Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

merci mult...o sa pun si cateva poze in urmatoarele zile

 

cine ma lamureste si pe mine cum sta treaba cu bujiile? as vrea sa stiu ce model sa folosesc ptr. motorul meu, care sunt cele calde si cele reci si in ce sezon se folosesc fiecare dintre ele...sau e mai bine sa folosesc unele care fac fata si cand e mai rece si cand e canicula ? De unde imi recomandati sa le cumpar in Bucuresti?

CR7E sunt calde, CR8E sunt caldute, CR9E calde. Eu am folosit 7 iarna si 8 vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

iata cateva poze cu vacuta mea....

 

 

Salut...s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

 

Intrebare...1. ...ce antigel folositi? Eu nu lam schimbat niciodata pana acum si habar nu aveam ca sunt mai multe tipuri

2.... Trebuie amestecat cu apa distilata? si dak da...in ce proportie?

3... Cum golesc rezervorul de antigel, de antigelul existent? are vreun buson ceva?

 

Multumesc anticipat :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc baieti...si voi sa va bucurati de ce aveti...chestia cu antigelul m-ar interesa si pe mine...

i-am schimbat dupa ce am luat-o uleiul, filtru de ulei, filtrul de aer si placutele de frana :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

 

Intrebare...1. ...ce antigel folositi? Eu nu lam schimbat niciodata pana acum si habar nu aveam ca sunt mai multe tipuri

2.... Trebuie amestecat cu apa distilata? si dak da...in ce proportie?

3... Cum golesc rezervorul de antigel, de antigelul existent? are vreun buson ceva?

 

Multumesc anticipat :unsure:

 

 

extras din manualul de service (pe care il poti descarca de AICI)

 

post-10458-1223881430_thumb.jpg

 

post-10458-1223881438_thumb.jpg

 

LE: uite AICI toata partea de racire din manual. Mai sus, la golire, face referire la partea de electrica din manual. Ca sa nu o mai scot si pe aia, busonul despre care e vorba acolo se afla sub panoul de bord pe care e montat kilometrajul, care se demonteaza foarte repede (nu se desface decat surubul de jos, nu si cele 2 de sus).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un far pe acas, luat pt mine de rezerva. daca mai ai nevoie vorbim pe PM ce si cum.

 

hey guys!

am avut un mic accident acum ceva timp cu vulcanashul meu in urma caruia farul s-a cam sifonat...

stiti cumva de unde pot sa iau si eu altul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus 150 la mine pe spate ...dar nu mai stiu exact daca pe 80 sau 90 .o sa il sun maine pe tipul la care am dat vn800 si iti spun

 

m-am uitat pe dunlop .. e pe 80 , model d401

Editat de oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, domnilor vulcanologi...

 

intrebare: voi cam la cati km schimbati placutele de frana? cat tin de obicei?

La 16.000, in conditiile in care franez 90% din cazuri doar cu fata.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ale mele au peste 23 000 de km... nu le-am desfacut, dar maneta de frana a inceput sa functioneze in trepte si "parca nu mai franeaza ca inainte". :disappointed: plus inca altele mai marunte. le schimb imediat, evident. eram curios cat ar trebui sa tina in medie. poate stiti si vreun producator bun, daca este relevant, sa stiu ce sa cumpar mai bine.

 

franez mai mult cu fata, merg f mult in oras, dar intotdeauna in alternanta spate-fata.

 

multumesc pt raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ale mele au peste 23 000 de km... nu le-am desfacut, dar maneta de frana a inceput sa functioneze in trepte si "parca nu mai franeaza ca inainte". :disappointed: plus inca altele mai marunte. le schimb imediat, evident. eram curios cat ar trebui sa tina in medie. poate stiti si vreun producator bun, daca este relevant, sa stiu ce sa cumpar mai bine.

 

franez mai mult cu fata, merg f mult in oras, dar intotdeauna in alternanta spate-fata.

 

multumesc pt raspunsuri.

 

tot ferodo recomand. acum 3 zile mi-am luat si eu 2 seturi (pentru 2 discuri) si le-am schimbat. am gasit pe stoc la promotor international (langa ursu). daca am gasit pentru 750 precis are si pentru 900. ale mele au costat 83 lei pe set.

 

pana acum as zice ca "tin mai bine ca cele pe care le aveam inainte" desi nu stiu daca nu e doar autosugestia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...