Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@gixxu

multumesc, vroiam sa-i explic, dar nu mai este cazul

@ovy

d'abea plecasem de la semafor, si faceam dreapta, deci iti dai seama ca nu aveam viteza. cand am luat dreapta a luat si mobra pozitia culcat :smoke:

eu nu am patit nimic, am ramas in picioare, dar ma oftic ca am julit-o iar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simplu, pe linia de tramvai

Aia nu e scapat bre, oricine aluneca p-aia! Pare rau :D

 

Tu ar trebui sa stii cel mai bine...

Eu n-am scapat-o. Am derapat initial controlat ca deh, am fost "jmeker" si am sarit pe frane, iar apoi moto mi-a aratat ca nu-s asa "jmeker" cu dublu "jm" :D

In locul meu, cu mobra mea, in situatia limita si un pic speriat, nervos dupa o cearta (hands-free in casca) incheiata de nici macar un minut, erau sanse s-o patesti chiar si tu. Ehh, ce mai conteaza, sunt ok :D Am un mod mai tampit de a invata dar invat. Top speed de la cazatura aia : 90 kmh pe uscat si 5 grade. Sper sa raman calm si sa nu-i mai dau in goarna ca nu e nici cul, nici safe. Si mai nou am pentru ce trai :smoke:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu e scapat bre, oricine aluneca p-aia! Pare rau :D

 

 

Eu n-am scapat-o. Am derapat initial controlat ca deh, am fost "jmeker" si am sarit pe frane, iar apoi moto mi-a aratat ca nu-s asa "jmeker" cu dublu "jm" :D

In locul meu, cu mobra mea, in situatia limita si un pic speriat, nervos dupa o cearta (hands-free in casca) incheiata de nici macar un minut, erau sanse s-o patesti chiar si tu. Ehh, ce mai conteaza, sunt ok :D Am un mod mai tampit de a invata dar invat. Top speed de la cazatura aia : 90 kmh pe uscat si 5 grade. Sper sa raman calm si sa nu-i mai dau in goarna ca nu e nici cul, nici safe. Si mai nou am pentru ce trai :smoke:

 

 

deci oficial iti zic ca esti B O U. Daca nu te-ar mai manca in popo neatza atat de mult poate nu ai primi rosii in frunte... si btw tot scapat se cheama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu e scapat bre, oricine aluneca p-aia! Pare rau :D

 

 

Eu n-am scapat-o. Am derapat initial controlat ca deh, am fost "jmeker" si am sarit pe frane, iar apoi moto mi-a aratat ca nu-s asa "jmeker" cu dublu "jm" :D

In locul meu, cu mobra mea, in situatia limita si un pic speriat, nervos dupa o cearta (hands-free in casca) incheiata de nici macar un minut, erau sanse s-o patesti chiar si tu. Ehh, ce mai conteaza, sunt ok :D Am un mod mai tampit de a invata dar invat. Top speed de la cazatura aia : 90 kmh pe uscat si 5 grade. Sper sa raman calm si sa nu-i mai dau in goarna ca nu e nici cul, nici safe. Si mai nou am pentru ce trai :smoke:

 

Dar la "experienta" ta ai ajuns deja sa te certi prin handsfree in timp ce ar trebui sa fi atent in alta parte?

Shinule,ce mi-s eu ,ce mi-esti tu,experienta tot 0 se cheama,dar eu spre deosebire de tine ,nu mai merg cu mobra pe vremea asta....

Apoi ,George a mai patit o chestie d-asta pe sina de tramvai ,dar atunci ,nu a "alunecat",cum zici tu. Ieri a fost o vreme de cacao ,asta a fost ,a plouat,a burnitat,a fost naspa..din acest motiv a si scapat-o.

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza, din 8 august am fost o luna fara motor. Dupa aia am mai lasat o singura zi moto : sambata asta ca am fost la ziua cuiva si am baut ... Crezi ca eu n-am prins destula ceata, burnita, polei si toate cele :D ? Nu spune ca suntem egali, pentru ca tu pe vremea asta ai moto in casa si experienta ta se limiteaza la mers pe soare pe cand ... (ca s-o dreg) la mine se adauga si cazut pe ploaie :smoke:

 

PS: nu vrui sa fiu rau, doar glumeam! Aroganta de mai sus e disimulata si nu reprezinta adevarata mea natura. Stiu ca e periculos ce fac, da' pana n-o fi gheata pe jos, cred ca se mai poate circula, cu grija.

