Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Mai gandeste-te ce zici de F2, ca nu rupe aderenta vara (in special in perioada in care te joci cu ea) cu gume "cat de cat bune" si o sa-ti demonstrez contrariul. Imi zici ce gume vrei sa-mi pun :wave: Ca altfel inseamna ca am visat toata "experienta" mea moto si pana acum totul e un vis. Matrix frate! ;)

 

LE: ia baga tu un PM cu rezolvarea problemei, ca eu nu ma prind cum e cu bubele astea, is mai blond.

 

 

Mare adevar graiesti BLONDULE. Lasa-ne ca deja ne doare capu.

Te contrazici singur; ba ai ba nu ai experienta, make up ur mind, driftere. Decat sa aberezi total mai bine ai spune ceva cu cap fara sa folosesti prea multe expresii de critic literar.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daaaa, good point, mie-mi place aderenta pe roata din spate, unora pe curbe :wave:

 

Dar de ce sa facem bine sa stam pe doi roti? ;) Mie-mi place mai mult pe una :D Acum astept primavara sa stau si pe aia din fata :lol:

 

 

Stati pe una, stati pe doua, pe oricate atat timp cat stati pe ele ;)

 

@shin: Dunlop Sportmax RR / Michelin Pilot Power

 

Nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune, iar cu sportmaxurile m-am chinuit de 5 ori pe ploaie sa le fac sa fuga la plecare. Mi-a iesit o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai bine ai spune ceva cu cap fara sa folosesti prea multe expresii de critic literar.....

Abstinenta dauneaza grav sanatatii. Pastreaza-ti frustratile pentru tine si zi-mi si mie unde ai gasit tu atatea "expresii de critic literar".

Cred ca de fapt e vorba de impresii si-s ale tale ;)

 

"@shin: Dunlop Sportmax RR / Michelin Pilot Power

 

Nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune, iar cu sportmaxurile m-am chinuit de 5 ori pe ploaie sa le fac sa fuga la plecare. Mi-a iesit o data."

 

Am deja PP dar sunt batrane. O sa-i pun ceva mai fresh si atunci se face si demonstratia.

 

Poate "nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune" insa eu iti zic ce fac, nu ce au sau n-au voie sa faca. In weekend e frumos si pana atunci sper sa-mi schimb gumele. Va arat cum se face? (ma refer la ruptul aderentei in conditii bune) Cine-mi stie mobra cum era cand am luat-o si in ce stare erau gumele isi da seama ca n-avea nici o vina motoru' ca rupeam eu aderenta :wave: DACA VREI, POTI!

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai PP-uri si iti fug, inseamna ca trebuiau schimbate de mult, caz in care ti-o meriti daca fuge de sub tine. Ori asta ori pur si simplu mers pe asfalt mazgos si slinos. Caz in care tot ti-o meriti. Mai dati si voi cu ochiu pe-afara.

 

Timpu de motor s-a terminat. Acu e timpu' sa bem si sa ne bucuram ca am mai scapat un sezon ;)

 

l.e.: Dap, DACA VREI sa cazi, POTI.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abstinenta dauneaza grav sanatatii. Pastreaza-ti frustratile pentru tine si zi-mi si mie unde ai gasit tu atatea "expresii de critic literar".

Cred ca de fapt e vorba de impresii si-s ale tale ;)

 

"@shin: Dunlop Sportmax RR / Michelin Pilot Power

 

Nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune, iar cu sportmaxurile m-am chinuit de 5 ori pe ploaie sa le fac sa fuga la plecare. Mi-a iesit o data."

 

Am deja PP dar sunt batrane. O sa-i pun ceva mai fresh si atunci se face si demonstratia.

 

Poate "nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune" insa eu iti zic ce fac, nu ce au sau n-au voie sa faca. In weekend e frumos si pana atunci sper sa-mi schimb gumele. Va arat cum se face? (ma refer la ruptul aderentei in conditii bune) Cine-mi stie mobra cum era cand am luat-o si in ce stare erau gumele isi da seama ca n-avea nici o vina motoru' ca rupeam eu aderenta :wave: DACA VREI, POTI!

 

Daca e cineva abstinent sau frustrat acela cred k esti tu, altfel nu-ti mai puneai semnatura aia inteligenta. Decat sa vb mult si prost mai bine putin si bine si nu cred ca iti doresti sa dezbatem subiectul acum. Data viitoare fii mai atent cui ii spui si ce ii spui iepurash. Nu sunt toti datori sa-ti suporte tie aberatiile, iar eu ma numar printre cei ce nu o fac. Nu-mi mai racesc gura cu tine ca oricum se pare ca e de pomana.

Iti zic atat: POTOLESTE-TE ca vorba aia "Talk shit, get hit! " Sarbatori fericite "zeule". Ma inclin in fata ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai PP-uri si iti fug, inseamna ca trebuiau schimbate de mult, caz in care ti-o meriti daca fuge de sub tine. Ori asta ori pur si simplu mers pe asfalt mazgos si slinos. Caz in care tot ti-o meriti. Mai dati si voi cu ochiu pe-afara.

