Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Fratilor din August intru si eu in schema imi vine si mie vn 1500 din Japo. , dabea astept sa ma urc la pupitru , daca toate-s bune si frumoase ne vedem la festival la Bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

....ca uita-i sa va spun am avut un ij pe care l-am modificat si apoi un dnepr galben modificat la sanje , tare mandru am mai fost de el , dar acum in sf. pun si eu gheara pe un motor adevarat , am sa va tasehz neste poze cu ce am avut si cu ce o sa am , sa auzim de bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema: cand ma duceam la c-ta mi s-a rupt cablul de la kilometraj, la VN400.

 

Intrebare: unde pot sa-l repar? sau sa-l schimb?

 

am gasit un mosh care zice ca-l face el, dar sa-l scot si sa il duc si nu prea stiu cum sa-l desfac de la cutie si sa-l scot.

 

mersi,

207146[/snapback]

 

Cablul din cite stiu eu nu este pe cutie. E legat la roata din spate si se scoate f simplu (are un stift).

Nou te costa vreo 100 de euroi. Si nu stiu daca ai sanse sa il gasesti. Il comanzi si astepti pina te plictisesti.

Am aceeasi problema la a mea. Am facut comanda la UNITED MOTORS cu avans 50% si dupa o luna si ceva de amanari m-am dus si am cerut banii inapoi.

 

Daca rezolvi ceva cu reparatul da-mi si mie de stire..... sa incerc si eu schema. In principiu nu vad de ce ar fi rau.... in fond e numai o sarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harlea, moiÂşto nipra..e aia soră cu a lui CocoÂş?

207904[/snapback]

 

exact lupane , e sora geamana cu a lu' Cocos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superba

 

dupa cum arata imaginea o iei de la tomina... nu?

 

la cat te duce cu tot cu inmatriculare, vama, etc?

207926[/snapback]

 

Rebel,

inca nu stiu un pret exact , nu a putut sa-mi spuna , probabil ca fiecare dintre voi stiati ca pana acum motoarele la Tomina se bagau in tara bugati si se asamblau aici , de acum nu se mai aduc asha, se aduc intregi si caatare , e alt pret , din cuaza asta nu a putut sa-mi zica un pret si nu am sa stiu decat probabil dupa ce va intra in tara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... dar ca sa-ti faci o idee intra pe www.mobile.de si ai acolo preturile motoarelor din germania , mai adugi si tu vama , tva , acte , drum si vezi la cat ajunge una .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harley,te asteptam in clubul Vulkanologilor....

oricum,sa inteleg sa totusi HD e..??? :ok:

Black-HD fan.

208297[/snapback]

 

Am sa vin cu mare placere , insa azi am aflat o veste cutremuratoare , :kick: , imi soseste motorul abia la jumatea lu' Sept. , da acum n-o fii foc , am stat eu un an pe bara no-i murii inca o luna in plus , :kick: , va pupa tata si dabea astept sa ne intalnim la o :birthday: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SALUT!!Am si eu un VN de 750 si caut cate ceva ...Va rog sa ma ajutati daca puteti.Caut doua cauciucuri 100/90 - 1957 H si 150/90 - 1574 H.In plus mi s-a bulit cablul de kilometraj.Stiti pe unde se poate gasi.Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paaai! sa semnaz si eu condica pe aici, de vre-o luna sunt si Vulkan-ist :crack:

am ramas placut surprins de ce poate VN-ul 750 la cei 60CP declarati. Am facut un traseu de 720km, cred ca am avut bagaj vre-o 60-70kg + doua persoane pe motor si nu a cracnit deloc la urcarea pe transfagarasan :crack: , apoi la drum intins am mers cu o medie de 100km/h insa am "fript-o" si la 140- 150km/h sa vad cum se comporta si iarasi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paaai!  sa semnaz si eu condica pe aici, de vre-o luna sunt si Vulkan-ist :crack:

am ramas placut surprins de ce poate VN-ul 750 la cei 60CP declarati. Am facut un traseu de 720km, cred ca am avut bagaj vre-o 60-70kg +  doua persoane pe motor si nu a cracnit deloc la urcarea pe transfagarasan  :crack: , apoi la drum intins am mers cu o medie de 100km/h insa am "fript-o" si la 140- 150km/h sa vad cum se comporta si iarasi  :crack:

