Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Din ce stiu eu referitor la puterea Vulcanului 750 Twin. In mod normal are 48,5kW(66 PS) dar variantele pentru Canada si Africa de Sud au 50.0 kW(68 PS), varianta pentru Germania 36,8kW(50PS), varianta pentru Franta 45,9kW(62.4 PS), @7500 rpm asta pentru VN750-A1-> , pentru VN750-A9 -> exista modelul pentru Europa care are 44kW (60PS) si pentru Franta 43kW (58,5PS), @ 7500 rpm (acum nu ca Franta nu ar fi in Europa, dar cred ca au cerinte speciale la inmatriculare). PS - horsepower

216154[/snapback]

 

corect... esti unul din grupul celor 3 cu VN750 din focsani? m-am tot intalnit cu el la intruniri :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

iti recomand cu caldura tobe Vance & Hines !!!! vezi ca poti sa gasesti inregistrare cu sunetul lor pe net... sunt DEMENTIALEEEEE.. eu daca nu o vand anu asta.. la iarna e condamnata la taiere.. o fac de moare lumea si nici ca o mai vand

216084[/snapback]

 

 

Eu sper sa nu o dai, nu de alta dar de ENDURO o sa-ti treaca repede si apoi o sa-ti para rau :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru BD. Sunt unul dintre cei 5 posesori de Vulcan VN750A, si numarul va creste :D. O putem pune de un chapter Riders of Kawasaki. Sunt doua americane si restu europene. Stie cineva de ce cand reduci turatia se aud rateuri? Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de ce cand reduci turatia se aud rateuri? Multumesc anticipat.

219849[/snapback]

Se spune ca e boala lor ... si ca e normal :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de ce cand reduci turatia se aud rateuri? Multumesc anticipat.

219849[/snapback]

 

pt ca nu iti inchide complet admisia.. e boala vn750..

 

va recomand sa va inscrieti pe yahoo groups la vn750 si www.vn750.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca nu iti inchide complet admisia.. e boala vn750..

 

va recomand sa va inscrieti pe yahoo groups la vn750 si www.vn750.com

219869[/snapback]

ce te faci cu cei care au vn 1500 , :D , unde sa intre ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa...Cred c-ar trebui sa ma-nscriu si eu la VN750 fan-club...merg pe unu' de-imprumut de vreo 4 saptamani,deja...deja vreo 650 km cu el...Si numai in Bucuresti! Fratzilor!...Da' consuma....! :crack: Ia 7,5 litri/100...! Ma rupe la buzunar...! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. camu e reglat la carbelitoare?

Pt ca l-atrantit  Calin?

Pt ca nu  are benzina deoarece calaretul nu ii da (da pe off si vrea sa mearga :rusinica:? (normal ca apoi vrea mai mult)

223848[/snapback]

 

lupule crezi ca al tau consuma mai putin?

 

chiar.. posesori de vn750.. ce consumuri aveti? io am 5-5.5% drum lung la 100-120km/h si 7-8% urban. altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lupule crezi ca al tau consuma mai putin?

 

chiar.. posesori de vn750.. ce consumuri aveti? io am 5-5.5% drum lung la 100-120km/h si 7-8% urban. altii?

223878[/snapback]

 

 

Asa imi iese si mie consumul : la drum lung 2 persoane si plin de bagaje medie 100km/h 5,2-5,5 %

urban cca 7 % nu ajunge la 8%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo....domn Lupu...domn BD cam cati cu vn de 750 sunt in buc..Aveti date recente??Am vazut ca si prin Vrancea mai sunt vn de 7 juma

223946[/snapback]

 

sunt vo 10 pe care le-am vazut eu.. ultima era un vn750 din 2004 in service la kawasaki.. arata identic si la fel cu al meu.. doar ca stralucea cromul :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lupule crezi ca al tau consuma mai putin?

 

chiar.. posesori de vn750.. ce consumuri aveti? io am 5-5.5% drum lung la 100-120km/h si 7-8% urban. altii?

223878[/snapback]

 

Nu cred că ar consuma mai puțin, dar văd că Darian se vaită.Păi bă Dariane, Vulkanu e Merțanu motoretelor, mâncați-aÂş, auuu, viața mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la Vulcanii din Vrancea, aveti aici patru dintre ei prinsi astazi pe malul Putnei. Al cincilea inca nu se trezise. Dar fumega si se pregateste pentru Brasov. post-460-1124653443_thumb.jpg Cat priveste consumul...nici unul nu ne-am pus problema oricum intre 5 si 6 litri la suta de km, numai la drum lung, in oras nu prea mergem ca nu ai unde. In cinci minute ai strabatut Focsaniul cap coada de 2 ori. Adevarul e ca are rezervorul cam mic. Una, doua la bezinarie. Apropo, nici la ora actuala nu sunt lamurit daca motorul de pe VN750A merge cu bezina normala sau fara plumb. post-460-1124654058_thumb.jpgpost-460-1124654075_thumb.jpg sunt luate de pe www.louis.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cu orice fel de benzina.... numai sa nu le amesteci.

 

Motoarele do moto... nu sunt ca ale de masina...

si .. intrucat nu sunt echipate cu vreun catalizator (noxe.. alea, alea) chiar nu conteaza.

 

aia cu cifra octanica mai mare e mai buna... dar.. cum nu merge nici unul la curse... eu zic ca nu are sens sa ne facem probleme

 

PS. Eu am mers vreo citeva luni cu plumb... si am schimbat pe fara.... ca e un pic mai ieftina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot FB de 95 bag si merge super!

 

Am o nelamurire, eu dupa ce am luat-o pe a mea pe langa ulei, filtre...etc, am schimbat bujiile toate 4 ( NGK DPR7EA-9 ) insa dupa ce am vazut tabelele postate de Ilarie sunt deja confuz :rusinica:

La bujii sunt date: Zundkerze 1 = NGK DPR7EA-9

Zundkerze 2 = CHAMPION RA4HC

 

Oare care-i Zundkerze 1 si care-i Zundkerze 2 si apoi intrebarea de ce nu sunt la fel (aceeasi marca)?

 

Voi ce zice-ti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...