Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Ei se pare ca a venit randul vulcanului meu cel de 1500 sa fie pictat, problema ca nu stiu sigur ce o sa fie aerografiat acolo sper sa fie Cicioc mai inspirat ca mine, adica stiu in mare dar daca vreti sa imi dati idei v-as fi recunoascator.

zaha

post-7936-1231881724_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare baieti, care stiti de vre-un vn-u de 800 accidentat si omu nu mai are ce face cu el si il vinde pe bucati!?? ptr ca vreau sa cumpar un motor de 800 eu avand de 400, si asi vrea sa ma joc un pic cu el, ma gandeam si la varianta din afara tarii daca poate aduce cineva, dar cel putin sa stiu ca motoarele sunt bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Avon-ul are o tenta mai sportiva, profilul fiind mai "slick". Arata mai bine, cu serpisorii aia pe el (VENOM-ul).

Cat despre performante, trebuie sa compari caracteristicile tehnice ale celor doua anvelope : tehnologia de fabricatie, viteza maxima, sarcina maxima.

Aici apar diferentele.

Eu am Avon Venom pe motor.Intr-adevar,e altceva!!!Super cauciucuri,cred ca-s cei mai buni!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fiu flamat de nimeni; din punctul meu de vedere orice anvelopa cu brand "mare" este buna pentru un cruiser,.....totusi, vorbind la modul general, consider ca pentru moto se poate pune intrebarea Michelin sau Metzeller, deoarece sunt brandurile cu acces la tehnologii de varf, si in plus marcile europene au un procent mai mare de cercetare alocat per anvelopa.

Nu-mi sariti la gat; sau nu inainte de a citi si posturile mele anterioare, in care am precizat si ce imi voi cumpara eu (ba chiar cred ca am si argumentat un pic). In alta ardine de idei, repet ca aderenta pe viraje se datoreaza in mare parte cordului metalic folosit in interiorul anvelopei, in egala masura cu...arm..."compozitia" benzii de rulare. Profilul intervine mai putin sau deloc pe asfalt uscat, singura influenta fiind de fapt "pata de contact" (traducere: cu cat mai slick/mai putin profilat cu atat mai bine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am de vanzare pentru Drifter-ul de 800 si 1500 protectie pentru aripa de fata, vopsita negru cu pulbere. Este noua, arata foarte bine, a fost montata doar de proba. Iata despre ce e vorbapost-3102-1233688510_thumb.jpg

Pretul e de doar 50 de euro (a fost 80 la cumparare).

Andrei 0722675394

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi de dimineata Vulcanul meu s-a infrumusetat cu o pereche de Vance&Hines -Cruzers- care se aud incredibil. Am facut o tura de dimineata si am ramas ranjit tot, nici acu nu mi-a disparut ranjetul. E de vis! Abia astept sa ma urc iar :crack:

 

Asfalt Uscat la baetii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune si tu o inregistrare sa vedem si noi cum suna...... felicitari pentru achizitie:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi de dimineata Vulcanul meu s-a infrumusetat cu o pereche de Vance&Hines -Cruzers- care se aud incredibil. Am facut o tura de dimineata si am ramas ranjit tot, nici acu nu mi-a disparut ranjetul. E de vis! Abia astept sa ma urc iar :lol:

 

Asfalt Uscat la baetii!!!

 

* pai poate ne spui si noua pe unde treci, ...stam la panda :scratch:

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas cu cuc.

 

Sa fie!

 

* pai poate ne spui si noua pe unde treci, ...stam la panda :scratch:

 

bafta!

 

Pai o sa spun cand o sa ies, deocamdata bateria si-a dat ultima suflare si pana luni nu ma misc din loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie!

 

 

 

Pai o sa spun cand o sa ies, deocamdata bateria si-a dat ultima suflare si pana luni nu ma misc din loc.

 

* pacat! uite ce vreme-i afara!!! ...eu ma duc sa ma imbrac-incalt. pun si strampii :scratch:

bateria mea a primit curent proaspat, de primavara :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Morpheus! Sa le stapanesti sanatos!

