Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Ahoi!

 

Am facut un video cu un burnout lipit de perete - https://www.facebook.com/IceLord/videos/918385144900658/?pnref=story Pe asfalt normal rupea aderenta roata din fata si nu am reusit sa-l fac, asa ca peretele mi-a fost de ajutor, a fost un pic de miros.

 

Apropo astazi am incercat Sportster-ul 48 de care v-am povestit, am dat o tura de aproximativ 10-15km si totusi n-am reusit sa-i dau cat de cat pentru ca are 980km la bord, e o bestie compacta - post-25613-0-94730200-1440533460_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare,

unde pot grava si eu capacul de la cutia de viteze ? vreau sa personalizez atat capacul original care este negru mat cat si cel cromat cumparat de mine ....derby cover

a mai facut cineva acest lucru ? unde l-a facut si daca se poate ....

multumesc mult ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

unde pot grava si eu capacul de la cutia de viteze ? vreau sa personalizez atat capacul original care este negru mat cat si cel cromat cumparat de mine ....derby cover

a mai facut cineva acest lucru ? unde l-a facut si daca se poate ....

multumesc mult ,

Ahoi!

Sunt mai multi care ar putea sa o faca, presupun ca la Garajul lui Octav o poti face daca esti din Bucuresti. Sunt convins ca sunt mai multi care o fac!

Te mai intreb ca faci referire la capacul cel cu suruburi de la ambreaj si transmisie? post-25613-0-93133400-1442305208_thumb.jpg -acela mat cu 6 suruburi!? Sau cel cu 2 surubri, locul unde verifici jocul lantului de distributie!?

» Post actualizat in 15 Sep 2015 08:23

primul lucru pe care-l auzi cand te sui pe un HD , .. vezi că nu are frâne .. , ce spui tu aicea îl știu toți ce merg pe unul

De acord cu tine!

HD Sporster are franele decente, nu exceleaza in domeniul asta.

Desigur ca se poate modifica sa pui cu dublu disc de frana pe fata si sa te joci cu diferite placute de frana (care pot face diferenta la franare) eu chiar acuma ma joc cu asa ceva si momentan am optat pentru niste placute de frana mai moi care nu uzeaza discul de frana dar franarea e lina si moale (necesita un stil de condus mai prudent)

» Post actualizat in 15 Sep 2015 08:29

Am vazut unul live. Nu-ti inspira nimic din HD. Are plastic. Mult. Detaliile de genul imbinari,sudari...penibil. In poze arata cum arata, dar in realitate-i urat. Foarte urat.

Orice marca atrage anumite persoane, alta marca alte persoane.

O motocicleta se reflecta in personalitatea omului, poti sa-ti dai seama in mare ce fel de om e dupa marca si modelul motocicletei!

Cine alege un anumit HD (conteaza si modelul) iti dai seama de statutul lui social si felul persoanei, e valabil si la alte motociclete.

» Post actualizat in 15 Sep 2015 08:31

sa fiu mandru ca pe al meu scrie MADE IN USA ....KANSAS CITY, MISSOURI etc ?

Nu fi asa de sigur!

Spre exemplu carburatorul de pe al meu e facut in Japonia dar are logo HD, la fel si suspensiile sunt japoneze, sa nu mai zicem de CDI ..etc

Iti garantez ca multe componente de pe motor sunt facute in Asia.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mat cu 6 suruburi de la ambreiaj si transmisie , sunt din Constanta, am sunat la mai multe ateliere care se ocupa cu gravuri SI NIMENI nu face in plan curbat , toti in plan drept. Daca vreau aerografiere sau vopsire ...asa sunt muti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mat cu 6 suruburi de la ambreiaj si transmisie , sunt din Constanta, am sunat la mai multe ateliere care se ocupa cu gravuri SI NIMENI nu face in plan curbat , toti in plan drept. Daca vreau aerografiere sau vopsire ...asa sunt muti .