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza, din 8 august am fost o luna fara motor. Dupa aia am mai lasat o singura zi moto : sambata asta ca am fost la ziua cuiva si am baut ... Crezi ca eu n-am prins destula ceata, burnita, polei si toate cele :D ? Nu spune ca suntem egali, pentru ca tu pe vremea asta ai moto in casa si experienta ta se limiteaza la mers pe soare pe cand ... (ca s-o dreg) la mine se adauga si cazut pe ploaie :D

 

PS: nu vrui sa fiu rau, doar glumeam! Aroganta de mai sus e disimulata si nu reprezinta adevarata mea natura. Stiu ca e periculos ce fac, da' pana n-o fi gheata pe jos, cred ca se mai poate circula, cu grija.

 

 

 

 

:D , nu ca ii iau apararea lu' shinu, dar chiar nu ma puteam abtine....ma scuza-ti.... :smoke:

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Aroganta de mai sus e disimulata si nu reprezinta adevarata mea natura.

 

Se pare ca asta este din moment ce nu te potolesti. Ti s-a spus in nenumarate randuri sa te opresti, dar tu iti pui ambitia si continui in nepasare sau RAUTATE, AROGANTA disimulata....

Cred ca ar fi cazul sa incetezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza, din 8 august am fost o luna fara motor. Dupa aia am mai lasat o singura zi moto : sambata asta ca am fost la ziua cuiva si am baut ... Crezi ca eu n-am prins destula ceata, burnita, polei si toate cele :D ? Nu spune ca suntem egali, pentru ca tu pe vremea asta ai moto in casa si experienta ta se limiteaza la mers pe soare pe cand ... (ca s-o dreg) la mine se adauga si cazut pe ploaie :smoke:

 

PS: nu vrui sa fiu rau, doar glumeam! Aroganta de mai sus e disimulata si nu reprezinta adevarata mea natura. Stiu ca e periculos ce fac, da' pana n-o fi gheata pe jos, cred ca se mai poate circula, cu grija.

 

 

Ha ha ,pe ploaie am cazut si eu ,dragul meu .Sau ai uitat?

 

 

Iar nebunake mama,tu iei apararea oricui ,in afara de mine....asa ca,n-are rost.

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce model Honda CBR 600 F calaresti?

Honda CBR 600 F 1

Honda CBR 600 F 2

Honda CBR 600 F 3

Honda CBR 600 F 4

Honda CBR 600 F 4 i

Honda CBR 600 F 4 i Sport

 

Bai nene..polu' asta e gresit,pai si a mea unde e in poll? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand intri si mai arunci putin gaz pe foc, te mai si arzi ca de "flacarele ie puternice" si mai sar si necontrolat.

Asa se intampla si cu stimabilul nostru. Da cu k k t si pe urma incearca sa-l acopere

Editat de george46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu e scapat bre, oricine aluneca p-aia! Pare rau :D

 

 

Eu n-am scapat-o. Am derapat initial controlat ca deh, am fost "jmeker" si am sarit pe frane, iar apoi moto mi-a aratat ca nu-s asa

 

:D

 

Sa admitem totusi ca AI DERAPAT CONTROLAT, de ce ai facut asta? La ce-ti ajuta, cand tu trebuia sa franezi urgent, pentru ca nu erai atent la trafic? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offense, dar parerea mea e ca de ceva timp nu mai e vreme de moto. Sigur, fiecare face ce vrea, dar din punctul meu de vedere, atata timp cat acum mai mult mergi si speri ca POATE n-o fi polei/mazga pe jos cand iti iese ala in fata si tre sa pui frana, ca POATE tin cauciucurile la inclinatul ragaliei, ca POATE nu se blocheaza roata fata la o frana un picut mai dura, (nici nu mai vorbesc de situatii limita/franari de urgenta, etc) deja daca mergi, mergi acceptand un risc mult mai mare de a cadea in bot. :smoke:

 

Mie unuia imi place aderenta :D

 

Faceti bine si stati pe 2, cat mai stati :D

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offense, dar parerea mea e ca de ceva timp nu mai e vreme de moto. Sigur, fiecare face ce vrea, dar din punctul meu de vedere, atata timp cat acum mai mult mergi si speri ca POATE n-o fi polei/mazga pe jos cand iti iese ala in fata si tre sa pui frana, ca POATE tin cauciucurile la inclinatul ragaliei, ca POATE nu se blocheaza roata fata la o frana un picut mai dura, (nici nu mai vorbesc de situatii limita/franari de urgenta, etc) deja daca mergi, mergi acceptand un risc mult mai mare de a cadea in bot. :D

