Sari la conținut

Prima motocicleta BRABUS ever


piticot
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

intamplator am dat de link-ul asta si m-am uitat pe site....Prima motocicleta BRABUS ever made.... un KTM SuperDuke Evo 2022 cu accente Brabus și cu preț pe măsură....aproape 40k euro...

https://www.brabus.com/en/coops/brabus-1300r.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu cine va pune botul la așa ceva, când KTM-ul este la mai puțin de jumătate din preț. Subiectiv mi se pare și urâtă. Nu se pupă farul clasic cu design-ul agresiv al restului motocicletei. Chiar KTM au avut o tentativă de a face o versiune Husqvarna cu look mai clasic a lui SDR 1290 prin 2016, dar au renunțat.

 

image.thumb.png.a2bb1ebc4801d33245d08035f3ae9d56.png image.thumb.png.34ce0ff7521721250c3c6fbb23b3d135.png image.thumb.png.1a04ca7577beea1437feb52973176316.png image.thumb.png.36716e8ffa9721996a91ef4ed1fb0cbd.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, Lucian_M said:

Ce o face să fie atât de deosebită și să coste mai mult decât un GL? Nu-s acri strugurii, doar mă întreb.

 

Branding și status-symbol. Pe motocicleta aia se fac 10 mii profit lejer. Un Super Duke RR (care este și el vândut la suprapreț) pare o mega afacere pe lângă prostia asta.

 

3 minutes ago, patrick1 said:

Prototipurile, unicatele, raritățile sau seriile limitate ... costă. 

 

Elementele distincte față de SDR-ul pe care este bazat sunt limitate: far, ceva carenaje și roți. În rest sunt doar piese din catalogul de PowerParts de la KTM, inscripționate cu Brabus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, piticot a spus:

Salutare,

intamplator am dat de link-ul asta si m-am uitat pe site....Prima motocicleta BRABUS ever made.... un KTM SuperDuke Evo 2022 cu accente Brabus și cu preț pe măsură....aproape 40k euro...

https://www.brabus.com/en/coops/brabus-1300r.html

Hmm... n-as putea spune ca are un design prea fericit, dar oricum, arata mai bine decat un KTM original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Djebelu' a spus:

Vreo 20jde mii e Ktm-ul, iar de restul de 20jde mii capeti sticker-ele cu Brabus.

Fitza maxima la pretul pe masura corespunzator .

Fixed! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...