Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super mulțumit de tobe Âşi haipăr. Diferență la plecarea de pe loc Âşi în turare. Încă mai experimentez, că nu am mulți km cu ea.

 

Superba lupalb. Ti-am testat ieri crashbarurile si :cheers: . Sorin zice ca EN-ul meu si Vulcanul tau sunt gemene la cadru, roti si rezervor. Deci trebuie sa iti vad si sa iti aud vaka miercuri la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba lupalb. Ti-am testat ieri crashbarurile si :cheers: . Sorin zice ca EN-ul meu si Vulcanul tau sunt gemene la cadru, roti si rezervor. Deci trebuie sa iti vad si sa iti aud vaka miercuri la arc.

Vrabia malai viseaza, sau n-ai inteles bine. Am zis numai de rezervor (sigur), si de furca (probabil). De cadru in nici un caz, ti-am aratat doar ca la tine e mai ingust radiatorul si chiar teava e mai subtire, drept pentru care ai nevoie de adaptari la crash-bar.

 

Lupule, sa-ti traiasca oaia cu imbunatatiri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arată f. bine. Sa vad cum o sa te descurci cu ghidonul, nu-mi dau seama din poze cum e sa conduci cu raiserele alea.

 

Ah, uitai sa iti raspund. Sorry. E foarte confortabil si ce e mai misto e ca riserele alea au ridicat coarnele deasupra oglinzilor celor mai multe masini. Doar dubitele si niscaiva masini mai de clasa ma mai incurca. :cheers: Si suprinzator, desi sunt mici oglinzile alea, vad destul de mult in ele. Mai ramane sa imi pun semnale pe fata, ca neamtu si-a luat d-alea ptr capetele ghidonului, dar le-a luat ptr ghidon mai mare in diametru. Inca nu le-am masurat (nu le am cu aproximarea ochiometrica, asa ca nu ma intrebati ce dimensiune au).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul: iar am visat 3 cilindri si am cazut din pat: recunoasteti vulturul electric?

 

primul care recunoste, o bere!

 

Nu stiu,nu recunosc nimic,nici macar in fatza Marii Adunari Natzionale :cheers: ...Poza e veche,e de anu' trecut,la Cheia,daca nu ma insel...

 

--- Mesaj completat în 17 Aug 2007 11:12 -------------

Servus.

Am si eu o intrebare. Am vazut sub cadru ca am doua furtunase ale caror capat este lasat liber, de-o parte si alta a cadrului. Stie cineva de unde sunt, si la ce folosesc?

Mersi!

 

Unu' e de la preaplinul rezervorului si celalalt de la baterie. Lasa-le in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, uitai sa iti raspund. Sorry. E foarte confortabil si ce e mai misto e ca riserele alea au ridicat coarnele deasupra oglinzilor celor mai multe masini. Doar dubitele si niscaiva masini mai de clasa ma mai incurca. :o Si suprinzator, desi sunt mici oglinzile alea, vad destul de mult in ele. Mai ramane sa imi pun semnale pe fata, ca neamtu si-a luat d-alea ptr capetele ghidonului, dar le-a luat ptr ghidon mai mare in diametru. Inca nu le-am masurat (nu le am cu aproximarea ochiometrica, asa ca nu ma intrebati ce dimensiune au).

 

* Arata foarte bine! legionare, te-am vazut ieri in trafic, cand ne intorceam de la o mica plimbare, ca fetele (pe Magheru, cred ca ne-ai depasit, apoi in P-ta. Victoriei ai luat-o spre stanga, iar noi spre dreapta sper Aviatorilor - eram fetele alea cu fuste :cheers: ).

Nu stiu sa mai fie alt Vulcan albastru in oras...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa mai fie alt Vulcan albastru in oras...

 

Ce spui,tu?! Da' al lui Sorin,cum o fi?! Roz cu picatzele..Si mai sunt si altele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spui,tu?! Da' al lui Sorin,cum o fi?! Roz cu picatzele..Si mai sunt si altele...

 

* al lui Sorin e mov, ...discromatule! :o

 

Culoarea aia (din poze si de ieri seara), nu am mai vazul altul. ...si mai avea si vesta cu DAC pe spate :cheers:

 

muaah!