Utilizatoru @mas oyama poate te poate ajuta, nu garantez dar merita sa incerci. El e din Oradea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mat cu 6 suruburi de la ambreiaj si transmisie , sunt din Constanta, am sunat la mai multe ateliere care se ocupa cu gravuri SI NIMENI nu face in plan curbat , toti in plan drept. Daca vreau aerografiere sau vopsire ...asa sunt muti .

https://www.facebook.com/Tony-the-engraver-147534472115663/timeline/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meserieeeeee.....maestru omul

multumesc, i-am dat un PM .

sa vedem acum ce tarife are , ce termene de executie ....etc


» Post actualizat in 21 Sep 2015 12:20

A venit timpul sa ma ocup si de evacuare putin , ce recomandati VANCE & HINES saun SCREAMIN EAGLE II

sunt intre Vance & Hines Twin Slash 3-inch si Screamin Eagle II ....

am gasit Vance sistemul complet la 220 lire sterline de pe un Sportster din 2014 ...utilizat 1 luna , este ca nou nou

si un Screamin eagle la 1200 ron doar muffles-urile ....

pareri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari...zilele trecute mi am luat Sportster ul 1200 Roadster din 2006, carburatie. Am facut vreo cateva sute de km..cutie de viteze perfect etajata, f precisa..cu treapta intai si a doua lopatez tot bucurestiul fara sa mai dau si a treia!. sunt ff lungi!. Am mers pe autostrada cu 150km ora linie fara sfortari sau opinteli la motor..si da!..i am dat si 200km la ora..pt cei care, ca si mine nu ar fi crezut. am si frane paranormale pt un Harly la ea..doua etriere, doua discuri.:))..altceva, domnle!. Am luat o la 11.000 mile si miroase inca a nou. Am tobe Vince&Hince si arcuri spate progresive..recomand. mansoane kyurakin..parca storci o tata de femeie buna cand accelerezi!:)). Am stat sa aleg intre Roadster si Custom..dar alegerea sa dovedit usoara..Custom ul, fara suparare, are frane slabute..cutia mi sa parut f zgomotoasa si mai dificil de adus la punctul mort din treapta intai..si sincer era si mai lenesa. Deci am trei intr una!..putere..frane..cand mer incet e chopper si cand ii dau gaz se dezlantuie si devine ..altceva!. va mai tin la curent..pupa Jean!ps..am si turometru si alarma harly..:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meserieeeeee.....maestru omul

multumesc, i-am dat un PM .

sa vedem acum ce tarife are , ce termene de executie ....etc

» Post actualizat in 21 Sep 2015 12:20

 

A venit timpul sa ma ocup si de evacuare putin , ce recomandati VANCE & HINES saun SCREAMIN EAGLE II

sunt intre Vance & Hines Twin Slash 3-inch si Screamin Eagle II ....

am gasit Vance sistemul complet la 220 lire sterline de pe un Sportster din 2014 ...utilizat 1 luna , este ca nou nou

si un Screamin eagle la 1200 ron doar muffles-urile ....

pareri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari...zilele trecute mi am luat Sportster ul 1200 Roadster din 2006, carburatie. Am facut vreo cateva sute de km..cutie de viteze perfect etajata, f precisa..cu treapta intai si a doua lopatez tot bucurestiul fara sa mai dau si a treia!. sunt ff lungi!. Am mers pe autostrada cu 150km ora linie fara sfortari sau opinteli la motor..si da!..i am dat si 200km la ora..pt cei care, ca si mine nu ar fi crezut. am si frane paranormale pt un Harly la ea..doua etriere, doua discuri. )..altceva, domnle!. Am luat o la 11.000 mile si miroase inca a nou. Am tobe Vince&Hince si arcuri spate progresive..recomand. mansoane kyurakin..parca storci o tata de femeie buna cand accelerezi! . Am stat sa aleg intre Roadster si Custom..dar alegerea sa dovedit usoara..Custom ul, fara suparare, are frane slabute..cutia mi sa parut f zgomotoasa si mai dificil de adus la punctul mort din treapta intai..si sincer era si mai lenesa. Deci am trei intr una!..putere..frane..cand mer incet e chopper si cand ii dau gaz se dezlantuie si devine ..altceva!. va mai tin la curent..pupa Jean!ps..am si turometru si alarma harly.. :))

