Sari la conținut

Accident Grosi, Maramures


george05
 Share

Postări Recomandate

Moto neinmatriculata, check!

Permis doar de B, check!

41 de ani, check!

Sutanta??!?!? ha? Check?!?

Ce potrivire de...nepotriviri....

Cum era aia cu, nu fa ce face popa? Urat...aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măcar au formulat corect: 

"""""''''un bărbat în vârstă de 41 de ani, care conducea o motocicletă pe strada principală din localitate, într-o curbă la dreapta, pierde controlul asupra direcției de deplasare și intră în coliziune cu un trunchi retezat al unui copac de pe marginea drumului"""'''''.

Și așa nu-i am pe popi la inimă, faptul că fac tâmpenii mă duce la o singură concluzie: ăștia se cred deasupra legii.

 

O chestie: popa avea sutana când a zburat spre cele sfinte? Sau era în combinezon de piele neagră. Sau era pe ceoaper negru cu crom?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 minutes ago, Lucian_M said:

Ține cont că și cumnatul meu e popă

 

Nu cred ca drege dovada ta de logica infailibila

 

1 hour ago, Lucian_M said:

nu-i am pe popi la inimă, faptul că fac tâmpenii mă duce la o singură concluzie: ăștia se cred deasupra legii

 

 

 

 

In fine, cum ar fi sa-ti tufă unul o ranga in cap fiindca l-a suparat odata un alt motociclist? Sau l-ai cunoscut personal pe popa care face pricina topicului de față si stii ca era tot ce te supara pe tine la un om? Altfel... ai fi ramas la accident de moto, deces motociclist. Si, ma rog, Darwin e cool. 

 

Se combina, vad, foarte des ideile astea:

*Un popa e bogat, deci toti is nenorociti.

*Nu cred in D-zeu fiindca popa e nasol.

*Sint ateu, deci băliverii îs naspa, tre sa le dau in cap

 

Nu vreau sa imi iau hate de la nimeni, desi daca se intampla, am o batistuță la mine, sa imi sterg mucii; dar... cu ce difera astea 2 fiinte umane care au avut ambele familie, cunoscuti, etc si in final ambii au crapat: popa din Satu Mare si Sabina (Northern Freyja)? Oameni care nu mai sint, pana la urma. Indiferent de ce opinii, prieteni, experienta, nesansa, istetime, spirit de conservarea au avut.

 

Sa inteleg ca popii trebuie sa moara, de preferinta repede si toti, dar sa nu ii deranjeze nimeni pe cei care se bucura de asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...