Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

In ambele evacuari? Pacat. Trebuia numai intr-una, ca s-ar fi auzit mai bine la ralenti, mai subturat, mai a la Harley.

 

ma rautaciosule, tu de ce nu iti iei harley odata!

 

lasa omu' sa se bucure de a lui si tu bucura-te ca vrei sa o schimbi pe a ta!

 

:finger:

 

cred ca ne-am salutat in benzinaria Petrom, in Resita,duminica la plecare.....erai cu o fata ....si un baiat cu hayabusa era cu voi...?eu eram cu shovelu parcat la intrare in magazinul benzinariei.

B.

 

ps:ceilalti,nu m-ati convins....

 

aha. Acuma stiu! :rusinica: Poate data viitoare iti aud si eu tobele alea, ca ti le lauda buurestenii :cheers:

 

Na cum am ajuns, sa ma dau cu hayabusistii la drum lung, ca cioparistii cu 80 pe afara si 50 in localitati :cheers:

 

Se stiu ei care, nu sariti toti acu'

 

 

PS

 

lasa, B, vii tu la Bucuresti si spala baietii rusinea cu ceva bericioaica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

QUOTE(sorinavram @ Jul 17 2007, 11:27 PM)

 

In ambele evacuari? Pacat. Trebuia numai intr-una, ca s-ar fi auzit mai bine la ralenti, mai subturat, mai a la Harley.

 

 

Intr-o evacuare doar nu am vrut sa dau din cauza diferentelor de presiune din evacuari la care ajungi, lucru care dauneaza motorului pe termen lung. De ce oare se fac evacuarile calculate sa aiba aceiasi lungime si aceiasi presiune la iesirea gazelor....

Editat de yknot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-l laud acilea pe cumatrul LupAlb, care aseara mi-a facut cadou un portbagaj care vine brici pe motoreta mea (bine, el nu stie inca virgula ca-i cadou, dar nici sa nu-i spuneti, va rog eu).

Nu e rautacios, dar are si el doua fixuri: Harli si Vulcanu' de 900.

 

Pt Sorinacio Vulcanacio: :hug:

 

ia taci , mah, parca il vad pe vreun intruder de 1800, si incepe sa le spuna celorlalti: si ce daca are plastice?

 

:finger: :blink: :D :hug: :rusinica: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mrrr, nea Lupule zi ca-i dai portbagajul doar cu imprumut! hihi,

sa-l stapanesti sanatos Geo

 

Vreau sa-l laud acilea pe cumatrul LupAlb, care aseara mi-a facut cadou un portbagaj care vine brici pe motoreta mea (bine, el nu stie inca virgula ca-i cadou, dar nici sa nu-i spuneti, va rog eu).

Nu e rautacios, dar are si el doua fixuri: Harli si Vulcanu' de 900.

 

Pt Sorinacio Vulcanacio: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit o idee... ce-ar fi daca pe vulcanul de 800 am tranti o pereche de ditamai boxele in loc de coburi? Cum ar fi... ma gandesc eu?

Ce parere aveti?

ii mai punem si aer conditionat si il facem goldwing :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit o idee... ce-ar fi daca pe vulcanul de 800 am tranti o pereche de ditamai boxele in loc de coburi? Cum ar fi... ma gandesc eu?

Ce parere aveti?

 

He..He...La mine "e" in lucru...!Boxe IN coburi !!! K sa sune bine...Nu doar d-alea in carcasa de proiectoare... Acu' sa vezi comentarii...care sare primu'? AWD,Sorinavram,sau Circel? :cheers: :cheers: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He..He...La mine "e" in lucru...!Boxe IN coburi !!! K sa sune bine...Nu doar d-alea in carcasa de proiectoare... Acu' sa vezi comentarii...care sare primu'? AWD,Sorinavram,sau Circel? :cheers: :cheers: :rusinica:

Iata ca sar eu. Depinde de muzica pe care vrei s-o pui. Ca daca e manele... n-ar fi rau sa spanzuri de sisy-bar si un catel care da din cap la hurducaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma eu zic sa-i pui mai degraba boxeri ca tanga s-ar putea sa-l stranga! plictisitilor!

hai sa tragem o plimbare in weekendul asta si lasati manelele pt aia cu colanul gros precum lantul de la fantana si cu ursuletul pe post de boxe ambulante!