 

Timpu de motor s-a terminat. Acu e timpu' sa bem si sa ne bucuram ca am mai scapat un sezon :wave:

 

l.e.: Dap, DACA VREI sa cazi, POTI.

 

Uite o vorba excelenta si pe sufletul meu, chiar daca nu sunt mare amator de alcool, merge si un ceai cald sau fiecare dupa inima lui. Ce ar fi sa ne vedem intr-o zi cu toti ? Sau ne putem intalnii numai daca suntem cu mobrele? O mana sus cui i se pare o idee buna , data si ora o stabiliti voi , mie fiindu-mi indiferente.

 

LE: @Horje quaranta i seis : nu mai pune tot ce citesti pe forum la suflet ... stii foarte bine ca sunt mari discrepante intre forum si realitate (mobra tot ti-o gasesc eu ;) )

Editat de xcite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: @Horje quaranta i seis : nu mai pune tot ce citesti pe forum la suflet ... stii foarte bine ca sunt mari discrepante intre forum si realitate (mobra tot ti-o gasesc eu ;) )

 

ma enerveaza cand se baga mucea in seama. nu pun la suflet.Nu facusem decat sa spun ca am scapat mobra pe jos, nu cautam simpatie sau sa vad care plange mai tare, daca intelegi ce vreau sa spun, dar s-a gasit un zeu sa ne relateze din experienta lui pe 2 roti, si sa imi dea o definitie a ceea ce inseamna a scapa mobra si a pica , a aluneca, a derapa controlat (nici nu stie cum se traduce fenomenul asta) si pana mea...

cat despre ceai bere vin fiert sau ciocolata calda, da ne vedem. Poate zeii vin cu mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cineva abstinent sau frustrat acela cred k esti tu, altfel nu-ti mai puneai semnatura aia inteligenta. Decat sa vb mult si prost mai bine putin si bine si nu cred ca iti doresti sa dezbatem subiectul acum. Data viitoare fii mai atent cui ii spui si ce ii spui iepurash. Nu sunt toti datori sa-ti suporte tie aberatiile, iar eu ma numar printre cei ce nu o fac. Nu-mi mai racesc gura cu tine ca oricum se pare ca e de pomana.

Iti zic atat: POTOLESTE-TE ca vorba aia "Talk shit, get hit! " Sarbatori fericite "zeule". Ma inclin in fata ta

Ai auzit de butonul de ignore pe forum? Nu-ti convine, ia-ti jucarelele, nu te pune nimeni sa fii martir ;)

 

LE: "mucea"? ;) Wow, esti un macho! :wave:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent la beuta ;)

Doar anuntati.

 

l.e. Ca o paranteza, singura forma de derapaj moto care se poate numi 'controlat' este asta.

 

slider01.jpg

 

Orice altceva e pur si simplu pierderea controlului ragaliei.

 

even later edit: Si asta 'controlatu' nu se face prin blocarea rotii spate. Daca ajungi in pozitia aia cu spatele blocat, you're moments away from kissing the ground :wave:

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai auzit de butonul de ignore pe forum? Nu-ti convine, ia-ti jucarelele, nu te pune nimeni sa fii martir ;)

 

LE: "mucea"? ;) Wow, esti un macho! :wave:

 

Cum spuneam, tu nu ai "buton" de stop. Nu sunt macho, nu am pretins asta, dar se pare ca iti place la nebunie sa starnesti valuri de "animozitati"

MOTOCICLISTULE, pe langa tine noi toti suntem niste scuteristi fara casca. Vezi k nu sunt singurul cu o problema legata de tine, dar aroganta ta nu vede acest lucru sa nu mai zic de auzit....

Nu o sa-mi iau jucariile doar k spui tu, pt ca sincer nu reprezinti nimic! Iar parera ta pt mine e zero barat, multimea vida, cum vrei tu sa o numesti :D

 

Prezent la beuta :lol:

Doar anuntati.

 

l.e. Ca o paranteza, singura forma de derapaj moto care se poate numi 'controlat' este asta.

 

slider01.jpg

 

Orice altceva e pur si simplu pierderea controlului ragaliei.

 

even later edit: Si asta 'controlatu' nu se face prin blocarea rotii spate. Daca ajungi in pozitia aia cu spatele blocat, you're moments away from kissing the ground :P

 

 

multumim oryon :haha: . Oricum cine pricepe pricepe, cine nu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abstinenta dauneaza grav sanatatii. Pastreaza-ti frustratile pentru tine si zi-mi si mie unde ai gasit tu atatea "expresii de critic literar".

Cred ca de fapt e vorba de impresii si-s ale tale

 

"@shin: Dunlop Sportmax RR / Michelin Pilot Power

 

Nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune, iar cu sportmaxurile m-am chinuit de 5 ori pe ploaie sa le fac sa fuga la plecare. Mi-a iesit o data."

