Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Ciudat ca nu are nici un efect surubul ala. Cat de usor se invarteste?

nu se invirteste greu dar nici ca si cum ar merge in gol.este cu un arc din cate am observat eu.adica un arc care il tine inauntru cind eu il trag afara putin,ca sa invirt de el.cred ca vb de acelasi surub,nu?ca altu nu am vazut acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cauta manualul de service de la VN750.

http://www.tanga-moteurs.ro/service/ il gasesti la adresa asta sau fa click mai jos

http://www.tanga-moteurs.ro/service/data/K...ual%26Parts.zip

Ai capitolul 15 in care iti spune ce trebuie sa faci ca sa verifici partea electrica.

multumesc,dar linkul respectiv nu mai merge.in alta parte unde gasesc manual?

fara bani,dar pe bere :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc,dar linkul respectiv nu mai merge.in alta parte unde gasesc manual?

fara bani,dar pe bere :crack: :crack:

 

linkul merge f bine, are 64mb pdf-ul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa nu vorbiti de acelasi surub. Nu e cu nici un arculet, este in spatele filtrului de aer (cam la ora 4 asa), este rotund cu striatii sa zic mai mari, e ca o floare (na), si are cam 1,5 cm diametru.

da,de ala vb.l-am gasit.mi se pare ca are un arc deoarece cand il trag putin in afara,ceva in tine inapoi(de aia am spus ca un arc,ca e elastic:eu trag putin afara ca sa-l pot invirti,si arcul???il trage inapoi).da,e cu stiatii ca o floare,de 1,5 cm aprox.dar ma gandesc eu acuma ca nu ar trebui sa il trag afara deloc,ci sa il invirt asa cum e el in pozitia lui initiala.am sa incerc si asa,numa ca frige motoru ca dracu ca e cald.care e sensul de rotatie pt marirea relantiului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Bai,dar tu esti de groaza..

Invirte de el si ai sa-ti dai seama care este sensul de rotatie si cum creste/scade relantiul!!

Pentru toate timpeniile fugiti in fata calculatorului??

In alta ordine de idei,el are un arc de care este prins si care la rindul lui este prins in corpul carburatorului,nu este fixat acolo.De aia opune rezistenta si este elastic atunci cind tragi de el..

Dar tu nu trebuie decit sa rasucesti,nu ai teaba cu trasu'!!

Pricepusi??

Sanatate multa..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune si L.U.V. nu tbe sa tragi de surub ci doar sa invartesti.

 

Awd-ule de-abia astazi ma uit in carte sa iti zic ce si cum e cu cai putere/cuplu la vnu ca am fost plecat cu el in conced vreo 1200km si l-am cam cocosat. Saracu mi-e cam mila de el. Dar s-a comportat exemplar. N-am ce sa zic. A inghitit saracu la ploaie cat n-a vazut de cand e. Singura chestiune pe care o am de facut la el e sa ii intaresc suspensia pe spate ca e prea moale si la drumurile de pe la noi cu pasager cam se lasa mult si loveste roata de aripa la viteza dand prin denivelari.

Traiasca VNu ca bine se mai comporta pe ploaie!

Asfalt USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici un vulcan la intrunireab de la satu mare decat al meu si un ungur cu care a fost imposibil de comunicat

intalnire relativ buna si ploaia de altfel.

vand vulcanul daca intro saptamana da cineva pe el 4000 de euro

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici un vulcan la intrunireab de la satu mare decat al meu si un ungur cu care a fost imposibil de comunicat

intalnire relativ buna si ploaia de altfel.

vand vulcanul daca intro saptamana da cineva pe el 4000 de euro

zaha

 

Alo domnu cum adica nici un vulcan la Satu Mare? :eek: Io am sosit sambata dimineata si am vazut vulcane :kick:

 

Ajutati-ma fratilor :kick: . Azi am incasat un cui la roata de pe spate :crack: :D :D si nu prea stiu cum se desface roata (cardanu), da-ti-mi niste indrumari sa nu-mi prind urechile pe acolo :D . E prima mea pana :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo domnu cum adica nici un vulcan la Satu Mare? :crack: Io am sosit sambata dimineata si am vazut vulcane :what:

 

Ajutati-ma fratilor :crack: . Azi am incasat un cui la roata de pe spate :crack: :what: :what: si nu prea stiu cum se desface roata (cardanu), da-ti-mi niste indrumari sa nu-mi prind urechile pe acolo :what: . E prima mea pana :crack: .

 

doua am vazut eu unul cu nr. de ungaria si al meu si sambata am sosit si eu ,am fost si la parada

cum arata motorul tau?

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am tunat motoru cu un ,,set'' de tobe goale :ok: :hug: :P . E o fiara scuipatoare de flacari :drink: . Credeti ca e afectat puternic consumul? :P

pai cred ca in cateva zile o sa ne dai tu raspunsul exact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10.000 ai tai?

nu bre, doar 2.000 ai mei..si o sa mai adaug cel putin 200 cand o sa vin la Targoviste..

 

pai Mihai,tu n-ai sissybar?

Nu, si Oana nu prea merge cu mine ca o doare spatele..sper ca sissy-barul sa rezolve oarecum problema.

AWDule, tu nu-l vinzi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor care stiti un motor de vn de 750 din 86 de vanzare?

doar motorul sau cilindrii,arbore,biele pistoane,axe came.

 

am un prieten care si-a luat si el vulcan si nici n-a ajuns cu el acasa.

in loc de un cuzinet,avea bagata o tabla.romani nesimtiti.

in loc sa se dea,l-a adus pe platforma direct in sevice.

 

multumesc anticipat. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...