 

Mie unuia imi place aderenta :D

 

Faceti bine si stati pe 2, cat mai stati :D

Ca bine zici tu ..:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unuia imi place aderenta

 

Faceti bine si stati pe 2, cat mai stati

 

Daaaa, good point, mie-mi place aderenta pe roata din spate, unora pe curbe :D

 

Dar de ce sa facem bine sa stam pe doi roti? :smoke: Mie-mi place mai mult pe una :D Acum astept primavara sa stau si pe aia din fata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca ii iau apararea lu' shinu, dar chiar nu ma puteam abtine....ma scuza-ti....

E ok man, nu se voia a fi luata in serios treaba.

 

Ha ha ,pe ploaie am cazut si eu ,dragul meu .Sau ai uitat?

 

Iar nebunake mama,tu iei apararea oricui ,in afara de mine....asa ca,n-are rost.

Era in sezon, Alexuta, eu ziceam sa mergi acum.

Iar nebunake e misogin ;) (glumesc)

 

sincer nici f2 naked nu vad in poll, dar tot exista pe forum detinatori....

Unde bre?

 

:wave:

 

Sa admitem totusi ca AI DERAPAT CONTROLAT, de ce ai facut asta? La ce-ti ajuta, cand tu trebuia sa franezi urgent, pentru ca nu erai atent la trafic? ;)

Stai, greseala mea. Am derapat, initial am putut-o controla, am pus si-un bocancel pe jos chiar (da, a fost funny) dar pan' la urma n-am mai strunit-o.

Faza cu n-am fost eu atent la trafic e chiar rautacioasa, da' fie, cum zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ai cum sa derapezi cu motoreta, ori te joci tu si faci slide-uri ori fuge ea de sub tine. Crede-ma ca o singura data am blocat spatele la 5 grade afara si m-am dus sanieeeeee, ideea e ca am fost inspirat si in loc sa ma panichez am calculat pe unde pot degaja.

 

Nu am fost rautacios, poate putin plin de mine, dar eu cand merg cu masina sau cu moto stiu ce se intampla pe o raza de 50 m in jurul meu..incontinuu. Dupa pietoni ma uit ca dupa femei goale, iar daca o masina merge neregulat, ala e potential criminal ;) si il tin sub observatie pana trec de el.. Asta e instinct de Counter Stike, tot timpul concentrat si cu degetul pe tragaci ;)

 

+ bulanul :wave:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost tu cumintel bashchetule, eu o cam rupeam pe dna aderenta in bucati in mijlocul sezonului. Ca la carte: ba din gaz (stilul maimutza) ba sarit bine de tot pe frana spate... De cand cu iarna am derapat O data, adica respectiva cazatura. Poate ai tu gume de gume, da' PP-urile mele aveau destula carne in sezon si sa incalzeau bine, da' dracu' daca voia sa derapeze, derapa ;)

 

LE: l-am vazut pe pieton la timp, am reactionat imediat ... da' prost, intelegi buba? Aia se numeste panica + lipsa experienta, nu era vorba ca nu l-am vazut pe pietonescu din timp.

PS: si se zvoneste ca slickurile mele si faptul ca fata nu s-a descurcat corespunzator (deci m-a impins la o exagerare pe spate) ar avea si ele o "mica" vina :wave:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate esti belea, am inceput cu moto in acelasi timp aproape, aveam aceiasi Km aproape, cum naiba de eu nu am patit nimic si nici macar situatie de accident nu am avut? O data sau de doua ori mi-a taiat cineva fata, dar subtire de vara. Referitor la gume, daca-s cat de cat bune, nu rup aderenta vara pe un 600 F ;) Crede-ma ca la mine a fost primul sezon si am experimentat pe ea cat am putut.

 

Buba ta e in alta parte, mai caut-o!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai gandeste-te ce zici de F2, ca nu rupe aderenta vara (in special in perioada in care te joci cu ea) cu gume "cat de cat bune" si o sa-ti demonstrez contrariul. Imi zici ce gume vrei sa-mi pun :wave: Ca altfel inseamna ca am visat toata "experienta" mea moto si pana acum totul e un vis. Matrix frate! ;)

 

LE: ia baga tu un PM cu rezolvarea problemei, ca eu nu ma prind cum e cu bubele astea, is mai blond.

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...