 

Am deja PP dar sunt batrane. O sa-i pun ceva mai fresh si atunci se face si demonstratia.

 

Poate "nu au voie sa rupa aderenta in conditii bune" insa eu iti zic ce fac, nu ce au sau n-au voie sa faca. In weekend e frumos si pana atunci sper sa-mi schimb gumele. Va arat cum se face? (ma refer la ruptul aderentei in conditii bune) Cine-mi stie mobra cum era cand am luat-o si in ce stare erau gumele isi da seama ca n-avea nici o vina motoru' ca rupeam eu aderenta :D DACA VREI, POTI!

 

Nu ai mers in viata ta pe o motoreta cu gume noi, sa vezi cume treaba sau poate ai motor turbo charged pe a ta?

 

Ai auzit de butonul de ignore pe forum? Nu-ti convine, ia-ti jucarelele, nu te pune nimeni sa fii martir

 

LE: "mucea"? ;) Wow, esti un macho! :wave:

 

Si cred ca ti-o cauti cam tare si nu ai back up!

 

Nope, eu sustin metoda "Fight Club". :lol:

 

Hell yeah ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai mers in viata ta pe o motoreta cu gume noi, sa vezi cume treaba sau poate ai motor turbo charged pe a ta?

 

 

 

Si cred ca ti-o cauti cam tare si nu ai back up!

 

 

 

Hell yeah :wave:

 

 

Multumesc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai mers in viata ta pe o motoreta cu gume noi, sa vezi cume treaba sau poate ai motor turbo charged pe a ta?

Si nici nu am zis ca mi-as lua gume noi asa ca tot n-o sa merg ;)

 

Back ontopic: de ieri imi merge motorul cam innecat sau ca si cum nu as prea avea benzina. Adica trag de gaz si simt ca trag degeaba :wave: Poate sa fie de la benzina? Atat de muci sa fie? Sau sa ma duc sa rog un mecanic sa bage ochiu' la carburatie?

 

@Horhe - te porti de parca ai fi castigat o batalie!? Nu am nici o cearta cu tine iar in real-life beau oricand o bere cu tine cu placere. Pe scurt, nu prea pricep de ce-ai luat lucrurile asa personal.

 

@adidas - merci de sfat - carburatia, ca-i F2 din '92. Fusch, tre' s-o fac mai repede ca incepe sa ma doara pe mine in ce hal e sireaca ;)

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nebuna nu se strica, dar sunt unii destul de "dibaci" incat reusesc si minuni d-astea ;) Mi-am gasit componente pentru ea, pana in primavar o sa fie iar cea mai frumoasa din lume :wave:

 

LE: am vorbit aseara cu Zanu, mi-o zis ca Alex din Giulesti imi face carburatia, regleaza, sincronizeaza, ce mai e de facut p-acolo intr-un mil si-un pic. Eu am mai fost pe la el da' nu mi-am dat seama ca lucreaza chiar asa ieftin. Pe de alta parte mi-a oferit schimb de ulei moka. Il recomand pentru orice probleme! Luni am si eu gumeee!!

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nebuna nu se strica, dar sunt unii destul de "dibaci" incat reusesc si minuni d-astea :D Mi-am gasit componente pentru ea, pana in primavar o sa fie iar cea mai frumoasa din lume :lol:

 

LE: am vorbit aseara cu Zanu, mi-o zis ca Alex din Giulesti imi face carburatia, regleaza, sincronizeaza, ce mai e de facut p-acolo intr-un mil si-un pic. Eu am mai fost pe la el da' nu mi-am dat seama ca lucreaza chiar asa ieftin. Pe de alta parte mi-a oferit schimb de ulei moka. Il recomand pentru orice probleme! Luni am si eu gumeee!!

 

De Alex se stie de muuult... :wave: Eu la el mi-am reparat de fiecare data mobrele ;)

 

 

;) Cel mai frumos F2 din "lumea lu' Shinu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i Gixxule, a ta nu-i cea mai frumoasa? Pentru fiecare posesor de motocicleta, a lui e cea mai tare :wave:

 

Mi-am reparat radiatoru' si ventilatoru', temperatura e normala acum. Am schimbat si benzina si nu mai merge de

parca as avea buba la carburator. Da' tot trec pe la Alex, ca-s multe chestii pe care eu nu le pot vedea, fiind cam

incepator in domeniul asta.

 

Ahh, inca ceva: guma spate eu o tineam moale, moale rau, ca stiam ca iarna e bine s-o tii un pic sub standard. Da'

tare am impresia ca o tineam mult prea lasata si deja se simtea cam dubios mobra. E posibil sa influenteze (LE: negativ)

aderenta un cauciuc un pic prea desumflat ;) ?

 

PS: si nu mai radeti cu atata pofta ca nici unu' nu v-ati nascut invatat, da ;) ?

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa influenteze (LE: negativ)

aderenta un cauciuc un pic prea desumflat ;) ?

 

Mareste aderenta si scade manevrabilitatea. Ce presiuni foloseai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...