Sari la conținut

Taximetristii


Ride Safe
 Share

Postări Recomandate

buna... sunt din Oradea si am si eu un motor Derbi Senda H vreau sa va spun si eu despre accidentul meu si sa va datzi si voi cu parerea .... mergeam pe Decebal spre cimitirul olosig pe drumu cu prioritate eram intre banda 1 si 2 aveam cam 65 max 75 si de pe o strada laturalnica unde is florariile alea si biserica de pocaitzi a aparut un taximetrist avea STOP sa oprit in prima faza a vazut ca vin si in ultimii 10 m a iesit in fatza mea si ca sa`l evit am tras stanga si am franat cat am putut si fatza si spate ...dar din pacate am scapat fatza si am cazut motorul sa spart putzin :un schimbator rupt un ambreiaj indoit pana pe spate si carena stanga foarte putzin zgariata... si el nici macar nu sa oprit sa vada daca`s intreg sau daca am patzit ceva si`a vazut de drum :rose: ... asa k va sfatuiesc si pe voi sa avetzi mare atentzie in trafic mai ales cu taximetristii ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am dat doar cu casca de asfalt si vreo 5-10 sec am fost inconstient da atata ca am avut si costum,,, bine ca nu o fost mai grav

Trebuia sa intri in el. Bine ca nu ai patit mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca nu sunt toti taximetristi asa.Intradevar sunt foarte multi care sunt cu capul in noi insa nu tre sa generalizezi.Cel in cauza intradevar o un mare taran si nu cred ca o sa-l schimbe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna... sunt din Oradea si am si eu un motor Derbi Senda H vreau sa va spun si eu despre accidentul meu si sa va datzi si voi cu parerea .... mergeam pe Decebal spre cimitirul olosig pe drumu cu prioritate eram intre banda 1 si 2 aveam cam 65 max 75 si de pe o strada laturalnica unde is florariile alea si biserica de pocaitzi a aparut un taximetrist avea STOP sa oprit in prima faza a vazut ca vin si in ultimii 10 m a iesit in fatza mea si ca sa`l evit am tras stanga si am franat cat am putut si fatza si spate ...dar din pacate am scapat fatza si am cazut motorul sa spart putzin :un schimbator rupt un ambreiaj indoit pana pe spate si carena stanga foarte putzin zgariata... si el nici macar nu sa oprit sa vada daca`s intreg sau daca am patzit ceva si`a vazut de drum :rose: ... asa k va sfatuiesc si pe voi sa avetzi mare atentzie in trafic mai ales cu taximetristii ... asfalt uscat

Este foarte posibil sa nu te fi vazut... oricum pt soferii de taxi si autobuz... :blink: :lol: :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-ai luat numarul?ca ii prinzi tu odata masina parcata si o rezolvi un pic asa:)

 

de nu scria el , acu scriam eu ... am facut un topic in acest sens, raspanditi-l ... : /index.php?showtopic=76290

 

urmeaza sa redactez si un sticker imprimabil de pus pe masina,asa - de "nu ma uita" ,la o eventuala revedere :blink: ; astept sugestii.

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU-s toti asa dar ei o comit cel mai des !

se uita te vad (conservarii) si se baga ! :crack: NU CONSTIENTIZEAZA ! e scuter vine incet .......e motor are loc ...nush ce plm e in capul lor ......atentie mare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e o chestie de pura statistica mah

ei merg cel mai mult prin orase

asa ca probabilitatea de a te "intalni" cu un taxi e mai mare decat cu alte masini de acelasi fel

daca aia cu dacii ar merge cel mai mult, atunci toata lumea i-ar ura ca ei fac cele mai multe accidente

daca ar merge aia cu matizuri rosii..ar fi lume anumai cu ochii pe ei "sa vezi un matiz rosu ce mi-a facut aseara"

asa ca..e firesc..ca din numarul de ccidente o mare parte de fie facute de taxi si autobuze

cred ca daca unul intr-o masina normala nu iti acorda prioritat il injuri si aia e

daca e unul intr-un taxi..e schimba treaba!

asa ca..bine ca esti tu ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e o chestie de pura statistica mah

ei merg cel mai mult prin orase

asa ca probabilitatea de a te "intalni" cu un taxi e mai mare decat cu alte masini de acelasi fel

daca aia cu dacii ar merge cel mai mult, atunci toata lumea i-ar ura ca ei fac cele mai multe accidente

daca ar merge aia cu matizuri rosii..ar fi lume anumai cu ochii pe ei "sa vezi un matiz rosu ce mi-a facut aseara"

asa ca..e firesc..ca din numarul de ccidente o mare parte de fie facute de taxi si autobuze

cred ca daca unul intr-o masina normala nu iti acorda prioritat il injuri si aia e

daca e unul intr-un taxi..e schimba treaba!

asa ca..bine ca esti tu ok

 

Nu cred ca e o chestie de statistica. Pur si simplu ii doare-n p*la! Si nu vorbesc numai din perspectiva motociclistului... Si cu conserva am avut probleme cu ei. Nu generalizez, vorbesc doar de 99% din ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia (unii) au retrovizoare doar ca sa-si dea cu ruj :moron:

 

BIne ca n-a fost mai rau. Acu' e drept ca 90% sau mai bine sunt prea neatenti la "birou", dar mai sunt si ceilalti care se straduiesc sa ramana cu permisu'n buzunar. Pt toti cei 90% :lol: , iar pt tine si noi toti, sa ne ferim cat putem!

Bafta!

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si din nou un motociclist implicat intr`un accident cu taximetrist :lol: ieri pe podu Decebal la semafor opreste un biker cu un Suzuki de 500 ... si din spate un taximetrist il ia pe capota .... era ud pe jos cred k si putin inghetzat taximetristu avea cam 45-50 o franat cu 10 -15 m inainte de semafor dar degeaba k nu o reusit sa se opreasca ... motoru in spate putin avarit :crack: masina cu bara din fatza indoita si capota ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...