Jump to content

Mi-am luat enduro, unde ne dam?

Ribo
 Share

Recommended Posts

E un inceput frumos.

Si incet-incet ajungi la de-astea:

https://www.instagram.com/p/CK9lb8eBuaZ/?igshid=b4ahbu2qywqz

Asa ca pregateste-te psihic, virusul deja lucreaza. Urmeaza remorca, motor in 2T, certuri cu nevasta ca de ce nu stai cu familia sambetele si de ce nu iti ajung 2 iesiri pe an, ca mai bine iesi cu ala micu cu bicicletele .....🤣

Acum 4 ore, mobiletron a spus:

Ceva nu e in regula la 125-ul asta, trage sa moara.

Absolut deloc ....s-o tinut dupa noi admirabil , si a urcat absolut tot ce am urcat si noi . Pur si simplu  inca ii este frica sa traga de gaz ......lucram si la aspectul asta  .   

Doar din curiozitate ...pe ce te bazezi cand spui asta  ?

''Malul'' acela ...nu este chiar mal .....si-ti garantez ca pune in dificultate pe oricine nu este familiarizat cu enduro...dar nu prea exista profunzime cand filmezi cu un tf obosit . 

Avant ....e doar o impresie ... 😂....ne-a luat ceva timp sa-l convingem ...iar eu am fost 99% sigur  ca nu o sa-l urce din cauza vitezei mici ....mobra e ok ...tehnica e deficitara . 

Dar ...a fost ultima plimbare cu mobra aia ....acu are alta mai destoinica ...sa speram ca va prinde altfel cu ea . Vedem data viitoare , dupa o tura de acomodare , cum se prezinta 

Edited by taong_mapagbiro

• 4 weeks later...

Ai decolat frumos, daca tu esti cel din clip 😀
In cazul meu, invitatia este valabila pentru cei care vor sa iasa cateva ore dupa-amiaza prin jurul Bucurestiului. Stiu ca e moartea pasiunii si e mult mai distractiv la munte, dar is limitat cu timpul liber deocamdata.  Las si eu 3 filmulete, cel cu nisip este pe malul Argesului, celelalte doua de la coclau.

27 minutes ago, danutu_m said:

Ai decolat frumos, daca tu esti cel din clip 😀
In cazul meu, invitatia este valabila pentru cei care vor sa iasa cateva ore dupa-amiaza prin jurul Bucurestiului. Stiu ca e moartea pasiunii si e mult mai distractiv la munte, dar is limitat cu timpul liber deocamdata.  Las si eu 3 filmulete, cel cu nisip este pe malul Argesului, celelalte doua de la coclau.

Misto,

Poate facem si peaici.

Ala e lemne?

18 minutes ago, danutu_m said:

El e. 

Haha, mi-a tot scris sa vin la coclau dar tot sunt plecat :D

On 09.03.2021 at 11:40, secbiker said:

Ne dam, unde nu deranjam 😉

Pai ce rost are asa :)))

• 2 weeks later...
La 15.03.2021 la 22:09, danutu_m a spus:

Am mai explorat duminica asta malul Argesului si dpmdv chiar e o zonă faina de exersat pentru cei care sunt la inceput in sportul asta (printre care și eu). Zona e pe malul drept, in aval de podul de tuburi de la Gostinari.

Ai o harta sau niste coordonate GPS de unde se poate incepe traseul? Merci!

Mergi la pod la jilava . Pe stanga o sa dai de niste foste cariere de nisip u de ai sa te joci 

Pe dreapta o sa dai de niste poduri sau de portiuni de albie mai inalta , unde iarasi e fain sa te joci . 

Cu totul , ai undeva spre 35-40 km de explorat / joaca , daca faci abstractie de gunoaie . 

Daca mergi in dr ...spre mihailesti , sa ai grija ca treci pe o portiune unde sunt niste sine ingropate si parasite ...daca ploua se umplu cu apa , nu le vezi si ai sansa sa faci buff.

Poate organizam o iesire impreuna, dar sa mi vina agregatu din service.

5 hours ago, Ribo said:

Ia ziceti, maine facem ceva?

un gratar in ploaie? cum suna?

• 2 months later...
On 10.06.2021 at 12:59, danutu_m said:

Maine dupa-amiaza, daca nu ploua, se baga cineva la o iesire la coclau sau pe malul Argesului?

salut,

da ma bag eu. iti dau pm cu nr de tel