Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nimeni plimbare azi? :huh:

 

Eu de abia m-am intors: Bucuresti-Ghimpati-Giurgiu-Prundu-Oltenita-Bucuresti 210 km; cald, peisajele au inceput sa nu mai fie verzi, sunt mai triste, dar placerea plimbarii a ramas.

 

Imi pare rau ca nu am postat de ieri, poate iesea cu mine cineva, sau faceam un traseu agreeat de toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati schimbat vreodata filtrul de benzina? In manual nu scrie ca s-ar schimba vreodata. Eu doar l-am clatit bine cand am curatat rezervorul, am tot bagat benzina zi wd40 in el si l-am suflat in sens invers pana n-a mai curs mizerie.

Unul original e destul de scump, 250 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati schimbat vreodata filtrul de benzina? In manual nu scrie ca s-ar schimba vreodata. Eu doar l-am clatit bine cand am curatat rezervorul, am tot bagat benzina zi wd40 in el si l-am suflat in sens invers pana n-a mai curs mizerie.

Unul original e destul de scump, 250 ron.

 

Da, are la benzinarie cu 10 RON...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ziceam de filtrul asta:

 

detail_408_8-25_%28156%29.JPG

 

Nu cred ca rezista alea de plastic de 10 lei la 50psi. Trebuie unul metalic si apropiat ca dimensiuni, cam 4cm diametru si 6 lungime.

 

Cauta la un magazin de piese auto. Eu asa am gasit cel mai repede cand am avut nevoie. Culmea, aveau si s-a potrivit la fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am de gand sa fac. Majoritatea masinilor cu injectie au un filtru metalic dar la masini filtrele sunt mai mari. De obicei te intreaba de VIN-ul masinii sa identifice piesa. Daca te duci si le ceri un filtru metalic de 4x6-7cm se uita stramb la tine. Speram ca-mi spune cineva care l-a schimbat la ce masina/motocicleta se gaseste ceva asemantor ca dimensiuni la un pret rezonabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am de gand sa fac. Majoritatea masinilor cu injectie au un filtru metalic dar la masini filtrele sunt mai mari. De obicei te intreaba de VIN-ul masinii sa identifice piesa. Daca te duci si le ceri un filtru metalic de 4x6-7cm se uita stramb la tine. Speram ca-mi spune cineva care l-a schimbat la ce masina/motocicleta se gaseste ceva asemantor ca dimensiuni la un pret rezonabil.

 

Eu am gasit filtrul foarte usor la magazinul de piese auto aflat vis a vis de fosta fabrica Timpuri Noi. Cu filtrul in mana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!!

Sunt Guillaume, ne am intelnit duminica trecuta la AMCkart (cbr galben)

A fost cineva la AMCkart acesta seara? Am vraut sa ma duc, dar nu am putut...

Duminica trecuta cand noi am fost la AMCkart, stiti aproape ce timp noi am facut? ;)

 

Guillaume

 

 

Tu cred ca ai scos undeva la 1.15 gen. Nu stiu exact,trebuie cronometrat. Cand se va mai merge o sa se anunte si aici . ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Nyt ... lasa modestia .. .ca si tu ai scos cam tot p`acolo biggrinbounce2.gif

 

 

Asta nu stiu daca a fost ironie sau pe bune..dar eu m-am dat slab..ceva fen 1.20. Lasa ca vine iarna si imi revin. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...