Sari la conținut

Limitare moto


Albertowski
 Share

Postări Recomandate

Salutare, sunt posesor de permis A2 și dețin un XJ6 limitat la 25kw, îl am de aproape un an și aș vrea să îi pun limitare de 35kw. Trebuie sa fac iar acte și asa? Presupun ca da, dar ma gândeam dacă găsesc doar limitarea fizica de 35kw pentru ca, de exemplu limitarea mea e undeva pe cablul de accelerație, o pot da jos în 3 minute și e o bucata de metal și ma gândesc ca pot găsi și una de 35kw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Albertowski a spus:

Salutare, sunt posesor de permis A2 și dețin un XJ6 limitat la 25kw, îl am de aproape un an și aș vrea să îi pun limitare de 35kw. Trebuie sa fac iar acte și asa? Presupun ca da, dar ma gândeam dacă găsesc doar limitarea fizica de 35kw pentru ca, de exemplu limitarea mea e undeva pe cablul de accelerație, o pot da jos în 3 minute și e o bucata de metal și ma gândesc ca pot găsi și una de 35kw

Caută ai vei găsi. O poți inlocui, da.. e ilegal.. da.. poate nu scrie pe plăcuța 35 in loc de 25 macar.🤷🏻‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Albertowski a spus:

Salutare, sunt posesor de permis A2 și dețin un XJ6 limitat la 25kw, îl am de aproape un an și aș vrea să îi pun limitare de 35kw. Trebuie sa fac iar acte și asa? Presupun ca da, dar ma gândeam dacă găsesc doar limitarea fizica de 35kw pentru ca, de exemplu limitarea mea e undeva pe cablul de accelerație, o pot da jos în 3 minute și e o bucata de metal și ma gândesc ca pot găsi și una de 35kw

Incepi "bine". Continua tot asa... ca nu degeaba traim in Romania.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 hours ago, pierrotlefou said:

Incepi "bine". Continua tot asa... ca nu degeaba traim in Romania.

😂😂 problema României eu eram

Dacă începeam "bine" cum încep mulți, era limitarea scoasa de mult 😂

Acum doar încerc sa caut un 35kw 😂

Cu A2 poți conduce pana în 35kw, am început de la 25kw, trec la 35kw după un an, nu vad problema asa grava 😂 

Trăim în România, în loc de răspunsuri pertinente oferim doar comentarii pe care nu le putem tine pentru noi 🫠

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Albertowski a spus:

😂😂 problema României eu eram

Dacă începeam "bine" cum încep mulți, era limitarea scoasa de mult 😂

Acum doar încerc sa caut un 35kw 😂

Cu A2 poți conduce pana în 35kw, am început de la 25kw, trec la 35kw după un an, nu vad problema asa grava 😂 

Trăim în România, în loc de răspunsuri pertinente oferim doar comentarii pe care nu le putem tine pentru noi 🫠

Tu vii cu românisme, doar ca sa te citez "Trebuie sa fac iar acte și asa? Presupun ca da, dar ma gândeam dacă găsesc doar limitarea fizica de 35kw..."
Stii foarte bine ca orice schimbare necesita schimbare si-n acte. Comentariul meu a fost la intrebarea legata de legalitate, nu de fezabilitate.
Incet cu pianul pe scari

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, 

 

Da, schimbarea de limitare de la 25 kw la 35 kw pentru motocicleta ta trebuie efectuata intr-un service autorizat RAR care sa emita un document in acest sens. 
Cu acel document faci reomologarea motocicletei si modificarile aferente in CIV si talon de inmatriculare. 

 

Succes si spor la motorit! 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...