Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu sunt in armata,, sunt civil pe aici :friends:

Baga cate poze vrei, numa nu de alea indecente :P

 

 

Bine mai, am inteles. Maine o sa apara si poza ca e pe pc-ul de la scarbiciu.

O sa-ti dau un mesaj sa-mi zici si mie ce si cum e cu plecarea asta a ta ca sunt surprins.

Asfalt uscat sau ceata lipsa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i foarte eficient parbrizul din poza pusa de morpheus. Daca nu se poate ridica mai sus sau daca riderul nu e mai scund, tot aerul deflectat de parbriz iti vine fix in nas. Fluxul de aer cel mai puternic vine la vreo 10-15 cm deasupra marginii parbrizului (in functie si de inclinarea lui). Din ce-am experimentat eu, un parbriz eficient trebuie sa aiba marginea superioara cam la nivelul ochilor. Ce-i drept, incomodeaza putin vederea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am urmatoarea parere despre parbriz: eu nu mi-as pune nici sa ma bati, la ce mai merg pe moto daca imi pun parbriz, ma urc in trotineta cu 4 roti si-acolo am cate parbrize vreau eu, da? s-a inteles ? :laugh:

 

sa traim cum vrem noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i foarte eficient parbrizul din poza pusa de morpheus. Daca nu se poate ridica mai sus sau daca riderul nu e mai scund, tot aerul deflectat de parbriz iti vine fix in nas. Fluxul de aer cel mai puternic vine la vreo 10-15 cm deasupra marginii parbrizului (in functie si de inclinarea lui). Din ce-am experimentat eu, un parbriz eficient trebuie sa aiba marginea superioara cam la nivelul ochilor. Ce-i drept, incomodeaza putin vederea.

aerul deflectat imi vine direct in frunte si din cate am citit pe net exact acolo trebuie sa vina. daca ar veni mai sus s-ar intoarce si m-ar lovi direct in ceafa. Una peste alta sunt extrem de multumit cu parbrizu exact asa cum e el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i foarte eficient parbrizul din poza pusa de morpheus. Daca nu se poate ridica mai sus sau daca riderul nu e mai scund, tot aerul deflectat de parbriz iti vine fix in nas. Fluxul de aer cel mai puternic vine la vreo 10-15 cm deasupra marginii parbrizului (in functie si de inclinarea lui). Din ce-am experimentat eu, un parbriz eficient trebuie sa aiba marginea superioara cam la nivelul ochilor. Ce-i drept, incomodeaza putin vederea.

 

parbrizul e demential

in orice pozitie merg, indiferent de viteza (adica 140-160 sustinut) nu ai nici cea mai mica problema.

Vantul vine direct in frunte, nu te deranjeaza, nu iti impinge capul pe spate si cel mai important, nu te oboseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am urmatoarea parere despre parbriz: eu nu mi-as pune nici sa ma bati, la ce mai merg pe moto daca imi pun parbriz, ma urc in trotineta cu 4 roti si-acolo am cate parbrize vreau eu, da? s-a inteles ? :laugh:

 

sa traim cum vrem noi!

Mda, si mie mi se pare ( cel putin in cazul Vulcanului A ) ca arata jalnic destul de rau cu parbriz, dar este destul de practic si cum "just cruising" presupune si un pic de relaxare/confort ma gandesc foarte serios sa montez unu'.....oricum asta se va intampla candva in primavara, ceea ce inseamna ca am tot timpul sa ma razgandesc.

Editat de Viipuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ce ziceam acolo nu era din considerente estetice. cred ca fiecare isi face motocicleta asa cum ii place.

 

mie imi place sa simt vantul, imi place sa-mi suiere pe la urechi, sa-l simt in piept, acesta este motivul pentru care nu mi-as pune parbriz. e drept ca poti merge mai repede si mai relaxat pe autostrada daca ai parbriz, ceea ce nu-i rau deloc, dar doar incepatorii obosesc dupa prima 100km, si eu eram asa la inceput, dar acum nu ma mai dau jos dupa 300km si cad lat.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am crapat oglinda in momentul cand am vrut s-o scot din suport pt a-i da niste gauri si infileta niste conuri in carcasa. Stie cineva unde as putea face una indentica? Ca banuiesc ca nu la orice geamgaerie are geam de oglina auto/moto. Nu vreau sa pun geam-oglinda normala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau iti pui peruca :D

 

... si sa-ti fluture pletele. Dar noi, astia care nu mai avem plete, ce sa facem? Punem parbriz.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am crapat oglinda in momentul cand am vrut s-o scot din suport pt a-i da niste gauri si infileta niste conuri in carcasa. Stie cineva unde as putea face una indentica? Ca banuiesc ca nu la orice geamgaerie are geam de oglina auto/moto. Nu vreau sa pun geam-oglinda normala!

La tarabele din Targu Vitan (sau la alte magazine auto) gasesti oglinzi panoramice (concave) mari, pentru dube si camioane, ieftine. Scoti oglinda de pe suport si la orice geamgerie ti-o taie dupa conturul oglinzii de la Vulcan. Lipesti un power scotch pe tot dosul noii oglinzi (sa nu se faca tandari la viitoarea spargere) si o montezi in locul celei crapate. Nu stiu cum e la 800A, dar la Classic e destul de dificil, trebuie dezdoita marginea care tine oglinda si apoi indoita la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci..asa o sa fac, eu ma gandisem la dezmembrari, dar nu are rost sa ma complic . Am oglinzi custom, si se da destul de usor oglinda jos. Este imbracata intr-un chedar de cauciuc si doar fixata prin presare in carcasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...