post-23362-0-56504500-1442948878_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu stiu cum suna Vance&Hines, dar eu am Screaming Eagle II. Suna,urla,frumos. Te va auzii toata lumea,asta-i clar. Daca ai carburatie,toarce de-ti vine sa dormi pe ea. Suficient de bune cat sa-ti puna zambetul ala tamp pe mecla :). Daca te opreste militia cu RAR-ul si-ti masoara decibelii....asta-i alta discutie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari...zilele trecute mi am luat Sportster ul 1200 Roadster din 2006, carburatie. Am facut vreo cateva sute de km..cutie de viteze perfect etajata, f precisa..cu treapta intai si a doua lopatez tot bucurestiul fara sa mai dau si a treia!. sunt ff lungi!. Am mers pe autostrada cu 150km ora linie fara sfortari sau opinteli la motor..si da!..i am dat si 200km la ora..pt cei care, ca si mine nu ar fi crezut. am si frane paranormale pt un Harly la ea..doua etriere, doua discuri. :))..altceva, domnle!. Am luat o la 11.000 mile si miroase inca a nou. Am tobe Vince&Hince si arcuri spate progresive..recomand. mansoane kyurakin..parca storci o tata de femeie buna cand accelerezi! :)). Am stat sa aleg intre Roadster si Custom..dar alegerea sa dovedit usoara..Custom ul, fara suparare, are frane slabute..cutia mi sa parut f zgomotoasa si mai dificil de adus la punctul mort din treapta intai..si sincer era si mai lenesa. Deci am trei intr una!..putere..frane..cand mer incet e chopper si cand ii dau gaz se dezlantuie si devine ..altceva!. va mai tin la curent..pupa Jean!ps..am si turometru si alarma harly.. :))

Ahoi!

Ma bucur pentru tine, ai luat ceva interesant.

Are cutie cu 6 rapoate de viteza sau cu 5 ?

Care e consumul, sau inca nu l-ai facut?

Hai incatane cu un video!

Sa o stapanesti sanatos si sa mai facem iesiri la cafele prin Brasov!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne zice nenea Jean cum se aude evacuarea Vance & Hines....da e carburatie si stau pe ganduri ....nu ma hotarasc ce sa iau

da ...roadsterul e altceva ....al meu la drum intins cu un rezervor am facut 200 km ...iar prin oras lafel cu a1a, a2a,a3a maxim ....pun 7 litrii la 130 km parcursi.....depinde si de incheietura fiecaruia cum ii da ....SUPER MEGA MULTUMIT

PS: daca as stii cum sa pun si poze as umple topicul de poze ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..am dat Sportster ul meu cu gandul de a mi lua o Dyna sau un Softail..insa, m am linistit repejor..pretul era descurajant pt mine la cele vazute si plus de asta erau si vechiute si cam dubioase unele. In fine, am preferat un Sportster 1200 Roadster de fabrica cu frane bune..putere ..nu mica! si consum mititel pt drumurile lungi care le vreau a le face anii urmatori. Icelord este cu cinci trepte..dar prefer asa pt ca la cea de sase sigur m as fi iritat tot amestecand in ea. Evacuarea se aude grozav..nu am ce i reprosa!. Consumul nu l am facut si nici nu mi prea bat capul cu asta..mai mult decat Intruderul pe care l am avut n are cum sa consume!. Iusuf..Roadsterul tau arata fain..este nou!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..am dat Sportster ul meu cu gandul de a mi lua o Dyna sau un Softail..insa, m am linistit repejor..pretul era descurajant pt mine la cele vazute si plus de asta erau si vechiute si cam dubioase unele. In fine, am preferat un Sportster 1200 Roadster de fabrica cu frane bune..putere ..nu mica! si consum mititel pt drumurile lungi care le vreau a le face anii urmatori. Icelord este cu cinci trepte..dar prefer asa pt ca la cea de sase sigur m as fi iritat tot amestecand in ea. Evacuarea se aude grozav..nu am ce i reprosa!. Consumul nu l am facut si nici nu mi prea bat capul cu asta..mai mult decat Intruderul pe care l am avut n are cum sa consume!. Iusuf..Roadsterul tau arata fain..este nou!.