 

Mi-a venit o idee... ce-ar fi daca pe vulcanul de 800 am tranti o pereche de ditamai boxele in loc de coburi? Cum ar fi... ma gandesc eu?

Ce parere aveti?

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Black-ule,ca pe forum stau la serviciu...oricum,n-am computer acasa. N-am venit la Resita din lipsa de fonduri,+ ca-mi troncane niste lanturi de distributie,zici ca-i mixer...Sper sa-mi vina in max. 3 saptamini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Black-ule,ca pe forum stau la serviciu...oricum,n-am computer acasa. N-am venit la Resita din lipsa de fonduri,+ ca-mi troncane niste lanturi de distributie,zici ca-i mixer...Sper sa-mi vina in max. 3 saptamini.

de curiozitate, cat te costa lanturile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de curiozitate, cat te costa lanturile?

 

Cel mai ieftin,le-am gasit la 92 euro,toate..Da' era cu banii inainte,k la curve :rusinica: ...Asa ca am preferat sa dau 12 euro in +,da' sa le platesc cand vin. Oricum,vin in 3 saptamini,ca astia de unde le iau,de fapt tot de la ceilalti le comanda...

Achizitionat azi dimineatza si-un alternator nou-noutz ...Mai putzin de juma' decat aici,cu

transport cu tot!!!Evident,luat de pe ebay. il am in 2-3 saptamini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai ieftin,le-am gasit la 92 euro,toate..Da' era cu banii inainte,k la curve :rusinica: ...Asa ca am preferat sa dau 12 euro in +,da' sa le platesc cand vin. Oricum,vin in 3 saptamini,ca astia de unde le iau,de fapt tot de la ceilalti le comanda...

Achizitionat azi dimineatza si-un alternator nou-noutz ...Mai putzin de juma' decat aici,cu

transport cu tot!!!Evident,luat de pe ebay. il am in 2-3 saptamini.

Buna treaba ai facut, pretul mi se pare ok. Eu ma gandesc sa caut un ghidon mai putin inalt, si un parbriz. Stie cineva detalii?

Multzam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la serviciu vreo 7-8 modele de ghidon....La louis,la fel...Doar k aici,le avem pe stoc,Motomarket-ul. Parbriz ,sunt mai multe optiuni..Mai mic,sport,sau mare,tip cruiser ,k al meu. La Motomarket (Highway hawk,adica), de la Louis, sau de la Motor Unu (k al meu,mare). Da' sa stii ca-s scumpe! Plasticul ,vreo 300ron,prinderea lui,care am si adaptat-o,alti vreo 400...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la serviciu vreo 7-8 modele de ghidon....La louis,la fel...Doar k aici,le avem pe stoc,Motomarket-ul. Parbriz ,sunt mai multe optiuni..Mai mic,sport,sau mare,tip cruiser ,k al meu. La Motomarket (Highway hawk,adica), de la Louis, sau de la Motor Unu (k al meu,mare). Da' sa stii ca-s scumpe! Plasticul ,vreo 300ron,prinderea lui,care am si adaptat-o,alti vreo 400...!

uff... ufff... ouch! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar zice ca de vreo 2 zile sunt si eu posesor de Vulcan

post-3660-1184877984_thumb.jpg post-3660-1184877996_thumb.jpg

 

batranica (1986) a trecut printr-un proces aproape complet de refacere si acum arata ca mai sus

sper sa ne plimbam impreuna cat mai mult si fara probleme :cheers:

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o calaresti cu placere, arata neasteptat de bine pt anii ei.

 

Am vazut-o miercuri,la Arc...Nu-ti dai seama ,cat de bine arata :cheers: :rusinica: :cheers: !Pot sa ma laud k am contribuit si eu nitzel ,cu reparatul seii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar zice ca de vreo 2 zile sunt si eu posesor de Vulcan

post-3660-1184877984_thumb.jpg post-3660-1184877996_thumb.jpg

 

batranica (1986) a trecut printr-un proces aproape complet de refacere si acum arata ca mai sus

sper sa ne plimbam impreuna cat mai mult si fara probleme :cheers:

:rusinica:

 

Arata super!

:cheers:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...