215314[/snapback]

 

 

este mah o motoreta potenta. :crack: si are 66CP nu 60 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este mah o motoreta potenta.  :crack: si are 66CP nu 60 :crack:

215327[/snapback]

 

Daca zici tu! asa o fi dar pe talon scrie 44KW de aici am dedus cei 60CP

Tare as fi vrut sa ne intalnim la Sibiu sa mai povestim... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici tu! asa o fi dar pe talon scrie 44KW de aici am dedus cei 60CP

Tare as fi vrut sa ne intalnim la Sibiu sa mai povestim... :crack:

215341[/snapback]

 

exista 2 versiuni de vn750.. pt europa cu 59ps si pt us cu 66ps

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cadrul meu langa serie este pansonat MADE IN USA, insa ceasul de viteza este doar in kilometrii nu si in mile. Asta ce varianta ar fi?

In fond si la urma urmei ce mai conteaza 5-6 caluti eu sunt multumit de ea :crack: am rezolvat-o si cu incarcarea... sunetul inca nu ma satisface desii la decelerari bruste da niste plesnituri care ma incanta :crack:

Editat de Bazil88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cadrul meu langa serie este pansonat  MADE IN USA, insa ceasul de viteza este doar in kilometrii nu si in mile. Asta ce varianta ar fi?

In fond si la urma urmei ce mai conteaza 5-6 caluti eu sunt multumit de ea :crack:  am rezolvat-o si cu incarcarea... sunetul inca nu ma satisface desii la decelerari bruste da niste plesnituri care ma incanta :crack:

215990[/snapback]

 

versiunea europa daca are vitezometrul in Km/h

 

Poscniturile sunt dementiale.. scoate toba intermediara si o sa sune mai tare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poscniturile sunt dementiale.. scoate toba intermediara si o sa sune mai tare :kiss:

216045[/snapback]

 

 

HA!HAAA! este scoasa de mult, ma distreaza cand dupa ce fac cate o depasire si revin pe banda in fata celui depasit reduc total acceleratia :crack: :crack: :crack: :crack: se aud 2-3 pocnituri serioase si cel din spate franeaza instantaneu :crack: :crack: :crack:

 

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HA!HAAA! este scoasa de mult, ma distreaza cand dupa ce fac cate o depasire si revin pe banda in fata celui depasit reduc total acceleratia  :crack:  :crack:  :crack:  :crack:  se aud 2-3 pocnituri serioase si cel din spate franeaza instantaneu :crack:  :crack:  :crack:

 

:crack:  :crack:

216078[/snapback]

 

iti recomand cu caldura tobe Vance & Hines !!!! vezi ca poti sa gasesti inregistrare cu sunetul lor pe net... sunt DEMENTIALEEEEE.. eu daca nu o vand anu asta.. la iarna e condamnata la taiere.. o fac de moare lumea si nici ca o mai vand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu eu referitor la puterea Vulcanului 750 Twin. In mod normal are 48,5kW(66 PS) dar variantele pentru Canada si Africa de Sud au 50.0 kW(68 PS), varianta pentru Germania 36,8kW(50PS), varianta pentru Franta 45,9kW(62.4 PS), @7500 rpm asta pentru VN750-A1-> , pentru VN750-A9 -> exista modelul pentru Europa care are 44kW (60PS) si pentru Franta 43kW (58,5PS), @ 7500 rpm (acum nu ca Franta nu ar fi in Europa, dar cred ca au cerinte speciale la inmatriculare). PS - horsepower

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...