Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna intrebarea dar si raspunsul este simplu :

Lasand deoparte numarul de km facut cu o motocicleta si timpul isi pune amprenta asupra ei .

La acelasi numar de km la o motocicleta mai veche sunt mai multe de schimbat si foarte probabil mai greu de gasit piesele - uzura in sine a motocicletei este mai mare.

Acum nu te supara draku-le dar referitor la motocicleta ta ... din '86... eu unul nu pot crede neam ca are doar 20 si ceva de mii de km - a mea din 89 are vreo 45 de mii si tot cred ca a fost dat macar 1 data kilometrajul inapoi.

La alegerea unei motociclete/masini cred ca cel putin 50 % tine de noroc - si eu pana acum la capitolul asta am avut noroc cu carul :unsure:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hombre,iti garantez si eu,ca atitia km are,aia a lui Narcis (a.k.a. draku)...Stiu cand si cum a fost adusa...Si cat de bibilita a fost,pina acuma .Eu ,de a lui,iti ziceam,cand spuneam ca stiu una de vanzare...

A,si mai stiu un 750,de State,cum vrei tu,dar tot vechi,de prin '89.Daca ai drum prin Bucuresti,te duc sa-l vezi.Zace in curte la Biker's,la Ursu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar, dar iti spun ca o parere pe care ti-o faci din poze, din auzite si din ideile de pe piata din .ro nu este corecta

nu stau acum sa fac teoria chibritului in legatura cu asta, cei care au vazut-o iti pot spune ce si cum despre ea

ca fapt divers, cum spunea si darian, s-a fabricat incepand cu '85 pana de curand, deci piese se gasesc. (ma rog, nu cred ca vrei sa stii cat costa cele OEM... :unsure: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane nu te contrazic pt ca nu am de unde sa stiu, ideea e ca doar vara asta .. pana acum eu ma apropii vertiginos cu mobra mea de 10 mii - concluzia e ca eu fac in 2 ani cu motorul atat cati a facut vn ul lui Narcis in 23-24 ani de viata - de asta am spus ca nu imi vine a crede si oricum nu ma indoiesc ca nu a fost "bibilita" , se vede si in poze :polite: . Dariane daca as fi fost din Buc te-as fi vizitat destul de des - imi place ce faci cu pielea :crack:

Iar Narcis - serios chiar nu vreau sa le stiu pretul - si asha imi e greu sa tin si masina si mobra :unsure: - oricum inca o data multumesc pentru indicatii si sper sa iti dai kawa ul cat mai repede si cu cat vrei tu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand sissy-bar kawasaky vn 1500 -100 euro si fender trim cu semnale incorporate -50 euro,starea cromului foarte buna ,se potrivesc si pe alte motoare,tel 0732.357.940, 0722.642.205,email rolando_lazar@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea ziceti voi daca stiti unde gasesc eu codurile pentru culoarea vopselei la vulcanul calssic?

 

 

:laugh: hmm...da...nujtiu. O intrebare mai usoara n-ai?

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand sissy-bar kawasaky vn 1500 -100 euro si fender trim cu semnale incorporate -50 euro,starea cromului foarte buna ,se potrivesc si pe alte motoare,tel 0732.357.940, 0722.642.205,email rolando_lazar@yahoo.com

 

 

slut

portbagajul il dai separat?

daca il dai sa imi spui ce distanta e intre prinderi...si un pret

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: hmm...da...nujtiu. O intrebare mai usoara n-ai?

 

niet!

 

trebe sa fac rost de codul vopselei ca sa stiu ce sa comand. mi-a sarit o piatra de pe drum in rezervor si a sarit vopseaua si nu vreau sa ma prinda iarna cu zgaiba aia pe rezervor.

deci? stie careva?

 

as putea sa-mi fac vopseaua la magazin specializat ducand mostra dar nu am incredere. am mai facut pentru masina si n-a iesit nuanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,si-atunci,nu-i mai bine sa vopsesti tot rezervorul? Faza cu nimerit pe-alaturi,cu nuantza,am mai vazut-o...Era un FZ6,re-vopsit la Badsi,adica la reprezentanta Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slut

portbagajul il dai separat?

daca il dai sa imi spui ce distanta e intre prinderi...si un pret

 

multam

 

salut!

 

separat nu il dau decat daca mai gasesc pe cineva sa vrea sissy- barul....dimensiuni pot sa pun maine .. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea ziceti voi daca stiti unde gasesc eu codurile pentru culoarea vopselei la vulcanul calssic?

 

 

nea Stefane, eu mi-am vopsit aripa fata la Kaore si a iesit la nuanta bine. acum nu stiu daca au ghicit-o in stele sau au aparatura. parca ziceau ca lucreaza cu unii care au aparatura care ghiceste bine in ...nuante.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea ziceti voi daca stiti unde gasesc eu codurile pentru culoarea vopselei la vulcanul calssic?

Daca e vopseaua originala...Gasesti la Lizeanu (la magazinul cu vopselesi nu numai) un catalog cu culori moto pe ani si marci. Am cumparat de destule ori vopsea de acolo si a iesit exact ce trebuia sa iasa. Ultima a fost un ninja, cu verdele ala al lor... Codul scris pe motor nu coincide cu codurile pe care le-am gasit la magazine.

PS: Sapt trecuta am facut si un VN...

Editat de blackdtr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am gaurit tobele saptamana trecuta, clar nu mai suna ca un troleibuz.

E si remediabil....ca am taiat niturile tablitilei din spate si am scos-o pe aia intacta...am gaurit a doua tabla...care uneste tzeava mica de aia mare, daca e nevoie prind tabla aia exterioara cu autofiletante si e inapoi pe silent.

 

si niste poze frumoase cu veneu' :laugh:

post-9738-1249634802_thumb.jpg

post-9738-1249634853_thumb.jpg

post-9738-1249634868_thumb.jpg

post-9738-1249634973_thumb.jpg

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand sissy-bar kawasaky vn 1500 -100 euro si fender trim cu semnale incorporate -50 euro,starea cromului foarte buna ,se potrivesc si pe alte motoare,tel 0732.357.940, 0722.642.205,email rolando_lazar@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea Stefane, eu mi-am vopsit aripa fata la Kaore si a iesit la nuanta bine. acum nu stiu daca au ghicit-o in stele sau au aparatura. parca ziceau ca lucreaza cu unii care au aparatura care ghiceste bine in ...nuante.

 

bafta.

 

unde se afla acest Kaore ?

 

Daca e vopseaua originala...Gasesti la Lizeanu (la magazinul cu vopselesi nu numai) un catalog cu culori moto pe ani si marci. Am cumparat de destule ori vopsea de acolo si a iesit exact ce trebuia sa iasa. Ultima a fost un ninja, cu verdele ala al lor... Codul scris pe motor nu coincide cu codurile pe care le-am gasit la magazine.

PS: Sapt trecuta am facut si un VN...

 

Hmm... ea sa incerc la acest Lizeanu ca e aproape de scarbiciu...

Unde ai facut VN? adica l-ai vopsit tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...