Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

In Dristor ( de fapt garajul il am langa Sectia 12, pe Baba Novac).

Daca vrei sa vii, tre sa ne vedem pana in 10.30 dimineata sau dupa 18.00 seara, ca in rest ma duc prin Pantelimon sa omor oameni.

 

 

atunci sa fie maine pana in 10,30 ... si te sun cand ajung langa sectia 12...e kiar aia in spate la baba novac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vi-l prezint pe ..EL.

 

Nu va luati de mine ca e lantul rubiniu :cheers: , ca o sa-mi bag manutele in el cat de curand. Il astept pe Blacku sa-mi aduca consumabilele. B)

uite ce oferta am eu

pentru comenzile tale dau comenzile mele si o diferenta confortabila.

motorul meu e identic cu al tau inclusiu culoarea

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de Vulcan. Ma numar si eu acum printre voi cu Driferul meu, pe care am venit din Geneva si care nu se dezminte. E inimaginabil. Ma simt onorat sa va fiu alaturi.

Nene sa-l stapanesti sanatos sa te bucuri de el si sa ne vedem cu bine ! :lol:

Completeaza si tu datele de la profil sa stim si noi cu cine stam de vb. si de unde sa te luam :cheers:

Editat de Harley
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de Vulcan. Ma numar si eu acum printre voi cu Driferul meu, pe care am venit din Geneva si care nu se dezminte. E inimaginabil. Ma simt onorat sa va fiu alaturi.

 

 

fumusel motor,e 800 nu?....dar de ce are nr de elvetia?

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de Vulcan. Ma numar si eu acum printre voi cu Driferul meu, pe care am venit din Geneva si care nu se dezminte. E inimaginabil. Ma simt onorat sa va fiu alaturi.

 

 

Sa-l stapanesti sanatos!

E ft frumoasa motocicleta!

Sa ne vedem cu bine pe drumurile tarii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ei eu live unul la intrunire la Timisoara (ala de 800), si da, da bine in poza (faptul ca aparatoarea spate se misca odata cu roata e criminal din punct de vedere vizual). Dar, pt ca sunt un mofturos si o sa existe intotdeauna un dar, am fost si langa ea si am facut ce fac mereu. Adica am ciocanit cu degetul peste tot. Plastic la greu!

Ai foarte mare dreptate, dar tinand seama de faptul ca motocicleta cantareste la gol 312 kg, si crede-ma ca e bomba, daca mai avea si oalele din tabla probabil ca dadea cu virgula. Nu mai vorbesc de faptul ca daca ti-o pocneste cineva din fata sau din spate s-ar putea ca tabla sa-ti tina roata pe loc si sa te uiti la ea. Totusi e Kawasaki nu Indian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, dar argumentele astea nu tin la mine.

Aia de la Harley cum de pun numa fier, si totusi motoarele lor trag 300 kile?

Si pe harleisti nu-i trosneste nimeni? Lor nu le intra tabla-n roata? EU am intrat cu Niprul de doua ori de-a dreptul in doua Dacii - aparatoarea fata nu a cedat niciodata.

 

Parerea mea.

 

A, Drifterul de 800 are 298 kile la gol.

:lol: Moshulica, ma faci sa ma simt de parca mi-am lut aripi de plastic de care nici Niprul nu are, pentru ca n-am avut bani. Japonezi fraieri. O sa le sugerez sa reflecteze. Ce treaba ai cu Drifterul de 800? Chiar nu te inteleg? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am vandut Eliminatorul zl 600 si am pus mana pe un Vulcan 1500 din '95 !(asta da upgrade :cheers: )

Sunt foarte multumit de motor care trage ca un hummer :cheers:

Odata coborat de pe un chopper cu motor de speed(6 trepte /4-in line /16 strke) si suit pe VN 1500 simt ca nu cunosteam adevaratul comfort si ca eram departe de easy-rider !

Ma felicit singur pt efortul financiar si ma declar indragostit de BIG TWIN-ul meu !

Apropo am mers la drum cu un prieten care are HD sporster 1200 : l-am facut muci ....cea mai dura lectia i-am dat-o in rampa la 35-40 grade inclinatie !

Va salut asfalt uscat ! :lol:

P.S Astept sa iau legatura cu alti posesori de VN 1500 (vn 88) !

post-405-1151229658_thumb.jpg

Editat de SOCKY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AWD:"Ma, tu mai intai ia-ti, si dupa aia lauda-te cu lopata ta. Ne-am inteles? "

 

las ca ma razbun eu..... :crack:

 

 

Mi-am vandut Eliminatorul zl 600 si am pus mana pe un Vulcan 1500 din '95 !(asta da upgrade :cheers: )

Sunt foarte multumit de motor care trage ca un hummer :crack:

Odata coborat de pe un chopper cu motor de speed(6 trepte /4-in line /16 strke) si suit pe VN 1500 simt ca nu cunosteam adevaratul comfort si ca eram departe de easy-rider !

Ma felicit singur pt efortul financiar si ma declar indragostit de BIG TWIN-ul meu !

Apropo am mers la drum cu un prieten care are HD sporster 1200 : l-am facut muci ....cea mai dura lectia i-am dat-o in rampa la 35-40 grade inclinatie !

Va salut asfalt uscat ! :cheers:

P.S Astept sa iau legatura cu alti posesori de VN 1500 (vn 88) !

 

hmmm,de aia va luati motoare,sa dati lectii? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te bagi? Mariaaanneeeeee....

ma domnule da-mi un nr de tel sa te sun ca sa vorbim problema e ca eu sunt din salaj si asta e tn ardeal

e sah care vine in Bucuresti si poate rezolvam problkema

eu am 1 85 si imi vin perfect

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

hmmm,de aia va luati motoare,sa dati lectii? :lol:

 

:crack: Nu chiar sa dau lectii unui HD Sporster 1200 ci pt ca imi doream un big twin si un sound ca atare !

:cheers: :cheers: :crack:

P.S : TOT RESPECTUL PT HD ...DAR MAI ALES PT UNELE MODELE !

ALTFEL SPUS S-AR ZICA CA PISICA UNDE NU AJUNGE ZICE CA PUTE ! :laugh:

:)

post-405-1151265100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu stiu de ce, dar nu te felicit pt performanta asta de mai sus.

 

Sa te bucuri de motor!

 

Geo

Multzam pt urare si tin sa mentionez ca mai sus m-am referit la demarj in panta !

 

Nu-s ucigas de fiare si imi place sa cred am tinut la motoarele mele si tin si la asta !

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare: vulcanul comandat in Germania este prevazut cu comenzi avansate. Tinand cont ca am stat pe vn lui Blackrider si nu ajungeam comod la comenzi, in cazul in care se intampla acelasi lucru si la cel pe care mi l-am luat, se baga cineva la schimbul de comenzi (adica le dau pe cele avansate si le vreau in schimb pe cele normale+o eventuala diferenta de bun simt)?

Haules-baules baftalo.

 

Oferta is out. Daca va intereseaza, puteti vorbi de comenzi avansate cu Kawa Dan.

S-a miscat omul repede. Si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am implinit 10.000 km cu Vulcanetele.

Ride on, brothers!

 

si eu am 6000, azi am revizia de fapt

 

 

n-ati plecat mah,la mare?

B.

 

am fost si la mare, dar dezamagitor ce era pe acolo (inafara de Mare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...