Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Poza! :laugh:

 

 

am pus mai demult poza...mai pun dak vrei

 

Mesaj completat

Haifaivu e old school, acu o ard cu feisbucu :crack:

 

Adri, vrei sa ne imprietenim pe facebook? :nono:

 

mai imi pare rau sa te dezamagesc eu nu o ard pe feisbuc..sunt mai de old school ... haifaiv!

Mesaj completat

Pe cine o arzi pe feisbuc?

 

A pus poza ma, acuma ramane doar s'o arzi. Pe feisbuc, evident!

 

 

arde feisbucu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bah... mi-e mi s-a acrit de frigu asta... da-o naibii de vrajeala... facem o petitie? un mars (al CBRistilor macar) de protest la INMH :laugh: .

 

P.S. Am gasit becuri... 20 roni 2 bucati... :crack:

Mesaj completat

Becurile alea sunt W5W si se gasesc si in super/hiper/mega-market-uri ....

 

 

sint 21w5w si nu am gasit... in carrefour... pe frigu asta nu mai caut... frack it...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut ! am mai avut cbr 600, model F2, am vandut-o si vreau sa iau alta. Tind intre Cbr 600 F4 si vfr 750 '94-'97. la cbr vechi am avut probleme cu releul de incarcare si cu lantul de distributie, intrebarea mea pt voi este ce defecte comune au cbr-urile F4 ? , daca au bineinteles :crack:.

Din pacate n-am condus, nici macar nu am vazut F4 in realitate, sunetul la F2 mi-a placut, nu stiu cum o sa-mi placa la vfr, ca n-am vazut nici dinasta, decat pe youtube.

Bafta ! Asfalt fara gropi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut ! am mai avut cbr 600, model F2, am vandut-o si vreau sa iau alta. Tind intre Cbr 600 F4 si vfr 750 '94-'97. la cbr vechi am avut probleme cu releul de incarcare si cu lantul de distributie, intrebarea mea pt voi este ce defecte comune au cbr-urile F4 ? , daca au bineinteles :crack:.

Din pacate n-am condus, nici macar nu am vazut F4 in realitate, sunetul la F2 mi-a placut, nu stiu cum o sa-mi placa la vfr, ca n-am vazut nici dinasta, decat pe youtube.

Bafta ! Asfalt fara gropi !

 

 

cbr-urile nu au probleme :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adri (©Adidas): Sper ca aia albastra e casca ta si ca nu mergi cu castronul ala hargintiu.. :crack:

 

Tind intre Cbr 600 F4 si vfr 750 '94-'97.

F4 all the way! VFR'urile respective sunt vechi, greoaie.

F4 sunt agile, vioaie, insa au si capabilitati touring excelente (Poti sa mergi fara sa te dai jos de pe ea pe distanta pe care ti'o asigura un plin - cca 250km minim).

Personal am avut F4 3 sezoane (cca 28000km) si nu a cerut absolut nimic inafara de consumabile si benzina. Acuma na, daca ti se arde un releu nu e un capat de tara, orice mobra mai are si probleme.. Insa F4 e foarte fiabila, iar chestia cu releul au rezolvat'o deschizand codita pentru a intra aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai 10CP ii diferenta. ca putere, din cate am prospectat cbr f4 are 110 cp la 12500 rpm @ 67 Nm la 10500 rpm, iar VFR are 100 cp la 10000rpm @ 73 Nm la 8000 rpm. Sunt si inalt, am 1.88 @ 92 kg, pe F2 stateam bine, da eram ca un elefant pe-o creanga, eu mare si ea ingusta. VFR-urile cica sunt printre cele mai fiabile(ajung la 150k fara reparatii importante la motor) motoare de la honda, dar problema la mine e sunetul motorului, sunt obisnuit cu 4 in linie. O sa ma mai documentez, si poate o sa gasesc pe cineva prin cluj sa-mi arate vreo motoreta deasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alege F4, "din pacate", cum zicea si Strumfu, motoretele astea nu prea au probleme :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma tu stii ce finante ai. F4 la 2000 sunt praf gramada. VFR la 1700... nici nu intra in calcul.

Daca vrei o motocicleta in mintile ei, pregateste'te ptr un pret de 2500-2600 pentru F4 (la minim 2500 se gasesc in .it). Altfel iei un ciuruc cu 2000 si mai decartezi lejer inca 500-600 pe tot felul de consumabile. (gume 250, kit lant 150.. deja s'au strans 400 de marafeti.. :laugh: )

Sau sa nu zici ca te bucuri la cea mai ieftina rapciuga si mergi pe ea cu ciungile vechi de 5 ani si fara pic de striatii.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adri (©Adidas): Sper ca aia albastra e casca ta si ca nu mergi cu castronul ala hargintiu.. :nono:

:laugh: nici una nu e a mea...am avut una neagra dar s-a dus pe apa sambetei..cea argintie e a prietenului meu :haha:) si mai merg si eu cu ea

pana vine caldura poate reusesc sa imi iau si eu o casca calumea:))) :crack:

e criza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut ! am mai avut cbr 600, model F2, am vandut-o si vreau sa iau alta. Tind intre Cbr 600 F4 si vfr 750 '94-'97. la cbr vechi am avut probleme cu releul de incarcare si cu lantul de distributie, intrebarea mea pt voi este ce defecte comune au cbr-urile F4 ? , daca au bineinteles :laugh:.

Din pacate n-am condus, nici macar nu am vazut F4 in realitate, sunetul la F2 mi-a placut, nu stiu cum o sa-mi placa la vfr, ca n-am vazut nici dinasta, decat pe youtube.

Bafta ! Asfalt fara gropi !

Si F 3 este bun,abilitati la fel ca F 4 ,diferenta ar fi sa iti iei F 4 injectie care sigur face diferenta ,cel putin in buzunar :crack:

 

tehnice iti spune Strumfu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am studiat si moto.it si mobile.de. pe amandoua, preturile motocicletelor sunt egale, sau mai mari decat cele de aici, sa nu zic de germania, acolo vfr sub 2500 putine gasesti. in concluzie nu caut motoreta sa o aduc de dincolo, ca gasesc si aici la mai putini bani. Multi le-au adus si au ramas cu ele nevandute, ca n-are cine sa le mai cumpere si amu le dau si cu cat le-au luat numa sa se scape de ele. Am destule cunostiinte si experiente sa nu iau un "harb".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neutrale, daca facem intalnirea de 1000 in uichendul asta sa nu uiti sa imi aduci chingile alea care au mai ramas, ca ma gandesc ca vine vreme superfaina si ies la o plimbarica mai lunga pe undeva prin preajma :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neutrale, daca facem intalnirea de 1000 in uichendul asta sa nu uiti sa imi aduci chingile alea care au mai ramas, ca ma gandesc ca vine vreme superfaina si ies la o plimbarica mai lunga pe undeva prin preajma :crack:

Sigur ca nu uit,numai ca sa vedem ce hotaraste majoritatea.

 

petrecere weekendul acesta sau cel viitor??????????

 

PARANGHELIA DE 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca vom atinge 1000 de pagini weekend'u asta. Ar fi cam ciudata o paranghelie cu ocazia a 10000 de posturi tinuta la 10020 ...

E adevarat ca afara e urat rau, dar daca ma uit pe prognoza tot asa va fi si peste o saptamana.

In concluzie .. daca pot ies si w-e asta si cel viitor cu cine vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...