Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Daca si-a montat cineva xenon pe F4i / F4i S, rog cateva pareri gen cat de eficient lumineaza cu instalatia de xenon, unde a montat balastul, poze eventual.

 

Multu,

Vali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De vanzare:

 

- toba stock - stare foarte buna - 200 RON

- parbriz touring GIVI fumuriu - stare f buna - 200 ron

 

ambele pt CBR 600 F4

 

poze in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@razor_:

Link xenon si cu poze

Recomand de la domnu l.u.v. iar balastul se pune undeva in far la mine intre cei doi ochi, daca ai F4 s-ar putea sa fie un pic diferit, in general se pune langa bec pe unde e loc...;)

@Strumfu: Thanks again, sper s-o rezolv cu bateria sa nu fie altceva. Sunt dator un cico. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are sa-mi vanda o oglinda dreapta, originala, de CBR F4i? Plzzzzzzzzzzzzzzzzz :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una rupta pe acasa, trebuie sudata... :blink:

 

In alta ordine de idei, am facut ieri schimbul de consumabile.

Adica: kit de lant, ulei, filtru de ulei, bujii, placute frana fata, conducte de frana, lichid de frana, curatat filtrul de aer dupa 500 km ( ;) ). E alta mobra... Traiasca pinion de 15 si foaie de 47! Now it's fun! :)

 

 

Stie cineva daca se potrivesc oglinzile de la CBR 600RR/1000RR la F4i? Adica montura, partea care se prinde de carena... am ochit niste oglinzi misto pe ebay si eram curios daca merge. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se incalzeste poate apuc si eu sa pun bateria sa vad daca pleaca.

@Alter: La cat te-a dus toata dixtractia? Parca nu se potrivesc, zicea alexutza ca a primit unele de 600RR si n-are ce face cu ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se incalzeste poate apuc si eu sa pun bateria sa vad daca pleaca.

@Alter: La cat te-a dus toata dixtractia? Parca nu se potrivesc, zicea alexutza ca a primit unele de 600RR si n-are ce face cu ele...

 

Dixtractia m-a costat ceva... vo' 400 lei, doar manopera. Daca insir si piesele, o sa-mi plang de mila. :blink:

 

Alexutza are F3, nu F4i, e normal sa nu se potriveasca, montura a fost schimbata o data cu F4. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza are F3, nu F4i, e normal sa nu se potriveasca, montura a fost schimbata o data cu F4. :blink:

Am impresia ca gaura de prindere e la fel la F4 si 600RR, insa parca unghiul bratului e putin diferit. Nu stiu exact..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene cica la oradea ninge de nu vezi la un metru....io zic sa vindem repede motoarele ca vine draq galciatiunea si nu le mai cumpara nime:))

 

le ma f.u/tizez..pe el de foroum ma scris de 2 ori:((

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene cica la oradea ninge de nu vezi la un metru....io zic sa vindem repede motoarele ca vine draq galciatiunea si nu le mai cumpara nime:))

 

De pe la 8 pana la 10 a nins viscolit, k intradevar...mi-a fost frig pe masina cu caldura data la maxim ;))

Acum e soare frumos, uscat, si daca as zice la cineva k dimineata a fost tot alb de zapada si viscolea, ar rade de mine.

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele zvacniri ale iernii! ;)

 

PS..inca mai caut oglinda dreapta de 954/F4i si la care s'or mai potrivi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Best I could find, fast...for Adidas.

Link oglinzi

 

Ma gandeam ca poate gasesc una mai aproape, asa gasisem si eu pe ebay. Mersi oricum :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene cica la oradea ninge de nu vezi la un metru....io zic sa vindem repede motoarele ca vine draq galciatiunea si nu le mai cumpara nime:))

 

le ma f.u/tizez..pe el de foroum ma scris de 2 ori:((

 

http://video.bihon.ro/video/41009/zae-pada-mieilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,ma ajuta cineva?am o nedumerire mare la Honda mea CBR 600 F 3 an 97 din cate am auzit ar trebui sa am motor PC 31 dar in acte scrie PC 25,mentionez ca in actele de Romania nu scrie nimic de vreo schimbare de motor,este posibil ca inainte sa fi fost adus in tara,pe de alta parte pe anumite site-uri de accesorii am observat ca la an 97 sunt mentionate ba PC 25 ba PC 31 ,chiar sunt in ceata pentru ca la comandarea de consumabile nu stiu daca este vreo diferenta intre aceste tipuri.

 

Please help :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in talon scrie PC25 dar eu am F2 !! ;)

 

LE: dar sa stii ca NU O DATA am auzit ca F3 are motor de F2. 2 secunde sa caut ...

 

LE: am gasit asa : in '96 s-a facut trecerea de la PC 25 la PC 31. So, tu cu '97 tre' sa ai 31, zic io :blink:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...