promoveze produsele dar eu personal nu voi cumpara de la ei daca-si pastreaza aceasta strategie.