Sari la conținut

Moto adus din UK


Postări Recomandate

Salutare tuturor! Am adus recent un Honda cbr 600rr din UK și nu pot trece de rar deoarece are faza scurta pe partea stânga! Știe cineva cum pot muta faza scurta pe partea dreapta ? Cred ca e o șmecherie din instalația electrica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nicio smecherie iti trebuie far de Europa,nu de UK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, frigider a spus:

Ce motiv stupid.

Mașinile au 2 faruri cu faza scurta din care 1 pe stânga, mult mai aproape de ax. Că mașina ocupa mai mult loc pe banda.

 

nu conteaza unde sta pe banda, conteaza unde bate

o masina cu faruri de anglia o sa te orbeasca si peste 4 benzi fiindca bate spre stanga prea sus

 

farurile moto oricum bat aiurea in functie de cat de grasa e fata din spate sau cat de denivelat e drumul, dar majoritatea sunt prea chioare sa conteze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, prafrau a spus:

 

nu conteaza unde sta pe banda, conteaza unde bate

o masina cu faruri de anglia o sa te orbeasca si peste 4 benzi fiindca bate spre stanga prea sus

 

farurile moto oricum bat aiurea in functie de cat de grasa e fata din spate sau cat de denivelat e drumul, dar majoritatea sunt prea chioare sa conteze

Greșeala mea.

Așa e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La polul opus, cand am inmatriculat in UK motorul din Ro, la revizia tehnica mi-au pus un abtibild dispersor pe far (un kit pentru cand circuli in UE), care e perfect legal, si se gaseste la orice Halfords… 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...