 

--- Mesaj completat în 17 Aug 2007 13:11 -------------

Unu' e de la preaplinul rezervorului si celalalt de la baterie. Lasa-le in pace...

 

* si eu le am si le-am lasat in pace (ca asa a zis Clavi), dar cand ma uit pe dedesubt ma deranjeaza "optic", ca stau asa blege acolo si se si murdares in mers.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* al lui Sorin e mov,

But not for a long time! In curand va fi negru mat. Am luat vopsea negru mat texturat (d'aia care ramane grunjoasa) dar mi-am pus mainile in cap cand am fost la udriste sa intreb ce trebe sa fac ca sa reintru in legalitate dupa ce il vopsesc: drum la RAR ca sa treaca modificarea in CIV, drum la CEC pt o taxa de 30 lei, drum la Udriste pentru schimbat talonul. Fuckin' bureaucracy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

But not for a long time! In curand va fi negru mat. Am luat vopsea negru mat texturat (d'aia care ramane grunjoasa) dar mi-am pus mainile in cap cand am fost la udriste sa intreb ce trebe sa fac ca sa reintru in legalitate dupa ce il vopsesc: drum la RAR ca sa treaca modificarea in CIV, drum la CEC pt o taxa de 30 lei, drum la Udriste pentru schimbat talonul. Fuckin' bureaucracy!

 

De unde ai cumparat vopsea negru mat cu textura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai cumparat vopsea negru mat cu textura?

 

Sincer,ma mir k nu si-a facut-o singur :cheers: ...E bolnav cu handmade-ul,pt cine nu stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai cumparat vopsea negru mat cu textura?

E un magazin pe strada Plugarilor: de la Timpuri Noi o iei pe Calea Vacaresti si undeva la stanga a 2-a sau a 3-a strada e Plugarilor. Chiar cum ai intrat pe ea, pe dreapta, la parterul unui bloc, e un atelier de vopsele auto. Iti face sprayul pe loc, costa 20 RON tubul. Tot de acolo poti lua si smirghel fin cu care sa matuiesti lacul original, ca sa prinda vopseaua.

 

@ darian: la udriste mi-au spus ca dupa vopsire. O sa sun si la RAR sa intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,ma mir k nu si-a facut-o singur :cheers: ...E bolnav cu handmade-ul,pt cine nu stie...

Dar nu chiar atat de bolnav incat sa-mi fac si shaua singur. Sau sunt bolnavior ca ti-am dat-o tie in lucru? Apropo, inainte de a te apuca de imbracat, as dori sa o probez doar cu buretii pe ea. Musai! Azi (zi ora si locul si vin eu) sau dupa ce te intorci de la mare, unde trebuie sa fii atent la nu stiu ce Urs. (e si un banc in acest sens: bau ursule, ai auzit ca au scos astia o bere cu numele tau? Si ursul: Cum? Danutz?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L :P :D bun bancul...Ursu' e nea patronu' de la Bikers' din Matei Voievod...O sa-l am pasager ,pe motoru' lui...Are nea vreo 100kg...Dublu cat mine...Sport extrem...Mi-au cam cazut mie mainile,cand am adus Vulcanu'asta de 1500,de la Ploiesti,din cauza de ghidon...Da' acu',la un drum de 280 km,cum o sa-mi fie?! Probabil :lol: :cheers: :o si-alte de-astea...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L :rock: :D bun bancul...Ursu' e nea patronu' de la Bikers' din Matei Voievod...O sa-l am pasager ,pe motoru' lui...Are nea vreo 100kg...Dublu cat mine...Sport extrem...Mi-au cam cazut mie mainile,cand am adus Vulcanu'asta de 1500,de la Ploiesti,din cauza de ghidon...Da' acu',la un drum de 280 km,cum o sa-mi fie?! Probabil :lol: :cheers: :o si-alte de-astea...

 

Eh... las' ca te descurci tu ca esti baiat mare :P

Drum bun si aveti grija asa multe motoare incolonate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu odihnit.

Ma, mie din start mi se pare o idee tampa, hai sa ne dam astia care avem motoare la fel.

 

pe draku...

ma gandeam sa ma dau si io cu astia cu care putem forma un grup...

crezi ca pot sa ma tin dupa "motociclistii satanisti, roackeri si violatori de babe" care se dau pe o roata pe vitezane?

de aia ziceam.... :o

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...