Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

va rog daca stiti ce filtru de ulei trebuie sa folosesc la vulcanul de 800 sa imi spuneti codul ca nu pot sa il desfac si nu scrie pe el nimic asa ca trebuie sa il sparg dar nu pot face asta pt nu am altul nou asa ca roguva un cod ,ceva pt. filtrul de ulei.

zaha

 

 

imposibil sa nu se poata desface...cu cheie tubulara de filtru....sau cu cheie-lant....sau chiar cu mana.

cod Louis:10050200=6,45eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...Sau te duci la magazinele moto ,care vand si filtre de ulei,ti-l gaseste in catalog,pt. motorul tau.Asa ceva costa cam 30-35 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog daca stiti ce filtru de ulei trebuie sa folosesc la vulcanul de 800 sa imi spuneti codul ca nu pot sa il desfac si nu scrie pe el nimic asa ca trebuie sa il sparg dar nu pot face asta pt nu am altul nou asa ca roguva un cod ,ceva pt. filtrul de ulei.

zaha

 

Suna-i pe cei de la united. O sa iti zica care este codul fiindca au un catalog cu accesorii. Nu chiar originale kawa da macar stii de unde sa o iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare proprietari de Vulcan!!

Sunt mai nou pe aici,am un VN 2000,si as vrea sa va intreb daca aveti in plan vreo iesire ca as merge si eu cu voi! Daca se poate bineinteles! Id meu pe mess este: liviudurbac. Numarul de tel:0722311009.

pun o poza cu un VN 2000 dar e de pe site de la kawasaki. Al meu este din 2005 si este Ltd,adica are niste cromuri in plus de varianta normala.L-am adus din state,intre timp i-am mai montat niste accesorii:parbriz,niste protectii de vant pentru picioare,bari de protectie la picioare,genti pe spate,proiectoare si acum trebuie sa imi mai soseasca o masca de radiator cromata,manere cromate,niste placute cromate ce se pun pe etrieri.

cat de curand o sa va pun niste poze ca sunt tare mandru de ea! :cheers:

post-14603-1180513477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l calaresti sanatos !

Vorbim vineri.Sunt liber.Sper sa am motoru' gata pina atunci,altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand l-ai inmatriculat in Romania? si cat te-au costat actele?

l-am inmatriculat cand l-am cumparat adica in 2005 ca il am de nou,asa ca nu e relevant cat au costat actele si nici nu mai stiu! eu sunt nou inregistrat pe site,motorul il am de aproape 2 ani! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog daca stiti ce filtru de ulei trebuie sa folosesc la vulcanul de 800 sa imi spuneti codul ca nu pot sa il desfac si nu scrie pe el nimic asa ca trebuie sa il sparg dar nu pot face asta pt nu am altul nou asa ca roguva un cod ,ceva pt. filtrul de ulei.

zaha

 

foloseste asta pt a afla ce flitru folosesti.

 

http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare proprietari de Vulcan!!

Sunt mai nou pe aici,am un VN 2000,si as vrea sa va intreb daca aveti in plan vreo iesire ca as merge si eu cu voi! Daca se poate bineinteles! Id meu pe mess este: liviudurbac. Numarul de tel:0722311009.

pun o poza cu un VN 2000 dar e de pe site de la kawasaki. Al meu este din 2005 si este Ltd,adica are niste cromuri in plus de varianta normala.L-am adus din state,intre timp i-am mai montat niste accesorii:parbriz,niste protectii de vant pentru picioare,bari de protectie la picioare,genti pe spate,proiectoare si acum trebuie sa imi mai soseasca o masca de radiator cromata,manere cromate,niste placute cromate ce se pun pe etrieri.

cat de curand o sa va pun niste poze ca sunt tare mandru de ea! :P

bun venit in club

vulcanul de 2000 e tare fain sa il folosesti sanatos

cand vii in transilvania ca asta cere drum contacteazane

la cluj mai era 1 frumos cred ca si ala era nou rre dar frumoase

felicitari pt achizitie

zaha

 

Zaha,ti-ai montat guma pe spate?

ai rezolvat cu filtrul?

B.

am puso sus e bine dar si asta e de fata am descoperit acasa

no asta e multumesc tare de cod louis ca am cautat de numa si nu am gasit cred ca nu stiu sa caut l-am si comandat

sper ca ati ajuns acasa bine fara ploaie si fulgere

m-am hotarat sa vin la petrecerea voastra (intrunirea) ca nu am fost niciodata intruniri organizate de voi vreau sa fac diferenta.

sper sa ma primiti

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am puso sus e bine dar si asta e de fata am descoperit acasa

no asta e multumesc tare de cod louis ca am cautat de numa si nu am gasit cred ca nu stiu sa caut l-am si comandat

sper ca ati ajuns acasa bine fara ploaie si fulgere

m-am hotarat sa vin la petrecerea voastra (intrunirea) ca nu am fost niciodata intruniri organizate de voi vreau sa fac diferenta.

sper sa ma primiti

zaha

 

 

o fi buna si aia F, pt spate pana la urma...

am ajuns bine,ne-a stropit putin pe la Sebes dar dupa ce am ajuns acasa,dupa o juma de ora,s-a rupt ceru....

te asteptam la Raul Alb,de altfel orice biker care respecta regulamentul si organizatorii ,e binevenit,mai ales chopperistii!

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce guma vreti sa puneti pe spate bai domnule?