PS: daca iti cumperi baterie noua sa-mi spui si mie te rog cat ai dat pe ea/marca/de unde.

 

Merci!

 

se pare ca bateria nu si-a dat inca ultima suflare, a fost resuscitata duminica si m-am plimbat pana la inceperea ploii...

acum sunt iar calare si ma bucur ca e frumos afara.

 

can o sa cumpar baterie o sa dau un semn, deocamdata am aflat ca cel mai la indemana este magazinul Varta (pe Stefan Cel Mare in fata stadionului). o sa dau o fuga pe-acolo astazi ca tot lucrez la doi pasi de magazin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care u Clasicul, am vazut niste oferte super tari pentru accesorii de genul Fender bars pe ebay.com la super preturi. E criza nene si la astia, au dat jos preturile, iti iei accesorii acum poate la 50-70% din preturile de acum 1 an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care u Clasicul, am vazut niste oferte super tari pentru accesorii de genul Fender bars pe ebay.com la super preturi. E criza nene si la astia, au dat jos preturile, iti iei accesorii acum poate la 50-70% din preturile de acum 1 an.

 

Crede-ma ca la tot ce am vazut accesorii pentru Drifter, preturile sunt chiar mai mari decat anul trecut. Si mai tare e ca au crescut preturile la mobile. Fata de ce stiam si fata de chestia cu iarna-s mai ieftine.........chiar sunt mari. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar s-au schimbat si legile cu prvire la cumparaturile din USA....un z-bar m-a ajuns 550ron...tva plus comision vamal si foarte multa umblatura,de la comisionar la vama,apoi la posta ,apoi iar la vama...

 

Pentru cei care u Clasicul, am vazut niste oferte super tari pentru accesorii de genul Fender bars pe ebay.com la super preturi. E criza nene si la astia, au dat jos preturile, iti iei accesorii acum poate la 50-70% din preturile de acum 1 an.
Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara domnilor,

 

Cu vreo luni in urma m-am hotarat sa ma alatur comunitatii posesorilor de motociclete.

 

am staaat, am studiaaat, si m-am oprit la VN 900 Classic din mai multe motive:

 

- transmisie pe curea de kevlar :)

 

- finisaje excelente (dezamagire mare la H-D sau la concurenta :cheers: )

 

- iarta greselile de incepator

 

- protectie la plecare pe cric :)

 

- cutie de viteze cu ..... (am un lapsus-lipsus, nu poti baga a doua de pe loc :) )

 

anyway....e noua - 2500 km (preluare de leasing - multumesc lui cus) si era cheala si urata, vezi foto :)

post-42372-1234379814_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi de dimineata Vulcanul meu s-a infrumusetat cu o pereche de Vance&Hines -Cruzers- care se aud incredibil. Am facut o tura de dimineata si am ramas ranjit tot, nici acu nu mi-a disparut ranjetul. E de vis! Abia astept sa ma urc iar :)

 

Asfalt Uscat la baetii!!!

Bine ai facut ca le-ai schimbat,acum soferii chiar daca nu te vor vedea,cu siguranta ca te vor auzi! :cheers:

As vrea sa-mi iau si eu ceva de genul asta,slash-cut preferabil,asa ca te rog zi-mi si mie de pe unde le-ai achizitionat si cam la cat te-au dus cu totul.Txs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai facut ca le-ai schimbat,acum soferii chiar daca nu te vor vedea,cu siguranta ca te vor auzi! :cheers:

As vrea sa-mi iau si eu ceva de genul asta,slash-cut preferabil,asa ca te rog zi-mi si mie de pe unde le-ai achizitionat si cam la cat te-au dus cu totul.Txs.

 

Da, e just, chiar ma aud soferii acum! E o reala imbunatatire :)

 

Pai sunt cumparate de pe e-bay si au costat 300$ cu tranport, la care se adauga vama de 98ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...