Sari la conținut

Toba omologata Benelli bn 125


alexalbisoru
 Share

Postări Recomandate

La 21.02.2024 la 19:18, alexalbisoru a spus:

Salut! Urmeaza sa imi achizitionez un Benelli bn 125 si vreau sa ii iau o toba de tip slip on. Problema este ca nu am gasit pana acum o toba omologata pentru acest model. Va rog sa ma ajutati cu sugestii si sfaturi pentru a gasi o astfel de toba. Multumesc!

Salut,

si bine ai venit.

Banuiesc ca e prima ta motocicleta, esti incepator, 16 ani. 

Sa stii ca mai toti tinerii isi doresc o motocicleta care sa fie zgomotoasa, pentru ca li se pare caeste cool, uau, etc. Sa impresioneze intai. SI cu cat mai tare, cu atat mai bine.

Ei, treaba asta este eronata, din mai multe puncte de vedere:

-este ilegal sa faci modificari la motocicleta. Se pot monta tobe legale, autorizate pentru uz stradal , insa acestea nu vor suna cine stie ce mai tare vs cum suna cu toba originala.

-tobe autorizate-scumpe!

-pe o motocicleta de 125, sa pui tobe, e ca si cum ai pune pe o bicicleta un ELERON IMENS. 

 

Asa ca sfatul prietenos, este sa stai cuminte. De banii de toba, ia o casca buna, o geaca moto, ghete, manusi, genunchiere, eventual un curs de mers pe strada-ca in scoala nu inveti decat sa tii ghidonul si cam atat..... Sau crashpads-crashbar, ca sigur o vei da pe jos. Si nu o data. 

 

Si nu fa ce fac toti...nu e deloc cool sa mergi pe bulevard in treapta a 2 a cu 9000 de ture, TOBA BUBUIND ca ultima besina obosita. ESTE DERANJANT pentru toata lumea. Poate tie iti pare cool acum, dar de fapt este....un gest de cocalar.

 

 

A, si nu ceda tentatiei de a pune o toba china, un burlan gol sinistru. Aia nu doar ca suna TERIBIL de prost si tare, dar afecteaza in sens negativ si motocicleta/motorul! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.02.2024 la 19:18, alexalbisoru a spus:

Salut! Urmeaza sa imi achizitionez un Benelli bn 125 si vreau sa ii iau o toba de tip slip on. Problema este ca nu am gasit pana acum o toba omologata pentru acest model. Va rog sa ma ajutati cu sugestii si sfaturi pentru a gasi o astfel de toba. Multumesc!

Tobe pentru chinezarii nu gasesti decat la chinezi.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...