Sari la conținut

Casca


ninja
 Share

Postări Recomandate

stiu ca e o poza veche de pe rotten. Pt cei care nu stiu: pe rotten spunea ca e o poza a unui "erou" cu un harley fara casca. Altzii spun ca e poza unui ratat care a incercat sa se sinucida cu un shotgun (si a ratat). In orice caz, concluzia: purtazi casca si daca macar o tot purtatzi sa fie una integrala si buna (nu orice junk) :)

Editat de Dobrescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Bine, eu am mai auzit ca i-ar fi zburat un cilindru din motor prin mecla!??!!??! Oricum, sunt mai multe povesti despre poza asta! In orice caz, daca e de la casca, bine am facut ca mi le-am luat full!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta ar trebui sa aiba in fata un mare WARNING, nu de alta dar a mai fost o dezbatere pe forumul asta atunci cand s-a postat numai link-ul spre pozna cu pricina!

 

Si sincer, eu mai aveam ceva de digerat la bolul alimentar inainte sa deschid subiectul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ninja-schija, cu asta ai cam intrecut masura si te bagam la cicabui, daca nu o stergi repede, pana sa vada toata lumea minunatia de poza pe care ai trantit-o.

mai mosh-ulik sincer nu o sa sterg poza asta. Lasa ca uite asa poate le mai trece si "eroilor" fara casca sa o poarte ca asa poate se mai salveaza niste vietzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda poza a mai fost pusa si pe forumul vechi asa ca nu ii vad utilitatea,au fost atunci destule discutzii pe tema asta si nu vad ce rost are sa l-e readucem la viatza, in plus ne intoarce stomacele pe dos si cine merge fara casca tot fara casca o sa mearga

...cineva (parca raul) zicea ca e a unuia caruia ia explodat o capsa pirotehnica in gura si dupa cum arata tipul inclin sa-l cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

De data asta sunt de acord cu ninja! lasati poza ca sa vada shi "cascadorii" ce sa poate intampla cu o casca de cacao(o)! da araya, a mai fost pusa dar gandeste-te ca mai sunt shi utilizatori noi, lasa-i sa vada shi ei! POATE un warning inainte de a intra pe post dar in nici un caz sa fie stearsa!

 

Numa' bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa tabarati in halul asta pe ninja-man. El a atentionat la subiect cu : ,,Nu cititi daca sunteti slabi de inima!"

Astfel de imagini le gasiti si pe alte site-uri straine. In plus ca se repeta istoria si ma cam prinde plictisul cu critici si afirmatii la indigo dupa vechiul forum.

Cat despre speculatiile in legatura cu modul in care a ajuns tipu` in halul asta, eu cred ca un Terminator varianta veche.

Sau o fii vreun irakian ce a prins rachete americane cu dintii...

CARE-I ADEVARUL? RECUNOSC ! EU L-AM BATUT!!! Mi-era dator cu 50000 lei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa tabarati in halul asta pe ninja-man. El a atentionat la subiect cu : ,,Nu cititi daca sunteti slabi de inima!"

Astfel de imagini le gasiti si pe alte site-uri straine. In plus ca se repeta istoria si ma cam prinde plictisul cu critici si afirmatii la indigo dupa vechiul forum.

Cat despre speculatiile in legatura cu modul in care a ajuns tipu` in halul asta, eu cred ca un Terminator varianta veche.

Sau o fii vreun irakian ce a prins rachete americane cu dintii...

CARE-I ADEVARUL? RECUNOSC ! EU L-AM BATUT!!! Mi-era dator cu 50000 lei. :)

Trecand peste faptul ca esti dement ca de obicei, fraza aia de atentionare a aparut mai tarziu acolo!

 

50.000 zici, io auzisem ceva de un bilet de RATM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POza fusese parca pusa de tazz acum un an....Ma insel?? a fost si atunci mare forfota cu chestia asta si intr-adevar urata........Chiar sa i se fi intamplat cand era cu motorul imi aduc aminte ca se vorbea ca inca tria cand fusese facuta poza..........deci ATENTIE!!!! Casca......

Aveti grija de voi!! Si acum ma ia cu furnicaturi...numai cand ma gandesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baetzi, la miini e badajat, singele e riu din mecla. Io cred ca e facatura. Se pare ca inca traieste. Dupa un asemenea shok nici cap nu mai avea. Uitati-va mai bine. Oricum ideea este PROTECTIE MAXIMA si/sau VITEZA MINIMA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit undeva ca poza e reala. Cica ar fi fost un articol in state (unde s-a intimplat faza), iar tipu cica ar fi incercat sa se sinucida cu un shot-gun... dar a ratat.

Oricum ideea era sa se mai sperie altzii putzin si sa isi puna casca integrala ca ar fi tare indicat. Degeaba as fi pus niste poze cu unii care s-au dat de asfalt fara protectii si ii lipseste putzina piele, pt ca omu care vede asta va zice binentzeles ca lui nu ii se va intimpla asta. Dar asa cind vede poza asta se mai gindeste si a doua oara si parca parca ar pune casca aia ca doar nu costa...

Daca vretzi pot sa schimb poza cu un iepuras roz si pufos ca asta sigur i-ar face pe unii sa isi puna casca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mah da ce legatura are poza cu motocicletele si casca ??? :)

pai are;arata cam ce ai putea pati daca iei o gropapa adanca, animal sau alte chestii neprevazute la viteaza mare in roata din fata... yo mi-am luat azi casca de cross pt bita ca tare n-am chef de muscat asfaltu daca se gandeste unu sa-mi deschida usa cand trec pe sosea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi asa potzi sa o patzesti si pe jos aruncandu-tzi unu un ghiveci in cap....eu spre exemplu am patzito :am iesit din casa sa iau tzgari in timpul unei furtuni si a cazut un copac peste mine,noroc ca am nimerit intre crengi si m-am ales doar cu tricoul rupt si zgarieturi....morala :NU MAI FUMATZI :angry:

 

si inca ceva nu mai facetzi pe moralistii ca eu pe caldurile astea nu am vazut pe nimeni (cel putzin prin bucuresti) cu combinezon de piele si cizme in picioare.....pot spune chiar ca predomina cei in pantaloni scurtzi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza aia a fost pe rotten si scria ca e un accident de moto... De aia am postat-o acolo.

pt arraya: pe calduara aia stiu ca e foarte nashpa sa portzi costum piele, cizme, etc; dar o casca tot se poate.

combinezonul, cizme, etc se pot purta pe caldura aia daca te dai la drum lung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

poza asta a fost (nu shtiu daca mai este) pe rotten, ALATURI de o serie de poze cu un accident moto in care a fost implicat un motociclist care nu purta casa. imi aduc aminte pozele cu pricina si credetzi-ma, la poza asta cu capsa pirotehnica te mai potzi uita, dar la setul ala de poze nu prea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Titlul original la poza asta era pe Rotten.com "Nothing stands between me & my Harley".In cautarea senzationalului,aia inventeaza orice.Mai mult ca sigur ca e valabila varianta cu shotgun-ul.Oricum,nu prea vad cum s-ar putea ajunge asa dupa un impact frontal.Baliverne...

Oricum,nu e de jucat fara casca,cu toate ca de multe ori se scapa si fara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata fatza aluia din poza,trucata sau nu...la faza cu casca are toata lumea dreptate...nici 5 m fara casca.Eu am picat cu motorul si daca nu aveam casca imi luam un fatzau de shina de tramvai ca ramaneam acolo cred.

Numai bine,

Katy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...