 

 

eram la cluj,si vroia guma pt spate,140-150 latime,ca a lui era cam dus-a...

si-a luat un sh cu 80ron,dar se pare ca e F(pt front),desi am cautat impreuna o gramada...

nu e prea indicat sa pui front in loc de rear...

i-am recomandat M880-ul rear,pe care il am eu de vanzare,nou.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,dupa cum se vede in avatar,am un vulcan de 800....

ii rog pe cei care au vulcanuri,sa posteze aici.

multumesc.

Blackrider

 

LE: din pacate am parasit grupul vulcanologilor...

 

Salut Cristi Blackrider, sunt Vladimir Che Guevara alias Vladisto! Am un VN 750 A9, pe cardan, de 60 CP, din 1993, cu enginebaruri, bleumarin cu sa albastra si sunt din capitala! Din ce localitate esti, brother? :lol:

post-13506-1181640183_thumb.jpg

post-13506-1181640219_thumb.jpg

post-13506-1181640236_thumb.jpg

post-13506-1181640317_thumb.jpg

post-13506-1181640340_thumb.jpg

post-13506-1181643399_thumb.jpg

post-13506-1181643468_thumb.jpg

Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristi Blackrider, sunt Vladimir Che Guevara alias Vladisto! Am un VN 750 A9, pe cardan, de 60 CP, din 1993, cu enginebaruri, bleumarin cu sa albastra si sunt din capitala!

 

Hai noroc!

Pe tine nu te stiu,da' motoru' l-am mai vazut...E singurul cu saua albastra...Vroia sa faca schimb de motoare, cu tine, Cristi (alias Ambidextru).Asai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut Cristi Blackrider, sunt Vladimir Che Guevara alias Vladisto! Am un VN 750 A9, pe cardan, de 60 CP, din 1993, cu enginebaruri, bleumarin cu sa albastra si sunt din capitala! Din ce localitate esti, brother? :lol:

 

Naaaaiiiissss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc!

Pe tine nu te stiu,da' motoru' l-am mai vazut...E singurul cu saua albastra...Vroia sa faca schimb de motoare, cu tine, Cristi (alias Ambidextru).Asai?

 

Cristi Banditu sau Tata Vader, care are un sport de 1000 si a avut un Intruder de 600? Daca-i asa, da! :lol:

 

Naaaaiiiissss

 

Buna bucatica! Daca se potrivesc si la Vulcan VN 750 A9, vreau si eu! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, am o nedumerire. cat consuma in conditii normale un VN 800 in oras?

 

trei saptamani la rand am facut consumul si de fiecare data mi-a dat mai mult cu un litru. am sperat sa fie aritmetica mea de vina, dar....din pacate nu e. am urcat succesiv de la 6 si ceva, la 7 si ceva, iar azi.... :crack: 8,4???!!! :welcome: mentionez ca la drum lung, cu pasager (si ploaie :thanks: ), a mancat 4,6 (au fost si ceva km buni prin oras aici). aici cred ca e bine. in oras nu ma prind care-i treaba. si de ce creste? sa zicem ca am un stil mai sportiv decat se recomanda pt un cruiser, dar tot nu se explica cresterea. ale voastre cat consuma?

 

daca al meu consuma mai mult decat trebuie, care credeti ca e cauza?

(united motors sucks.....asta offtopic, de nervi! stiu, sunt prea bland! :D )

 

asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in afara cu pasager consuma al meu 5 si fara pasager 4.

 

Acu in oras n-as putea sa-ti zic. Consuma cat vrea el :D

 

Mie mi-a consumat in oras si un rezervor la 100km asa ca...

nu i-am facut consumul niciodata in oras, sau daca i l-am facut nu mai tin minte...

 

Orscum e normal sa consume mult si aiurea zic eu in oras pentru ca e fataiala de la semafor la semafor, aglomeratie, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu are tot asa, un consum pe o plaja larga, de la 7 la 8,4. Conteaza mult cat e de aglomerat si stilul de condus. Daca esti obisnuit cu alte motoare, care la semafor cer sa fie turate putin in reprize (gen enduro 2T and stuff), aici nu e cazul. Acceleratia are pompa de spritz si fiecare accelerare, chiar usoara, mai baga niste benzina suplimentara in carburatoare. Un strop azi, un strop maine, uite ca se aduna.

 

Eu acum, tot ca sa ii reduc consumul, sunt in probe cu un stil nou de condus: daca sunt in oras si am o portiune mai libera in fata, plec de pe loc ci viteza I, o turez pana la 40 km/h, apoi bag a III-a, pe care o turez pana la 60 si bag a V-a. Motorul avnd cuplu mare la turatie mica, poate merge cu a V-a la 60 km/h fara probleme (stiu un tip cu Vulcan de 2000 care merge lejer cu a cincea la 45 km/h). In acest fel, secventa accelerare-decelerare la schimbarea vitezelor se intampla numai de 2 ori, nu de 4. Spritzul arunca doar 2 stropi de benzina, nu 4.

 

Iar daca ai senzatia ca o tin subturata, iata recomandarile producatorului pentru schimbarea vitezelor (in caz ca nu ai manualul):

1-2> 15 km/h

2-3> 25 km/h

3-4> 35 km/h

4-5> 45 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspunsuri. ma gandeam ca poate e ceva in neregula, dar m-am linistit. din partea mea n-are decat sa consume 10 %, nu regret vreun leu pe care il dau. numai sa fie normal pt el asa, sa nu fie din cauza vreunei dereglari la carburator sau mai stiu eu ce. asta e motivul pt care am vrut sa ma lamuresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un filtru de aer K&N 8095 pentru kawasaki vulcan de 800, orice model, garantie 1mil de mile http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=KA-8095 , pe care il dau cu 200 de lei. La united motors e cam 240 de lei, deci nu cred ca e mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...