Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Adidasu: Prognoza meteo: Vineri-Rain, Sambata-Light Rain, Duminica-Few Showers...:bigstar:

si eu la vroiam mare... :finger: dar se pare ca timpul nu tine cu noi...poate ne orientam in alta zona :)

Editat de Ovy_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu oricum ma duc la mare :) astia de la vremea mint. miercurea trecuta zicea ca ploua tot weekendul de 1 mai la mare, sambata zicea ca e soare tot weekendul... pana nu ajung acolo nu aflu :bigstar:

 

 

in alta ordine de idei, stie cineva daca merita genul asta de carenaj din abs?

 

http://cgi.ebay.ca/Fairing-for-Honda-CBR60...%3A1|240%3A1318

 

eu aveam nevoie sa imi schimb carena fata dar o gasesc la 180 - 200 eur originala, asa la 280 usd schimb tot carenajul...

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu aveam o problema similara anu trecut cu f3 ul meu..si mie mi se intampla la vreme umeda sau dupa drumuri la spalatorie dar asta la inceput ca spre sfarsit mi se intampla mereu. e foarte posibil sa ai un consumator sau chestiile rusinoase oxidate dar daca tot ajungi la cineva care s averifice asta poti sa pui si aparatul de masura pe releu ca e mai siplu decat restul...

 

@tenesu....io sunt de 1 ul de mai pe litoral din motive administrative gen imi botez copchilul....daca ajungi pe acolo da un semn si clar ne vizonam:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu oricum ma duc la mare :bigstar: astia de la vremea mint. miercurea trecuta zicea ca ploua tot weekendul de 1 mai la mare, sambata zicea ca e soare tot weekendul... pana nu ajung acolo nu aflu :finger:

 

 

in alta ordine de idei, stie cineva daca merita genul asta de carenaj din abs?

 

http://cgi.ebay.ca/Fairing-for-Honda-CBR60...%3A1|240%3A1318

 

eu aveam nevoie sa imi schimb carena fata dar o gasesc la 180 - 200 eur originala, asa la 280 usd schimb tot carenajul...

 

Si pe mine ma bantea gandul s-o fac "Konica Minolta replica". :D

Ai grija cu astea. Nu vin cu gaurile facute, trebuie sa le faci tu dupa, cam trebuie sa abuzezi de cineva care stie ce-i aia montaj de carene. Nu sunt 100% sigur ca vor cadea ca la carte pe moto. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi-a placut aia cu konica minolta :)

 

din ce am citit feedbackurile de la cumparatori - acestia au fost incantati, au zis ca s-au potrivit perfect sau aproape perfect. nu am gasit feedbackuri de la persoane nemultumite sau nu am fost eu atent.

 

stiu ca este problema cu gaurile, as fi curios sa stiu daca exista cineva priceput la asa ceva (banuiesc ca exista la cei care fac partile de carene din fibra de sticla).

 

pe de alta parte... 180 eur carena originala fata pus in balanta cu 280 usd carenaj complet vopsit colantat etc... cu tot cu beleaua gaurilor, parca mi-ar surade ideea, de asta cer pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Permiteti-mi o mica intrebare tehnica.

Am un F3, iar cand merg cu pasager (destul de des), faza lunga lumineaza prea sus, trecand usor peste suprafata asfaltului. Stiti cumva daca exista vreun mecanism de reglare a farului pe verticala? In manualul de service nu am gasit.

Poate aveti experienta cu asa ceva.

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumfule, Mivv-ul tau e Sportline si are silencer?

Da.

Mamaia, Sunwaves, Trance & Bitches here I come! :bigstar:

Fitzobaicare! :)

 

s-ar putea si la F3 sa fie la fel.

sigur e la fel, dar poate "intr'o alta prezentare"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu vrea piesele aistea? :)

Eu as fi interesat de filtru de benzina (nush cum arata al meu, dar cred ca tre' schimbat) ; cat despre rulmenti, frumoasa oferta, dar nu am bani ptr ei ca tre' sa schimb altele (kit lant, filtru aer, bujii).

Daca nu ai alta oferta ptr el io te astept joi si discutam ( parca 40 ron filtru :bigstar:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am echipat moto cu un Mivv Sportline Titanium :bigstar: Suna demential pentru 120 euro :)

 

 

SportlinetitOvaleFlangia.GIF

 

Strumfule, da-mi mie silencerul si actele tobei :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare ca vad ca aici sunt detinatorii de honda as avea nevoie de bord pentru un f3 si carena fata (chiar si fibra). Daca are cineva as fi bucuros sa aflu.

 

Ma interesez maine si iti dau un raspuns. Am un prieten care dezmembreaza un F3 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...