Sa fii sanatos alaturi de ea si sa te duca numai intre doua santuri, ma bucur ca esti multumit de achizitie.

» Post actualizat in 25 Sep 2015 09:38

De ce sa aiba cu 6?

Ahoi!

De ce nu? M-am gandit ca vine cu 6 viteze si am vrut sa stiu sigur daca e asa, in primul rand pentru ca faci o economie de combustibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot obisnui cu ghidonu ala sa ma bati..o sa i pun in primavara un semi ape..clar! tobele se aud demential..dar numa daca esti pe trotuar si admiri cum trece motoru..daca te afli pe ea..se aud ca o poola!. eu am nevoie sa le aud in timpane cum imi fflencanesc pistoanele..probabil asa sunt gandite..dar le dau eu cumva de cap!.in fine...sunt cam desumflat de constatarile astea care imi spun ca va trebui sa cheltui bani..:)). Numarul il voi pune pe o parte..asa arata ca un spate de Simson!..am facut o tura cu nevasta fara sissy barr si era sa o pierd de cateva ori!...i am montat sissy barr ul chiar acum...este parca ok..nervii mei si simtul estetic, insa ..nu!:)). Hotarat lucru in seara asta sunt plin de draci!..nimic nu mi convine!:)). Trebuie sa l fac sa arate a chopper..clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jean... cunosc sentimentul, eu nu ii dau de cap cu controalele avansate ( FORWARD CONTROLS ) , nu imi dau seama de ce trebuie sa cumpar tot kitul ,( pedale etc ) daca mie imi trebuie decat tijele alea mai lungi care nu vin separat , nu se vand separat ,ca in rest tot sistemul e identic cu cel original de pe motor....si costa frate de te indoaie tot kitul pe original 2800 ron fara tva.

ma uit pe youtube si vad atatea modele care imi plac si cum au ei acces in state la tot felul de chestii la 10 $ si la noi sunt 100 euro.

ii zic unui prieten din New York sa mearga la reprezentanta sa imi ia ceva de acolo si sa imi trimita ,...piesa e 50 $ , transportul 70 $ si vama inc 30 $ :))))))))

aaaaaa, apropo sunt genul care se uita la motor si nu stie sa stranga o piulita de pe el :))) noroc ca lucrez la o reprezentanta auto si ma ajuta baietii din service :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

@Jean_Taxi trebuie timp si rabdare sa-ti construiesti chopperul, da clar ghidonul respectiv trebuie sa-l schimbi.

Apropo mi-a placut la nebunie cel care l-ai avut la cel vechi, cand l-am testat la Rasnov.

Ma gandesc ca apehanger e ceea ce iti place si tie.

Lasa femeile acasa, nu le mai plimba. Sa-si cumpere motor si sa se dea :tempted:

@Edvin Iusuf - poate la banii aia mergi la un strungar sau cineva care se ocupa cu metal si ti face un set de tije la un pret decent sau poate chiar tot setul de comenzi avansate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intors oglinzile sub ghidon..alta mescherie, frate..mi am pus numarul lateral..m am mai imbunat!:)). Incep sa ma obisnuiesc cu ea si ea cu mine...mi e mai bine azi..:)).


» Post actualizat in 26 Sep 2015 17:09

iusuf..lasa o frate asa..da le drac de comenzi avansate..o sa te ia vantul cu ele la drum..trust me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...